meave

Milena Veresová

okres Šaľa

1 3 6 7 8 9 10 následující >>
    • 23.2.2006  21:29

Pôvodne som tento film nechcela hodnotiť, pretože už samotné dopozeranie ma stálo mnoho úsilia, ale nakoniec som sa rozhodla, že vyjadrím predsa len prekvapenie. Nechápem, ako mohol niekto ako Ralph Fiennes vziať rolu v tak mizernom filme s biednym scenárom, ktorý nie je dostatočný ani pre hormonálne rozpoložené pubertiačky. Jediné dostupné vysvetlenie je, že nemal na nájomné a preto som z úcty k jeho umeniu a tiež vizáži dala 2* - aby mal tantiémy a už nikdy nemusel hrať v niečom takom.

• 1.1.2006  16:04
    Několik slov lásky (TV film) (2005)

Zaľúbili sa, ale nestihli si to povedať. Potom pridali trošku náhod, nepružnú poštu a za tri lyžice dobre odstáteho egoizmu a mali romantickú komédiu, z ktorej som mala občas chuť plakať, aký boli všetci hlupáci. To mi, žiaľ, smiešne nepripadá. Navyše príbeh, ktorý by sa zmestil do noticky, tu zabral všetok priestor. Žiadne vedľajšie príbehy sa sem nevmestili. Je to škoda. Dá sa to však vydržať, aj keď miestami treba zaťať zuby.

• 1.1.2006  14:40

Podobný námet ako Pravá blondýnka, ale o kategóriu slabšie. Americký sen v nudnom a predvídateľnom prevedení okorenený Mikom Meyersom, ktorého neznášam. Celkový dojem však nie je zlý.

• 16.10.2005  10:10
    Guľôčky (1982)

Príbeh detí zo sídliska, ktoré nájdu čarovnú sklenku, spestrený pesničkami.

• 9.10.2005  22:36
    Vodní svět (1995)

Prišlo mi to ako film pre deti. Pripomenulo mi to niečím Dinotopiu. Kostýmy boli preplácané. V takom akútnom nedostatku všetkého, mi prišlo zvláštne, že sa im chcelo toľko venovať „móde“, rovnako ako to, že boli špinaví - pri toľkej vode. Rajčiny boli takou raritou, že sa jedli aj listy /bléé – raz si to skúste/, ale všetci zloduchovia fajčili tabak..v pekne ušúľaných bielučkých cigaretkách. Vedeli do čerstvej rany vložiť sklenné oko, ale nitky sa strapkali. Jednoducho – tento pomerne otrepaný a častý námet, ktorý nie je až taký zlý, zbabrali absolútne poondiate detaily. Napadá mi iba „iniciatívny blbec – horší ako triedny nepriateľ“. Myslím, že v tomto prípade by jednoznačne menej bolo viac. A do toho, ako je možné, že keď je všetko tak hlboko, okrem Everestu trčí aj Fidži a žijú tam kone, ani nebudem riešiť. Scenárista možno rád vsádza dostihy...

• 8.10.2005  18:41

Manželia rozprávajúci svoj príbeh - podľa mňa nereálny. Takto to proste nechodí. Humor tiež veľmi nevyšiel. Bol pomerne kŕčovitý. Parodovať psychoanalytikov tak, ako v scéne „v posteli ste vždy šiesti; vy dvaja a vaši rodičia“ bolo trapné. Stále mi unikalo, čo chcel scenárista povedať a či ma chcel zabaviť, alebo zabiť. Žena, ktorá sa s chlapom, ktorý jej vliezol do postele /nie na gauč/ v topánkach!!!, debatuje o tom, čo bolo v ich živote zabavné??? To sa dá vidieť iba tu. Takže dve ** za Brucea a Michelle a odporučenie – pozor na Rachel a manželov Kirbyových /-*/. Vysledný dojem: keď už skutočne nič nejde a máte radi hlavných predstaviteľov, tak sa to dá prežiť.

