Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Pro mě docela zklamání a to velký, protože první Den nezávislosti miluju, ale tohle byla jen absolutně sterilní scifárna bez vlastního ksichtu pro děti. Emmerichova jednička měla roztomilej 90´s feeling, sympatický postavy (Will Smith, Randy Quaid, a Jeff Goldblum s Billem Pullmanem tehdy taky měli taky víc co nabídnout), nápaditej soundtrack (R.E.M. nebo instrumentální skladby Davida Arnolda) a na tu dobu nevídaný měřítko, kterému skoro žádný jiný blockbuster nemohl konkurovat. Tady vystupuje asi 20 hlavních postav, z nichž kromě Goldbluma a jeho otce mě nebavila snad žádná a některý mě i vyloženě otravovaly. Katastrofický scény jsou dobrý, ale všechno se to odehrává rychle a člověk nemá šanci to vstřebat (v jedničce si útok na Bílej dům vyžádal asi čtvrt hodiny a atmosfericky to fungovalo skvěle, tady je člověku nějak jedno co se děje, prostě se to jen bortí a padaj baráky) a ke konci na poušti když tam běhal mega obří mimozemšťan jsem si říkal, že sleduju spíš Souboj Titánů. Jsem docela rád, že to v kinech neuspělo, protože další díl už bych nechtěl.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak nějak jak jsem očekával. Nebyl to vyloženě průser, ale člověk má pocit, že tenhle film měl mnohem na víc, než jen být solidní komiksárnou. Bylo tam strašně moc postav, takže skoro všichni tam působí tak nějak epizodně a konfrontace Batmana se Supermanem byla mega divná - odehraje se to asi až po hodině a půl, chvíli si dávaj do držky, pak řvou jméno svý mámy a během pár sekund jsou z nich kamarádi na život a na smrt. Jinak to ale vyloženě blbý nebylo, jen se toho snažili nacpat do jednoho filmu zbytečně moc a přišlo mi jako když sleduju několik různejch filmů najednou. 60%

Hardcore Henry (2015)

První hodinu se na to dívalo dobře a bavilo mě to, hlavně Sharlto Copley byl mega. Poslední půl hodinu už to na mě působilo trochu okoukaně, předposlední akční sekvenci jsem znal už dlouho z internetu a finále mi přišlo nejslabší. 60% s tim, že to ale určitě stojí za vidění.

Kdo z koho (1999)

Nejdřív mě to docela bavilo, ale pak se skoro všechny postavy začaly chovat jako nesympatický blbci a žádná z nich, stejně jako absolutně nudná režie, nebyla dost zajímavá a nosná na to, aby utáhla prakticky nulovej děj. Jedinej, kdo mě tam docela bavil, byl Chris Klein z Prcicek, sice byl úplně tupej, ale občas vtipnej a docela dobrák. 50%

Deadpool (2016)

Slušná komiksová jednohubka, do kvalit třeba takovýho Kick-Ass tomu něco chybí, ale rozhodně jsem se nenudil. Hlavní zásluhu na tom má nahláškovanej Ryan Reynolds, občas mě fakt hlasitě rozesmál. Zbytek castingu mu nestačí a je takovej nevýraznej, ale ono to ani moc nevadí, když Reynolds nesleze z plátna. 70%

Světová invaze (2011)

Pamatuju si, že tehdy jsem u toho v kině usnul a ani po několika letech v televizi si to moji pozornost neudrželo dýl jak hodinu. Taková vykleštěná verze Black Hawk Down, akorát s emzákama místo somálců. 50%

Burani ve městě (1999)

Průměrná komedie, která neurazí, ale ani moc nenadchne. 50%

Rozsudek noci (1993)

Slušná žánrovka se sympatickým obsazením. Ke konci uz to trochu drhlo, ale první hodině se rozhodně nedala upřít solidní atmosféra. Poctivá šedesátka.

Šest směšných (2015)

Je to taková ptákovina, kde se střídaj vyloženě trapný momenty s několika, při kterejch jsem se opravdu gebil (třeba když se snažili oběsit Lautnera nebo když tam ve scéně s dalekohledem řádil Vanilla Ice jako Mark Twain). Adam Sandler je v tom filmu hrozně nudnej, ale ostatní členové jeho party to docela táhnou (hlavně již zmíněnej Taylor Lautner a Terry Crews). Občas mi to přišlo i takový trochu technicky nezvládnutý, některý scény působily dost lacině, ale jinak se na to dalo dívat, taková neškodná blbost. 60%

Stále spolu (2014)

Zvláštní dokument, vlastně ani nevim jestli mi ta rodina byla sympatická nebo ne. Každopádně jsem zvědavej jak budou fungovat až jim jednou fotřík natáhne brka, když ta jeho dominantní výchova udělala z jeho dětí bandu zakřiknutejch pošuků. To pak bude slušná anarchie.