kaspar

kaspar

3 body

<< předchozí 1 2
    • 11.7.2014  11:53
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Poslední díl 2. série konečně tak nějak pochopil, že utrpení hlavních postav je daleko strašidelnější než bizardní způsoby vražd cizinců, kteří se na obrazovce objeví asi 15 vteřin. Celkově to nebyl úplně špatný seriál ale ta celková snaha o to, aby to vše vypadalo "cool" mě trochu nudila.

• 1.2.2014  23:40

Tvář moderního zla obnažena komediálně a s nadhledem.

• 14.12.2013  11:59

Po včerejším shlédnutí filmu jsem tak na váhách. Celkově to na mě působilo nevyváženěji než první díl, protože je tady ohromná spousta scén které jsou absolutně geniální ale i scén, které jsem opravdu doufal, že neuvidím. Skutečně se mi zamlouval lesní král, vládce jezerního města (celé tohle město a jak je vytvořeno, mě naprosto ohromilo), Gandalfovo prohledávání devíti hrobů nebo neustále fenomenální Bilbo, jehož závislost na jednom malém prstýnku začíná být čím dál viditelnější. Trošku jsem nepochopil trpaelfí lovestory, ale budiž. Co mi ale vadilo nejvíc byla odfláknutost Medděda, u kterého se jednalo o jeden z nejmagičtějších momentů v knize. Podobně tomu bylo se Šmakem, který si sice chvilku hrál jako kočka s myší, ale bylo to takové hraní odfláknuté, jakoby Šmak vlastně ani chudáky trpaslíky zabít nechtěl. Závěrečná část navnadila a doufám v zakončení jaké se sluší a patří,

• 7.10.2013  13:29
    Hon (2012)

Aneb předhoďme davu další osobu na zlynčování. Herecké výkony unesených emocemi, nekoukajících na důkazy, vás při sledování doslova zarazí do křesílka.

• 21.5.2013  20:32
    Prometheus (2012)

Pokud fakt hodně nežerete Vetřelce, tak na Promethea zapomeňte. Je to dost nic moc a o tom proč už asi bylo napsáno mnoho, takže nechci jen přepisovat části komentů, který vidíte pode(nade)mnou. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak je to design. Lodí, "inženýrů", planety - hezky se na to kouká, škoda za ty logický díry.

• 18.1.2013  04:11
    Salad Fingers (TV seriál) (2004)

Nejsem si jist, co to je, ale je to celkem silné kafe. Je to dost taková směska hnusu a lítosti. Salad Fingers, zoufale osamocený, není schopen jakkoli vycházet s jinými živými tvory (stonožku rozmáčkne, dívka poté, co začne mluvit, ho vyděsí). Zároveň ta psychická labilita, která je v tom přítomna, a absolutní chaos a nepředvídatelnost toho, co se bude dít, tomu skutečně dodává temnou post apokalyptickou atmosféru. Geniální užití Briana Ena, Aphex Twin nebo Lustmorda.

• 17.1.2013  00:04

Nejsilnější moment, když japonští vojáci mluví a titulky nikde ...

• 31.12.2012  03:41

Jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl. Skvělá dekompozice mýtů.

• 14.9.2012  20:52
    Rituál (1973)

Ta hudba ... ta hudba samotná je za 3*. Horror to možná není, ale ještě pár dní po shlédnutí jsem uvažoval dlouhé minuty v samotě vesnické chaty o posledních deseti minutách filmu, nervózně pokukujíc po okolních domorodcích pilně sčesávající jablíčka. "Sumer is Icumen in ..."

• 6.9.2012  14:37

Příliš umělý na to, aby skutečně vyvolal emoce.

• 13.6.2012  20:13
    Bílá stuha (2009)

Jsem rád, že jsem nebyl vychováván ve striktní a religiózně založené rodině.

• 31.1.2012  00:03
    Království (TV seriál) (1994)

Totální nářez z 90. let, o kterém jsem přesvědčen, že se stal mojí srdcovkou, byť si ho ještě netroufám hodnotit ve hvězdičkách. Kvalitní obsazení, skvělý děj a ta atmosféra! To je atmosféra zvláštního koktejlu X-Files a Twin Peaks a k tomu navrch cosi zvláštní Trierovského.

