Temné stíny (2012)

Štýlová Burtonovská záležitosť. Prostredie, kostými, atmosféra to všetko je fajn. Čakal som viac situačného humoru neviem prečo asi kvôli traileru ale velmi ma pobavili Deppove historické nadávky. Takmer 2 hodinový film by si zasluzil aspon jednu velku scenu ale nic take tam nebolo.Tento film bol pre mňa príjemná udalosť ale žiadnym filmovým zážitkom. Majster Tim ma bude musieť najbližšie prekvapiť viac, stále ho pokladám za jedného z najvýnimočnejších režisérov a tak si od neho veľa sľubujem.

Tři mušketýři (2011)

Uz pri treilary som si daval taky maly face palm. Miestami úplná ignorácia logiky a časového kontinua, až som si miestami pripadal, že sledujem Toma a Jerryho. Ako ked v jednom zabere Tom príde o chvost a druhom ho uz zase má. Totálne necharizmatický Dartagnan a ked ho porovnam so Gérardom Barray, ale to vlasnte ani nejde. Na rovnakej urovni by ho zahral aj Mládek. Smiesne zahraná postava krála a Rochefort, jeho ste proste nemohli brať vázne len dalsi nastrojeny panak popri Buckinghamovi. Medzi plusy dávam bojovú choreografiu, pútave pastelkove pestrofarebné prostredie, pekná Constance a vymyslene dobove vynálezy tiez pobavia. Asi to malo byt nieco v style Piratov z Karibiku no na tu uroven sa to nedostalo rozhodne. Taky film pozerate ho aby ste zabili dve hodiny prípadne sa to hodí ako dvd/blray projekcia do obchodu s elektronikou rovnako ako Transformers 2.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Vypredaná sála a potlesk na konci....málokedy. Viem si to predstaviť ešte lepšie ale to čo som dostal ma pobavilo. Štvrtý diel ťaží z predchádzajúcich dielov, z tej nostalgie a z toho, že sme na neho čakali takmer 9 rokov. Tentokrát nechýbal ani Oz, takže celá partia zase pokope. Každá postava opať vo svojom živle a mám na mysli hlavne Stiflera. Keď došlo na high school party with high school chicks dostal som strašnú chuť na leto. Pekné odkazy na minulé diely a možno aj na tie budúce (akože mohli by sme sa takto stretávať každý rok). Podarené pokračovanie série, ktorá na konci 90 rokov predstavovala úplnu pecku pre pre teen populáciu. Jednoznačne sa jedná o naj sériu svojho žánru. 4 hviezdicky dávam za celkový zážitok z filmu, kina atd.

Hvězdy stříbrného plátna (2011) (seriál)

Videl som diel o Geneovi Kellym a veľmi sa mi to páčilo. Je to vydarená séria. Odporúčam.

Interview (2007)

Tento film ma dost nudil. Nevedel som uverit ani emociam, ktore voci sebe prezivali hlavný akteri. Dvaja ludia. ktorí sa vobec nepoznaju sa voci sebe chovaju akoby sa poznali roky no a vzapatí akoby sa opat nepoznali. Mozno to sposobil zly dabing, cely ma odtrhaval od reality pribehu, prislo mi to umele. Pocas filmu som spozoroval par malickosti, ktore ma zaujali, vedel som ze za tym nieco bude ale az tu som sa docital ze ja sednalo o odkazy na povodne sparcovanie filmu. Jednu hviezdicku som pridal kvoli krasnej Sienne.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

AKo feel good movie of this christmas sa to celkom podarilo. Aj napriek tomu ze je film vskutku dlhy vobec som to pri jeho sledovani nepostrehol, vo filme sa stale nieco deje, príbeh je napinavy k comu prispelo mnozstvo netradicnych a odvaznych scen, ktore casto na filmovom platne nevidte a ktore su podane velmi presvedcivo. Velmi vhodne herecke obsadenie, pricom ma prekvapilo ze Stellan nehral uz vo swe verzii filmu. Prijemnou zmenou je aj miesto odohravajuceho sa pribehu nie je to anglicko, amerika a tak podobne. Teraz uz vieme ze aj niektorí svedi maju svoju temnu minulost.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Podla mna prilis vela specialnych efektov a bullet timeov. Taktiez zbytocna uvodna scena ked sa musi Sherlock branit bande poulicnych hrdlorezov. Vsetci predsa davno vieme z prveho dielu ze sa vie poriadne bit a ze si dokaze predstavit kazdy jeden uder dopredu. Tu scenku si uz v druhom filme mohli odpusitit tak ako sme v druhom matrixe uz nevideli nea sa uhýbat gulkam, proste by to bolo zbytocne. Filmari tazili hlavne z prveho dielu a z londynskej atmosfery 19 storocia a do druheho dielu priniesli malo noveho. Iritujú ma dokonalí ludia ako Sherlock, ktorí sa vedia perfeknte bit hoci treningom sa velmi nezaoberaju, zato fajcia a vecne piju, zapamataju si vsetko co kedy citali, vedia hrat na hudobne nastroje a vlastne vedia vsetko a dalsie jemu podobne postavy, ktoré vedia predpovedat aj absurdne nepredvitatelne scenare no mnohemu predsa nevedia zabranit, A ta Sherlockova "smrt" na zaver...come on. FIlm sa na oko dobre pozera no zazitok ako z prveho dielu vo mne nezanechal.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

FIlm ma velmi pobavil, vtipne situacie, hlasky, prepracovane akcie, vynikajuce exteriery a množstvo oku lahodiacich zaberov. Film uspensne nadviazal na podareny treti diel. Konecne po rokoch vidim Toma v poriadnej akcnej hrdinskej ulohe aka mi uz roky u neho chybala. Vo filme mu to svedci a velmi si rozumie s ostatnými hereckymi kolegami, proste to medzi nimi funguje. Mozno ten zaver mohol byt iny, dost ma prekvapilo ako sa zachoval hlavny zaporak na konci to je jedina výčitka. Inak super podivana, ktorá je okrem toho aj velkou reklamou znackovych produktov od opblecenia az po BMW

Requiem za sen (2000)

Keby som tento film videl v roku 2K ako 13 rocny tak by som povedal ze je to jeden z naj filmov co som kedy videl. Avsak od vtedy som videl uz vela filmov a ten pribeh nie je nijak revolucny, podobne temy sa rozoberaju v mnohych filmoch s drogami a nenaplnenými snami, to co z tohoto filmu robi zaujimavy je sposob prednsu, kamera, strih no aj tak som ostal sklamaný, z komentov a hodnotení uzivatelov som cakal viac.

Útěk do Mexika (1994)

Tento film ma veľmi baví. Frajer Baldwin a veľmi sexy Basinger proti ktorým stoja vynikajúci Woods a charizmatický večný zloduch Madsen. Bezstarostný akčný film, ktorý mi vždy dvihne náladu.