Andělé všehomíra (2000)

s islandskou kinematografiou som prakticky nemal žiadne skúsenosti, po odporučení som na to aj zo zvedavosti kývol a vôbec tomu neľutujem. Veľmi pôsobivá snímka, miestami mrazivá, miestami spôsobí úsmev na tvári, na konci sa nebude nedať fandiť hlavnej postave - schizofrenikovi a jeho "partičke". Proste silný, na city pôsobiaci film.

Klíč (2005)

celkom priemerný film svojho žánru, ktorý vás však svojím prekvapujúcim rozuzlením dostane.

Lotři (1992)

výborný akčňák o tom, ako byť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste... "Ako sa dá odtiaľto dostať?: v igelitkách na mŕtvoly!!" :-)

Potomek (2019)

Hungarian farmers my ass. Edward Szarka im to dal riadne vyžrať :)

Assassin’s Creed (2016)

Prevedenie počítačovej hry na plátno vôbec nie je jednoduchá úloha, Assassins creed však patrí medzi svetlé výnimky.

Klub hrůzy (2004)

celkom pohodova horor/ komedia, len skoda toho preexponovanemu zaveru.

Nebezpečný náklad (2016)

You know what they say about hookers? You don't pay them for sex, you pay them to leave... (if you say so :))

Černé duše (2014)

Pozvolna plynuci mafiansky pohlad do zivota v Calabrii s nekonvencnym rozuzlenim

Mulholland Drive (2001)

Po formálnej stránke niet tomu čo dodať a do dvoch tretín to má na Lynchove pomery aj súvislý dej, až príde zvrat a s tým nepochopiteľné zmeny v dejovej línii. Pripadá mi to na bezradnosť ako to celé ukončiť a tak je to zahrané tak ako to je zahrané a každý si to môže (ne)vysvetliť po svojom. Silencio...

Bod zlomu (2015)

za Ozakiho osmičku 4*, za linku s FBI a za vyšetrovanie 1*. Efetktne a slušne natočené adrenalínové scény, ale prepojenie príbehu s kriminálnou činnosťou mi prišlo akosi zbytočné a skôr by sa hodilo z toho spraviť dokument o extrémnych športovcoch.