Aquarius - Helter Skelter (2016) (epizoda)

neskutečně chytlavý rozjezd, co mě poměrně hladce dostal tam, kde jsme před rokem skončili ..že jsme se tak brzo dočkali vraždy sharon tate, beru pragmaticky, těžko předpokládat, že bude třetí řada (za menší zázrak považuji, že vůbec je ta druhá)

Triple 9 (2016)

špatná a dobrá zpráva; nejdřív ta špatná: o level níž, než jakýkoliv předešlý hillcoat, možná o levely dva, hold, fan je zvyklý na absolutní hodnocení (!) tady, prokousat se, v pravdě, hlemýždím tempem první půlhodinky je úmorné, do toho není komu fandit, záporáci -včetně poldů a FBI- záporný a poldové -včetně woody harrelsona- žijící v špíně a zhulený ..ok, chce to vůli, ale -poučen s předchozích zážitků- vím, že rejža má svou vizi, přehled a ŠTÝLO a to mě pořád nutí mu fandit ..i když jsem čekal víc (70%)

Captain America: Občanská válka (2016)

Překvapivě poměrně svižné a zábavné, ano, akce je pořád generická, ale aspoň ne tak ubíjející jako v posledních pěti marvelovkách, nové postavy zaujmou natolik, že jsem -konečně- neupadal do narkoleptického stavu (!) russoovci nezapomínají na kořeny - pidi cameo jima rashe (děkan pelton z community) na ´válku´ pochopitelně nedojde (fakt nevím jak by teta natasha vysvětlovala clintovým dětem, že jim zabila tatínka) už z trailerů bylo jasné, že to bude jen pošťuchovaná, ale nijak neurážející a v tempu ..nejlepší disney comicsárna od třetího iron mana (70%)

Ulice Cloverfield 10 (2016)

takových 70minut dusná intimní konverzačka tří lidí s -hned v úvodu- jasně vytyčenýma charakterama a motivacema, kde fascinuje každý jeden krok, kde máme komu fandit a o koho se strachovat, 10 minut klaustrofobní survival, přiznaně brakově béčkový (asi jako závěr hollow mana) a zbytek stopáže (jako bonus) žánr, který coby překvápko radši neprozradím -i když nijak překvapivý, proto ne plná palba- prostě stará dobrá abramsovina, pro změnu v nehvězdném měřítku (90%)

The Gamechangers (2015) (TV film)

.. že si radcliffe výbírá zajímavé role není sporu (!) i když jsem si od právnického battleu GTA crew vs pámbíčkáři sliboval údernější záležitost -na tv projekt byla taky poměrně krotká v tom jak jde na dřeň- jsem více méně spokojen

Turbo Kid (2015)

nostalgické (retro) post-apo, v rozpustilé BMX taškařici, zkrápěné hektolitry krve a mozkomíšního moku (!) explozivní funny gorefest a romantika navrch s robůtkem roztomilejším než BB-8 (90%)

Deadpool (2016)

nepřekvapivě mě ta urputná snaha o fórkaření zcela minula (!) na druhou stranu, když to srovnám s BvS, nebo Avengerama ..neusnul jsem (50%)

Horace and Pete (2016) (seriál)

Promyšleně vybroušené dialogy (!) ideální, když se jeden -nad ránem- vrací z putiky, ještě má chuť na schlaftrunk a v piktokrychli nedávají nic kloudnýho (!) mix cheers (pro vožralejší) a clerks (pro odrostlejší) politicky nekorektní, skrz na skrz autorský luis c.k. humor, s brilantním castingem ..nakažlivě návykový !

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

(snyderovo) rozpadající se comicsové tyjátro, režijně a dramaturgicky naprosto nezvládnuté, kde to nefunguje od matně nevýrazného ost po hloupý a nelogický scénář (!) o velký popcornový spektákl jde jen v pár scénách, které aspoň trochu dávají tušit o co tvůrcům šlo, ale víc osudovosti a emocí mají i animované postavičky v sólovkách stejného studia ..a to je pro takhle ambiciózní projekt zatraceně smutná vizitka (40%)