Tohle je náš svět (2016)

Trochu jiný koncept rodiny než na který jsme zvyklí. Viggo v lesech vládne železnou rukou a učí děti všemu, co dnešní společnost považuje za přežité. Lidé z našeho světa ho potom mají potřebu neustále poučovat o tom, jak by měl své děti vychovávat. Ruku na srdce, kdo by takhle nechtěl žít?

Oko v oblacích (2015)

Aneb jak to vypadá, když se válčí s byrokracií, pacifistkou, politikou a lidmi, co nejsou schopni udělat zodpovědné rozhodnutí, za které ponesou vlastní zodpovědnost. Moc zajímavě zpracovaný film.

Toni Erdmann (2016)

Vynikající film o životě dvou lidí, v nichž pro jednoho jsou důležité pravděpodobně jen peníze a úspěch. Naprosto věrně je zde vykreslený všudypřítomný stres, neustále vyjednávání a schopnost lézt do prdele těm správným lidem. Bytostně nesnáším když lidé během rozhovoru najednou začnou telefonovat a vůbec když telefon mají u ucha přiložený polovinu času, co jsou vzhůru. A zde je to skoro pořád. Je zde vykresleno, že ani úspěšný člověk není zdaleka šťastný a čím víc zodpovědnosti a úspěchu má, tím víc se situace zhoršuje. Samotný Toni Erdman je naprosto skvělý – jeho všudypřítomné zlehčování, vtípky, ale i hluboký smutek z jeho dcery jsou zde velmi poutavě vykresleny. Jeho dcera je potom typická Němka – příliš studená, příliš pracovitá a nepříliš hezká. Některé scény ve filmu jsou více než odvážné, jsou zde občas jakoby zbytečné záběry, které zajímavě vykreslují často trapnou atmosféru záběru a i přes dlouhou stopáž se člověk ani chvilku nenudí. Nebál bych se říct, že to je jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděl.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Co tohle jako má být? Prvních 40 minut výborných, ale potom se z toho stane film o filmu, kde nevíte, co je myšleno vážne a co ne. Navíc to na působí stylem: "Přečetl jsem si knížku o Mnichovu a teď už o tom vím všechno". Přišlo mi to opravdu tragické a jsem rád, že jsem na tento film nešel do kina, i když jsem o tom uvažoval. Absolutně nerozumím takto vysokému hodnocení zde na ČSFD.

Narcos (2015) (seriál)

Pro mě pravděpodobně nejlepší seriál, co mě na obrazovce potkal. O hodně překonává i slavného Dextera nebo Homeland.

Anthropoid (2016)

Myslím, že až na zbytečnou scénu na konci, kdy Aňa Geislerová vystupuje z vodopádu byl film velice důstojným zobrazením toho, co se v operaci Anthropoid stalo. Podle některých komentářů zde na ČSFD jsem čekal nějakou hrůzu, ale ve skutečnosti kromě několika špatných dialogů, trochu kostrbaté angličtiny u některých postav a tuposti Němců při dobývání kostela bylo vše v pořádku.

Most - Série 3 (2015) (série)

Třetí série podle mě ještě o kousek překonává obě série předtím. Nový parťák Sagy mi přijde výrazně lepší.

Pixely (2015)

Nečekal jsem nic dobrého. Adam Sandler není zrovna dobrý herec. Kupodivu to nebylo špatné a obzvlášť po grafické stránce.

Hatufim (2010) (seriál)

Po prvním dílu mě to něchytlo, že ani nemám chuť dívat se na další.

Sedm psychopatů (2012)

Par vtipnych momentu, ale jinak je to snuska hovadin slepena do nejakeho velmi spatneho pribehu