Jana Eyrová (1996)

Nesympatická ústřední dvojice v příběhu, kde se události postavám dějí, místo toho, aby oni sami výrazně zasáhli do děje. Jediným kladem je opravdu hezká hudba.

Dědička (1949)

Příběh "Dědičky" se na první pohled může jevit jako obyčejná "červená knihovna". Jeho hlavní hrdinka je ale poměrně netypická. Jde o mladou,ale obyčejnou, stydlivou, nijak hezkou ani chytrou ženu, která podle jejího otce může přilákat nápadníky jen svým dědictvím. Příběh se odehrává v napovrch uhlazeném světě salonů 19.stol, kde ale slova bolí více než rány pěstí. Konec filmu je oproti předloze (knize, protože film vznikl na základě divadelní hry takže jde o tzv. adaptaci na druhou:-) pozměněn a činí z Catherine mnohem krutější postavu.

Vojížděči vodpadků (2009)

"Ojížděči odpadků" jsou stylizováni jako VHS video a nalíčeni jako Knoxville nebo Jonze v Jackass. Trio hrdinů rozbíjí zářivky, hazejí petardy, s prostitukami zpívají Tichou noc a ... ojíždějí popelnice.

Moderní byt (1971) (TV film)

Minikomedie o paneláku, kde jde skrze zdi vše slyšet. Krátký film přetéká celou škálou perfekních gagů ("Můžu si od vás zavolat ?"; šachová partie...). Kromě ústřední zamilované dvojice Hrzána s Rázlovou zde v menších rolích vynikají známí čeští herci: Zdeněk Svěrák opět v roli člověka s didaktickým hlasem, Jan Libíček jako šmírující soused, hlas Libuše Havelkové proslavené dětským pořadem "Kuřátka"....

Dobrodružství s nahým klukem (1964)

Geniální český krátký film ! Zápletka je ve své neotřelosti a rozvedení naprosto brilantní: Malý chlapec nastoupí do tramvaje - nahý. Jak se s tím vyrovnají ostatní cestující ? Tento malý, zapomenutý klenot je drzý a vtipný zároveň.

Svatba za bílé noci (2008)

Je to asi jen můj problém, ale nedokáži fandit nesympatickému hlavnímu hrdinovi, který si najde milenku z řad svých studentek zrovna když ho manželka, právě procházející těžkým obdobím, nejvíce potřebuje. Jediný moment, kdy jsem s empatií k této postavě neměl problém bylo vcelku rozumné odmítnutí sňatku s novou milou a následný pokus o sebevraždu (neúspěšný). Hvězdičky jsou taky za nečekaně pesimistický dovětek po "vynucené" svatbě.

Horká kaše (1988)

Film, který na jednou stranu oplývá kvalitní hutnou atmosférou všudypřítomné šedi (neustále je pod mrakem a celý příběh se odehrává na obrovském sídlišti), na druhé straně je zaplněn schematickými postavami - rodiče všech hrdinů jsou mimo ( Daniela Kovářová, televizní reportérka, ( a ke které chodí na návštěvu Anna Weltlinská!) a otec hlavního hrdiny vypouštějící z úst jen klišovité fráze). Některé scény působí vykonstruovaně - např. nesmyslně vyhrocená scéna na dětském dopravním hřišti, na druhé straně pak jedna ze zavěrečných scén - skupinového znásilnění - tzv. "střídačky" působí opravdu mrazivě. Přes všechny rozpory je tento film o nudě na socialistickém sídlišti poměrně zábavný. Soundtrack navíc obstarala české metalová kapela Vitacit ! A dalším plusem je skvělé protahování slabik u mladých postav, které působí správně frackovsky.

Kvílení (2010)

Film je složen ze tří částí, které se navzájem prolínají: 1) Soud, ohledně knihy "Kvílení" (kromě toho, že je celá část jasně černobílá v podání postav - tak navíc působí dojmem, jako by tvůrci filmu potřebovali posvěcení soudu, že kniha má literární hodnotu) 2) animace, ilustrující samotnou báseň (velmi zvrhlé - protože nejen, že je velmi levně vypadající - tak samotný nápad takto ilustrovat poezii je podle mě absurdní) a 3) rozhovor s Allenem Ginsbergem, jediná část, která je trochu zajímává, ale u ní se nelze zbavit pocitu, že člověk, který by hledal tyto informace, tak si je spíše dohledá v psané podobě, než ve filmové, kde je navíc autor ztvárněn hollywoodským hercem.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Film se zajímavým ústředním nápadem. Co když ti vrazi v hororech nejsou šílení zabijáci, ale jen shodou náhod kolem nich neustále umírají lidé. Kdykoliv se však film odvrátí od titulní dvojice ke skupině teenagerů, tak jeho zábavnost bohužel klesá.

Pan Nikdo (2009)

Pan Nikdo je jako poznámkový blok plný cool nápadů, přičemž, ale při bližším prozkoumání zjistíme, že spolu moc nepasují a hlavně se pisatel nerozpakuje opisovat (obšlehnutý nápad Osudového doteku by mi ještě tolik nevadil, jako vykrádání Medemových Milenců ze severního pólu). Dormael přes dvě hodiny onanuje v různě "vymazlených" záběrech nad otázkou "Co by kdyby .. ?"