• Krátkometrážní

Donnie Darko (2001)

Šílenost! Po Mementu u kterého jsem se dost napřemýšlel a dokonce si kreslil na papír schéma, je tu Donnie Darko.Až do posledních minut jsem si myslel, že je mi vše jasné, dokud nepřišlo rozuzlení, teď jsem z toho jelen a asi přijde na řadu papír a tužka. 10 min později- Mám schéma a zřejmě to chápu, jen mi není zcela jasné jak se poznaly Gretchen s Donnieho matkou v závěrečné scéně. Zkrátka nejprve jsem pětihvězdičkový pocit neměl, ale když jsem se začal šťourat v tom co se jak a proč stalo,zjišťuji že 5 je povinnost.

Osudový dotek (2004)

První půl hodinu si říkám, co mi to kamarád doporučil za škváru pro puberťáky, až když jsem se pořádně ponořil do děje a pochopil o co vlastně "gou", uvědomil sjem si, že sleduju naprosto originálně kvalitně bezkonkurenční snímek, a celou noc o tom přemýšlel.Miluju tenhle film, závěrečnou scénu s naprosto perfektním soundtrackem.

Memento (2000)

Být stupnice šestibodová, mám jasno.Když porovnám s mojí oblíbenou Insomnií, které jsem dal 4, je těžké dát Mementu více.Dávám tedy pět za jednoduchý a přitom složitě působící nápad, výborné zpracování a kvalitní herce.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Po vizuální stránce podprůměr, ale to vůbec nevadí.Šiřte tento dokument, už se sebou nenecháme orat!

Loose Change 2nd Edition (2006)

A napadlo tě Limo, že Averyho dokumentární tvorba nemusí být důsledkem jeho zhrzenosti, nýbrž se stejnému žánru věnoval i před neúspěšnými přijímačkami na vysokou?Třeba se tam přihlásil s podobným filmem a právě proto neuspěl.Hold kdo jde proti proudu, létají mu klacky pod nohy.A jinak ...další z řady skvělých konspiračních filmů.

911 Mysteries Part 1: Demolitions (2006)

Konečně někdo, kdo se nebojí jít proti proudu a na rozdíl od uživatele Subjektiv svá tvrzení podkládá nezvratnými důkazy.

Mafiáni (1990)

Podlě mě nejlepší Scorseseho film a nejlepší gangsterka vůbec.

Podfu(c)k (2000)

Moje nejoblíbenější ritchieovka.Mezi brilantním debutem Sbal prachy a vypadni a Rocknrollou, který mě příliš nezaujal je tu excelentní snímek na přelomu tisíciletí.Každý krok člověka, či zvířete určuje budouctnost někoho jiného.Další skvělý konkurent Pulp Fiction.

Gran Torino (2008)

Univerzál clint Eastwood opět ukázal, že je s ním třeba stále počítat. Ve svém posledním snímku, který podle mě překvapivě nebyl nominován na cenu akademie, nám ukázal své zlaté ručičky před i za kamerou.Zprvu mě Torino nikterak neoslovilo, až po pár desítkách minut jsem pochopil krásu v jednoduchosti děje.Těm co mají chuť na oddechový thriller v pomalém tempu doporučuji.

Sám doma (1990)

Že někdo natočí film o klukovi, co porazí 2 dospělé lupiče a já dám 5, to by mě nenapadlo.Teda ten film vlastně existoval už kdž jsem se narodil.