Nebezpečná síť (1999)

Výborně vymyšlený a napsaný, ale průměrně natočený příjemně dějově nejednoznačný thriller s nadprůměrnou RW. 65%

Kontraband (2012)

Vysoce nadprůměrně zvládnutý akční thriller. Díky přesvědčivému Markovi a hlavně islandskému Baltasarovi. Rychlý spád děje, výborná kamera, přiměřené množství napětí, krutí panamští gangsteři, krásná Kate. 70%.

Den před krizí (2011)

Chandor a jeho sbírka hollywoodských hvězd s ledovým klidem a matematickou přesností spouštějí světovou krizi. (Překladač: margin call = výzva k dodatkové úhradě). 70%.

Case Histories (2011) (seriál)

Další příjemná a skromná ilustrace, tentokrát k skvělé románové předloze Kate Atkinson. Osoby a prostředí celkem sedí podle knihy (až na absenci Cambridge a tlouštíka), děj je samozřejmě značně zjednodušený a také zpřeházený. Kniha je ale dost komplikovaná neustálými skoky v čase i mezi jednotlivými případy, takže lépe to asi nešlo. 55%.

Žluté nebe (1948)

Docela originální a občas trochu naivní westernová detektivka. Oba hlavní hrdinové by zjevem, ale i hereckými výkony, dokázali zazářit i v současné produkci. 65%.

Valdez přichází (1971)

Rozvážný, zdánlivě až zpomalený podsaditý Burt Lancaster v horách neuvěřitelně ožívá a akceleruje. Celý film je založen na jeho výkonu. 70%.

Otevři oči (1997)

Dokonale zamotaná zoufalá bitva Eduarda Noriegy o dvě krásné tváře. Jedna patří jemu, ta druhá Penelope Cruz, která si stejnou roli zopakovala po čtyřech letech s Tomem Cruisem ve Vanilkovém nebi . Obě verze mají svůj půvab, napětí, tajemství a kvalitu. 90%.

Dluh (2010)

Zajímavé téma, výborné herecké výkony. Metoda postupného odkrývání pravdy trochu drhne na nepravděpodobném úkrytu hlavního (mimořádně odporného) padoucha. Reálie NDR šedesátých let skoro přesné, jen některé trabanty a wartburgy byly vyrobeny až o deset let později, naopak podkrovní byt působí dojmem, že právě skončilo válečné bombardování. 70%.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Kdo rád četl verneovky, těšil se kdysi na Vynález zkázy, Dva roky prázdnin a další, kdo rád louskal komiksy, těšil se na Batmana, Supermana a další, kdo rád Tolkiena, nemohl se dočkat PP a těší se na Hobita. K tomu všemu musím přiznat mé dávné nadšení z Burroughsových afrických a barsoomských dobrodružství, z nichž Tarzana jsem si ve filmu užil několikrát, ale čekání na Johna bylo dlouhé. Čekal jsem příjemnou ilustraci a byl jsem spokojen. Burroughsův (nejen) duch je přítomen, Barsoom je správně vyprahlý, Dejah Thoris krásná, hrdá a statečná, John Carter skáče vysoko i daleko a objevuje se v pravou chvíli na správných místech, Woola se zařadil do stáda disneyovských pets někam dopředu, zelené hordy se valí planinami, má to spád, kvalitní triky, solidní 3D. Scénáristé si navíc dali práci s dokonalejším orámováním marťanského dobrodružství událostmi na Zemi, takhle promyšlené to E.R.B. neměl. Občasná naivita a změny v ději proti knize patří k věci - odpuštěno (jsme přeci v pohádce). Kdo nečetl, ten bude těžko chápat mých 80%.