Colombiana (2011)

Stačilo by pár úprav ve scénáři (narážky na kytky by nahradily narážky na kočky), licence od DC, a byla by z filmu rozhodně důstojnější Catwoman, než Pitofův pokus s Halle Berry (viz. naprosto výmluvná baskatbalová scéna - http://www.youtube.com/watch?v=rNlmRId2FVQ).

Nezvratný osud 5 (2011)

Film, který baví zabíjet a rozhodně se nestydí za to, že je pouhou atrakcí. Už úvodní titulky jsou v 3D podívaná a film pak střídá výpňkové scény s hlavním zábavou - kterou je zde smrt na sto způsobů (dokladá to i závěrečná koláž smrtí z předchozích dílů). Snad až s výjimkou masážní scény se filmu vždy podaří vyvolat podivnou směs napětí a zábavy v jednom.

Cabiriiny noci (1957)

Film se první polovinu, podobně jako jeho hrdinka, 'plácá' odnikud nikam. Ale s návštěvou kouzelnického představení, jakoby se právě nějakým kouzlem, vše změnilo a film začne být zajímavý a vyvrcholí mrazivou pointou. Ostatně jde o film, kde i dětská prolézačka připomíná nedodělané lešení bez budovy.

Slon (1989) (TV film)

Film produkovaný Danny Boylem o sérii vražd v Severním Irsku je natočen v krásných, hypnotizujících steadicamových jízdách. Název filmu je odvozen od pojmenování konfliktu v Severním Irsku jedním spisovatelem jako "slona v obýváku" - nepřehlednutelného problému, který však veřejnost ignoruje.

Beduín (2011)

"Your child is dying of cancer. You don't have any money. You can give birth to a child for money, and you can get cheated after giving birth to a child.You can star in a porno film, when you are under a lot of pressure.Do you know how much money you can get for a porno with a pregnant woman?" Prázdná snaha o "drsný ruský/ukrajinský film", kde nechybí krab, obřízka, velbloudí mléko a nesympatická ústřední hrdinka.

Adrienna Pálová (2010)

Hlavní hrdinka, sestřička na LDNce, jednoho dne přijme pacientku jménem Adrienna Pálová. Stejně tak se jmenovala její nejlepší kamarádka z dětství, která se tehdy náhle po čtvrté třídě odstěhovala. Rozhodne se ji tedy vypátrat.Nádherně natočený film s velmi jemným humorem.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Moderní seriálová pohádka ve stylu Amélie se tu potkává s detektivně-forenzními seriály typu CSI. Anna Friel vyzařuje kolem dokola až nakažlivou optimistickou auru a spolu s Lee Pacem tvoří navýsost sympatickou ústřední dvojici této platonické romance. Jedním z mála záporů vysoce stylizovaného seriálu (viditelné digitální triky, široké barevná paleta), jež se dočkal pouhých dvou řad (z nichž obě byli oproti plánu zkráceny - nejdříve kvůli stávce scénáristů, podruhé pak kvůli upadající sledovanosti) je někdy až přestřelená execentričnost vedlejších postav.

Jackass 3 (2010)

"A touching saga about middle-aged pranksters trying to recapture their distant youth"

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

U první série jsem si na nesympatického Kennyho Powerse musel zvykat, protože mi připadalo, že je až moc velké hovado..Ve druhé sérii je toto lépe vybalancováno a hlavně mexické dobrodružství má lepší a košatější příběh. Druhá série má také naprosto perfektní soundtrack.