The Ledge (2011)

Souhlas se Šakalíkem. Menší projekt bez velké pompy co nenaštve, ba dokonce může příjemně někoho překvapit (vyjednavač a jeho rodina, závěr ve smyslu nepodlézavosti). 67%.

Poslušně hlásím (1957)

O vlásek lepší než jednička. Kánon národní kinematografie. 96%.

Dobrý voják Švejk (1956)

Česká nesmrtelná legenda. Úžasné převedení knižní předlohy. 95%.

Maverick (1994)

Velká pohodička s parádními herci. Málokterý pseudowestern je tak zábavný. 76%.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Velké překvapení. Za odvahu a drsné vtipy přehlídnu některé chybičky. Bavil jsem se víc než dobře :) . Za (nejen) scénku se Santou dávám 71%.

Hannibal - Zrození (2007)

Od úvodu do srubové hostiny to šlape, pak se to změní v natahovanou vyvražďovačku. Posledních 10 minut zase potěší svou stylovou zvráceností. Rozhodně to není zklamání. 63%.

Červený drak (2002)

V rámci možností to splnilo očekávání. Kvalitní thriller (Ralph Fiennes se do takové role hodí). 71%.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Poměrně hutné drama, postavené na promyšlené psychologii. Manipulace syna, rodičovská "povinná" láska k dítěti a neschopnost (i díky okolnostem) postavit se psychopatovi vede do pekel. Febiofest 2012, 68%.

Moneyball (2011)

Dozvědět se něco o americkém národním sportu není špatné, ale ta zvolená forma vyprávění nebyla moc dobrá. Nevýrazné pasáže převažovali. 46%.

Až na dno zrady - Emanuel Moravec (1997) (TV film)

Úplný dokument, kde nechybí nic podstatného. Rekonstrukce životního příběhu proložená dobovými záběry z okupovaného protektorátu...77%.