Narcos - Season 1 (2015) (série)

Opravdu vynikající záležitost. Nečekal bych, že něco tak snadno překoná Homeland a Dextera v mých nejoblíbenějších seriálech. Je neuvěřitelné, kam až se Pablo Escobar dostal.

Fakjů pane učiteli (2013)

Další film s debilním názvem. Když jsem viděl, že v kině dávají Fakjů pane učiteli 2, neodolal jsem a musel jsem zjistit, co to je za hrůzu. Překvapilo mě však hodnocení v červených číslech (na komedie tak neobvyklé) a po přečtení několika komentárů jsem usoudil, že film možná nebude až taková kravina. Film na mě udělal dojem. Nám základkářům to mile připomíná, jak to funguje na škole s právem většího blbce. Je zde velmi dobře ukázán pohled studentů na okolní svět, nadávkami se nešetří a výukové metody z tohoto filmu by měli někteří učitelé přijmout za své.

KOndoMEDIE (2001)

Na film jsem se podíval poté, co jsem si zde přečetl, že i přes tento debilní název je to dobrý film. Zpracovává dost zajímavé téma a to ještě zajímavějším způsobem.

Zimní válka (1989)

Neuvěřitelně dlouhé a neuvěřitelně neutíkající film. Neustále se zde objevují prostřihy létajících letadel a finů kosících jakoby tupé nepřátele. Opravdu mě to příliš nenadchlo. Člověk se z toho nedozví příliš o historii, je to spíše jen o pocitech, střelbě a krvi. Celý film neustále jen posílají Marttiho něco vyřizovat a chybí zde nějaký větší tah na scénáristickou branku.

Noc plná zázraků (2011)

Vážně dobrý, kvalitních vánočních filmů je málo, ale tohle je rozhodně jeden z nich. Škoda, že u nás do kin takovéto filmy nepřijdou na nic jiného než speciálně zaměřené festivaly a podobně. Celkem mě překvapilo to, že i když ve filmu účinkuje asi 8 hlavních postav tak se v nich člověk neztrácí.

Poslední království (2015) (seriál)

Je trochu škoda, že konec první série byl tak slabý, že jsem ani nepoznal, že seriál skončil. Jinak dobré, zpočátku hodně dobré a ke konci slabší

Boj o těžkou vodu (2015) (seriál)

Už po prvním díle tento seriál vypadal extrémně zajímavě. Tempo mu vydrželo po celou sérii snad kromě posledního dílu, který je trochu zbytečně rozvleklý a dojemný. Nicméně spojení severského filmu, válečná doby a vědy funguje skvělě.

Okupace (2015) (seriál)

Po zhlédnutí prvního dílu: Pohled do blízké budoucnosti, který ukazuje, že národní zájmy jsou důležitější než státní suverenita. Norsko se musí zachovat solidárně vůči Evropě, která neměla to štěstí být nezávislá na ostatních, co se ropy týče. Velmi zajímavý námět, částečně i z hlavy Jo Nesba, což už je sama o sobě jistá záruka kvality. Herecky i kvalitativně je snímek správně syrový, jak se sluší a patří na severské drama.

Lví srdce (2013)

Ačkoliv jsem tento film měl dlouho z části rozkoukaný, nechtělo se mi na něj dívat do konce. Zpočátku mě příliš nezaujal a zajímavý začal být až po objevení provokativního černošského synka Rhamua. Když se k tomu přidá ortodoxní nacionalista s pilinami místo mozku v podobě Teppeho bratra, je oheň na střeše. Film začíná nabírat nebezpečný spád s přímou úměrou, kdy se z Teppa stává umírněný člověk. Ke konci jsem film dokoukával prakticky bez dechu.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Po pilotu: Tohle má atmosféru, úplně z toho mrazí. Jen trochu zatím trochu nerozumím ději, nicméně chápu, že seriál se teprve rozjíždí.