Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Podle mého nejlepší komedie Woodyho Allena. A zásluhu má na tom hlavně on sám ve spojení s Keatnovou. Již v Annie Hall ukázali, že tvoří dokonalý-nedokonalý pár, který si divák prostě musí zamilovat.

Celebrity (1998)

Sladký život dle Woodyho Allena. Svou předlohu neuráží, naopak je velice zábavný a Kenneth Branagh přímo dokonalý.

Sladký ničema (1999)

Jediný Allenův biografický film, který jsem viděla. I v tomto žánru svůj styl nezapře a výsledkem je svěží a dojemný příběh jednoho téměř nejlepšího kytaristy na světě.

Hollywood v koncích (2002)

Další z vydařených komedií W. Allena s velice originálním námětem.

Annie Hallová (1977)

Romantika silně opepřená allenovským humorem, scéna s hašišem za ***** opravdu stojí.

Smrt v Benátkách (1971)

L. Visconti naprosto rezignoval na příběh a scénář a divákovi nabízí sled obrazů doprovázených nádhernou hudbou. Nevšední styl, který je chvílemi zdlouhavý.

Gosford Park (2001)

Už jen účast tolika kvalitních aktérů zaručuje nevšední podívanou. A jméno Roberta Altmana je jistotou druhou.

Chicago (2002)

Vážně perfektně udělaný muzikál, jde¨vidět, že Rob Marshall má zkušenosti s divadlem. Herečtí představiteléjsou skvělí a své taneční výstupy mají prostě v malíčku ( zvláště Catherine Zeta- obrovské překvapení, o Gereovi nemluvě). Jen ten Oscar za nejlepší film mi nedá spát.

Maléna (2000)

Tenhle film je hlavně o Monice Belluciové, která dokezuje, že je nejen neuvěřitelně krásná, ale taky dobrá herečka. Na jejím výkonu stojí celý příběh.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

První povídka ****, druhá ****, třetí je poněkud zdlouhavá a chvílemi nudí ***. Ale všechny herecké výkony jsou bezchybné.