• 29.1.2012  14:21
    Melancholia (2011)

Veliká estetická óda na zánik, lépe řečeno, takový "valčík se smrtí". Druhá část pro mě byla jednoznačně o mnoho lepší než ta první, byť jsou navzájem podmíněné (jedna pro druhou nepostradatelné). Trier přišel po Antikristovi zase s něčím trochu jiným (protože atmosféra u Antikrista je skutečně budována jinak), což se mi zamlouvá. Dvě hodiny filmu jsou poměrně náročné, ale celé to postupné budování atmosféry konci filmu jen prospívá.

• 19.1.2012  21:17
    The Daily Show (TV pořad) (1996)

Geniální politická satira. Nedovedu říct, jestli se kvalita mění v čase, protože zase nesleduju tak často, ale zatím mi přijde, že co díl to 5 hvězd (podle bodování tady na ČSFD. Stewart, Colbert i všichni další jsou pro mě hrdinové a předzvěst konce doby temna v "nejmocnější zemi světa" ... nebo možná taky ne ... možná jsou poslední svatí v pekle.

• 30.12.2011  20:00
    Syriana (2005)

Ve skutečnosti skvělý příbeh, ale neskutečně špatně vyprávěný. Děj je roztříštěný, některé charaktery se jen mihnou a vlastně děj nijak neposouvají. Na druhou stranu ... viva, tohle jsem od Holywoodu nečekal.

• 21.12.2011  20:43

Lepší než jakákoli Bondovka, ale úplnej popis reality nečekejte. Přesto - osvěžující film.

• 9.12.2011  19:42

Mrazivá realita rytířských řádů a bratrství až za hrob v podání Františka Vláčila. Naprosto exceletní syrové záběry a z výkonu herců mi běhá mráz po zádech. Definitivně jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Fakt, že tenhle film byl natočen pro využití kostýmů z Markéty Lazarové, jsem se dozvěděl až zde a popravdě mi málem vylezly oči z důlků.

• 9.12.2011  19:31
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Tohle by se asi v dnešním jazyce označilo jako "cool" a nelze než souhlasit. Jednotlivé episody jsou přeplněné nápaditostí a vtipem "Seržat Doyle se hlásí do služby mezi burany!" Politika akce i čistá detektivka společně s trojicí velmi sympatických herců nemůže omrzet ani když vidíme případy CI5 na obrazovkách té či oné televizní stanice prakticky každý rok společně s Columbem.

• 9.12.2011  19:21
    Akta X (TV seriál) (1993)

Když jsem byl dítě, tak jsem ani přes léto, během tropickejch nocí, nechtěl spát s pootevřeným okenem, protože představa toho chlápka co se protahuje úzkejma otvorama byla fakt děsivá a nutno poznament, že i po shlédnutí o nějakých 14 let později je mysticita první série krájitelná jak mlha okolo Brčálníku.

• 9.12.2011  19:19
    Futurama (TV seriál) (1999)

Futurama mě dostala po pár epizodách a to i přesto, že zase tak velké kouzlo (po tom, co shlédnete nějakých 15 sérií The Simpsons) v tom není. Rozhodně Futurama nabízí širší a zábavnější prostředí i postavy (především Zoidberg a Bender), ale její kvalita se nedrží tak dlouho na výši (snad nějaká třetí série už začíná trošku pokulhávat, oproti té 19. u The Simpsons). Jinak občas mi přišlo že humor trošku (a dobře že tak!) drsnější - tričko Gender Bender jsem si chtěl nechat udělat taky ... na FSV by mě ale asi ukamenovali.

• 5.9.2011  20:58
    Apokalypsa (1979)

Šílenství války v celé své hrůzné kráse. Výborná kamera, hudba, herci, není snad co vytknout. I atmosféru knížky si film zachoval a stejně tak mi i celé to zasazení do války ve Vietnamu dost sedí. The end od Doors na úplném začátku pak prodchnou celý zbytek filmu.

• 23.8.2011  08:22
    Mawaru Penguindrum (TV seriál) (2011)

No na to, že je to od tvurce Uteny zatim (k šesté episodě) nic moc. Kresba ale dokonalá ... škoda, že to nestačí ...

• 12.8.2011  01:10
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Velmi kvalitní zpracování, které jsem si po pár dílech nejistot konečně oblíbil a nyní je tak na řadě čekání na druhou sérii. Za sebe teda nemůžu říct, že by se seriál přesně držel předlohy (ikdyž chápu, že peníze nerostou na stromech v okolí natáčení). Některé momenty silnější než jiné (Eddardův osud, Aemonovo odhalení, "For the king in the north" a mnohé další) a někteří herci lepší než jiní (Tyrion, Syrio, Barristen nebo Jamie), a celkově velmi kvalitní fantasy, troufám si říci od dob prvního filmu Pán prstenů, to nejlepší.

