Dead Leaves (2004)

Obrovské množství nápadů, obrovské množství střihů, úžasná práce s obrazem, změny formátu, rozměru, výseče ... a samozřejmě úžasný děj plný zbraní, explozí, sprosťáren a srandiček. Ale celé je to takové skoro filozofické, až jeden ani nedýchá (taky není kdy).

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Špatně natočený film a je mi to líto. Sedláček a Polívka to zvorali. Měli šanci a všechny předpoklady navázat na první Dědictví a vytvořit nadčasový film. Po tomhle, doufám, za dva měsíce neštěkne pes.

Dokažte mi vinu (2006)

Výborné soudní drama, při kterém se člověk hodně pobaví. Vin Diesel v netypické roli je nakažlivě sympatický. Kdyby to nebylo podle skutečné události, byla by to jen komedie, takto je to i zajímavé svědectví, co všechno se může stát a taky se stává v americkém právním systému. A i když těm mafiánům člověk na plátně fandí, za sousedy bych je nechtěl.

Druhá strana mince (2009)

Obrazově je to sympatické retro. Zápletka je taky celkem zajímavá. Ale je to špatně zahrané a nejspíš režijně nezvládnuté. Výsledek je hloupý, zmatený, nemá tempo, nedává smysl. Nechápu proč je tak populární, kvůli několika zdařilým scénám? Rozhodně je to pod úroveň Projektu 100.

Dům košaté lásky (2009)

Děj a vztahy jsou opravdu mimořádně košaté, až je toho občas příliš. Taky mě trochu iritovalo, že se tam pořád souloží, jako by vztahy ani o ničem jiném nebyly. Ale spousta drobných vtípků, třeba aktivistický soused, to vpohodě dorovnává.

Duna (2021)

Fakt moc pěkné. Na tomhle filmu mi nevadí vůbec nic.

Dust (2001)

Docela zamotaný a místy nepřehledný příběh, ale filmu to vůbec nevadí a stále udržuje pozornost diváka.

Dva hráči na střídačce (2005)

Výborné absurdní drama nebo možná spíš komedie. Film je plný úžasně vtipných scén, ale k pochopení je třeba elementárních znalostí o národnostních bojích v bývalé Jugoslávii.

Dveře dokořán (2006)

Poněkud nepřesvědčivé sociální drama. Hezky natočené, hezcí herci, ale příliš mnoho témat.

For Semafor (2010)

Sice zajímavé, ale vlastně nudné dvacetkrát totéž a téměř žádná písnička nezazní celá. Navíc se tomu sotva dá říkat road movie, když tam není žádné cestování, jen se mění místa natáčení. Ty kapely mám rád, ale jako film do kina se to nehodí.