Milionový závod (2001)

Hitlerovo auto a nacisti, kteří mají v popisu práce být naštvaní. Komedie, která se sice pomalu rozjíždí, ale o to veseljší pak je.

Univerzální uklízečka (2005)

Tak trochu jiný Atkinson, bez gagů Mr.Beana, ale zato s neobyčejně lidským pojetím venkovského faráře.

Roseannin hrob (1997)

Reno tentokrát shodil masku drsňáka a ukázal citlivou duši. Ovšem nebylo by to ono bez mrtvoly v mrazáku.

Leon (1994)

Reno jako negramotný zabiják, který se ujal malé dívky. Pěkné, moc pěkné.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Čeští filmaři by se mohli z tohoto učit, že i v "malé" zemi se dá točit kvalitní film.

Psí odpoledne (1975)

Takový celý nějaký utahaný. Al Pacino jako slušňáckej zloděj, který byl na dráhu zločinu dohnán snad proti své vůli, jeho parťák John Cazala se sice celou dobu tváří jako psychopat, ale dohromady řekne snad jen dvě vety a ještě navíc dostane kulku mezi oči. O půl hodiny kratší stopáž by nebyla na škodu.

Svěrací kazajka (2005)

Je fajn někomu změnit život k lepšímu a moci se přesvědčit, že se to opravdu povedlo. Brody skvělý jako vždycky a Keira stokrát lepší než v Pirátech.

Tajemná řeka (2003)

Hvězdná sestava natočila opravdu zajímý film. Prostředí nevlídné čtvrti, kde jako by se zastvail čas, ztráta dítěte, přízraky vlastní minulosti a setkání kamarádů po letech, které nedopadne dobře. Skvělý Tim Robbins.

Identita (2003)

Vlastně ani nevím, jak to všechno bylo, ale což, atmosféra dobrá, John Cusack taky, takže zbývá i čas na závěrečnou radu: nikdy nevěřte schizofrenním vrahounům.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Poslední dva díly, zvláště ten předposlední, už jen těžko dokázaly udržet atmosféru, kterou přinesly předcházející části. Nicméně strašlivý lord Voldemord konečně zhynul, takže všechno dobře dopadlo, aby mohl Harry po třiceti nebo kolika letech vypravovat svého HarryBrumbálaSeveruse, či jak se jmenoval, do Bradavic. Při odchodu z kina jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že Yates se před vymýšlením scén podíval na Pána prstenů a Matrix. 3D ničemu nevadilo, ba dokonce jsem na rozdíl od mnoha kolegů všechno viděl. Těšil jsem se na výkon Rickmana, nejlepšího herce celé série, ale zklamalo mě, jak málo prostoru tu dostal.