• 7.8.2011  17:35
    Barbar (2009)

Neskutečné meditativní maso o prapůvodních instinktech, vikingské filosofii boje. Artová podívaná o balancu na hraně několika světů (ať už bráno geograficky, religiózně nebo prostě lovec vs oběť). Podle mě není zas tak moc o čem diskutovat, každej pochopí podle svojí aktuální nálady a rozpoložení. Pro mě si "one eye" našel svojí Valhallu a misionáři svoje peklo.

• 27.5.2011  23:29

Po velmi dlouhé době mě skutečně nadchnul animovaný film. Velmi existeční, velmi intimní a ničivě poklidné. Trochu mi připomělo některé pasáže z Texhnolyze. Mamoru Oshii dovádí svůj um k dokonalosti a rozvíjí dál pocity odcizení nevyhnutelnosti a zoufalosti ze světa který nelze ovlivnit.

• 23.5.2011  01:13
    Texhnolyze (TV seriál) (2003)

Brutalita vynesená do oblak. Překrásná malovaná óda na duševní nihilismus a šílenství (Viva Yoshii). Je zajímavé, že byly použity kulturní vlivy malíře Edwarda Hoppera. Pro všechny kdo shlédli celé představení, zde je pár důkazů: 1) http://natstory.files.wordpress.com/2010/09/hopper.jpg 2) http://prints.encore-editions.com/500/0/edward-hopper-house-at-eastham-original-size-20x28.jpg 3) http://www.art-reproductions.net/images/Artists/Edward-Hopper/A-Woman-In-The-Sun.jpg 4) http://jeffsingerphotography.com/blog/wp-content/uploads/2010/05/EdwardHopper-Sunday-1926.jpg 5) http://www.columbia.edu/itc/history/baker/w3630/images/hoppersunwebbg.jpg

• 16.4.2011  01:12
    Blame! (TV seriál) (2003)

Fakticky se jedná jen o trailer k manze. O které si troufám tvrdit, že je naprosto neuvěřitelná; rozumějtě velmi kvalitní a velmi originální, přestože pro svou ne-narativnost postrádá vetší množství fanoušků, autorem je Tsutomu Nihei. Tenhle "trailer" obsahuje několik zajímavých scén, hlavně dlouhé pohledy na architekturu megastruktury. Líbí se mi také hry ostrého světla a stínů. Ovšem bojové scény jsou tak trochu zklamání, je vidět, že nebyl dostatek peněz udělat opravdu hodně snímků. Cibo má skvěle vybraný hlas. Vizuální zpracování je ale celkově takové nasnadě, protože atmosféra původního komixu, jeho černobílost a syrová klaustrofobická šeď světa zde popisovaného, se trochu vytrácí. Zvukově primitivní, ale pro dotvoření atmosféry to bohatě stačí. Asi bych řekl, že pro fanoušky nezbytné, ostatní mohou ovšem zvesela ušetřit 36 minutek ...

• 15.4.2011  20:57
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

"Á, cukrárna! Dal bych si kilo Bristolských karamelek; a ... nemusíte je balit, sním je hned." Dlouhý záběr na pana Burnse zírajícího na automat na tyčinky, a pak: "Znepřátelil sis mocného muže, milánku!"

• 5.4.2011  12:46
    Pojďte pane, budeme si hrát (TV seriál) (1965)

Popravdě tuhle pohádku nemám moc rád - když jsem byl dítě, tak mi to přišlo dost ponuré. Přesto ale velmi originální zpracování, na které by asi kdekoli dál na západě valili oči, protože tímhle stylem se tam animované filmy moc neprojevovaly.

• 21.3.2011  01:24

Shane MacGowan se teď asi zubí ... No ono to nebylo tak špatné. Klasické tragické scény ano, ale mě se druhá část filmu, kdy šlo o něco malinko víc o politiku, líbila. Samozřejmě že všichni tuší, že ta revoluční brigáda byla maličko dvousečná, ale tak umění se málokdy snaží být vyloženě neutrální. Taky to není dokument, ne? Celkově jsou to ale stejně jen tři hvězdy.

<< předchozí 1 2