• 7.10.2005  23:27

Vcelku nuda. Postavy sú prvoplánové – krásavica, nadutý pracháč, skromný citlivý chudák a múdra pragmatička. Boli zlí – prišla pomsta. Veľa zbytočných obetí na úkor skutočného napätia, a tá chôdza rybára – chodí ako keby trpel rigor mortis – pri ktorom sa ani netrpí. Ja som občas trpela. Jediný, kto ma zaujal bola Anne Heche.

• 16.7.2011  19:37

Premýšľam nad motiváciou tvorcov. Naozaj chcú mať vysokoškolsky vzdelané opatrovateľky? Alebo by to bez týchto hlúpych hybridov škaredých káčat, popolušiek a protivných macôch nikto nerobil? Inak už ostáva iba možnosť, že presviedčajú o tom, že tie otrasné decká sú vo vnútri samé zlato. Nedajte sa oklamať - nie sú! Dá sa to síce prežiť, ale žiadna zábava.

• 14.12.2010  11:44
    Farmár hľadá ženu (TV pořad) (2010)

Jedna hviezdička za komentáre, ktoré posúvajú súťaž, či čo to vlastne je, tam, kam patrí. Medzi zábavu pre masy, bez snahy o intelekt či umelecké výšiny. Túžba zasmiať sa na cudzom nešťastí, zlyhaní či hlúposti je predsa stará ako ľudstvo samo. Tak sa nesmejme potichu a priznajme si tú slabosť. Napokon...učinkujúci nám bavia dobrovoľne - a čo ešte taká Kleopatra z Turca...užíva si to aj s rodinou.

• 10.12.2009  17:38
    Bez servítky (TV pořad) (2009)

Na pozorovanie Slováčiska je to celkom fajn. A ešte sa možem aj niečo nové naučiť :)

• 29.6.2009  13:45
    Královna XXL (TV film) (2008)

Nedívam sa na takého filmy - považujem to za stratu času - ale náhodou to tak vyšlo a preto chcem k týmto komentárom doložiť nejaký iný. Je síce veľmi málo pravdepodobné, že niekto z trucu dokáže prekonať sám seba, ale pubertiaci sú tomto ohľade výminoční. Myslím, že to bolo o tom, že ich motivácia dokáže byť rovnako podivuhodná ako ich znechutenie či degradovanie čohokoľvek, čo nie je tak, ako si práve zmysleli. Môj kolega vravieva: "Ráno vstal, pleskol si po bruchu a bolo to." Presne ako dievča v tom filme alebo ako niektoré komenty. Tvorcovia chceli iba povedať, že aj obezni ľudia majú emócie - na oboch mantineloch. Že si mohli vybrať aj lepší spôsob je pravda, ale záľaha rovnako trápnych filmov pre mládež - ibaže so štíhlou protagonistkou - má omnoho lepšie hodnotenia - napriek rovnako príšernému obsahu.

• 23.9.2008  09:57
    Kutyil s.r.o. (TV seriál) (2008)

Dobrovoľne by som pri takom nudnom humore nikdy nemárnila čas. Takto si k tomu vezmem knihu a občas sa aj zasmejem.

• 1.11.2006  19:26
    Silvánovci (TV seriál) (1996)

Jedna za snahu - lebo razím trend, že aj snaha sa cení.

• 8.8.2006  19:08
    Za každou cenu (TV film) (1997)

Nie že by sa na to vonkoncom nedalo dívať...máte dokonca bonus. Kľudne si popri tom môžete navariť, alebo prečítať knihu. To je asi najväčšie pozitívum tohoto snímku. Ostatné drobnosti pominiem. Slabota.

• 6.11.2005  18:09
    Příběh jednoho života (TV film) (1996)

Klasická steelovka - romanticko-pateticko-smutno-exemplárny príbeh o hróóóznom neštastí a úúúžasnom konci. Štýl rozprávania obalený v cukre a mede ešte zhoršuje časový nesúlad, ktorý je hlavne v závere príbehu veľmi nápadný. Pre mňa je to neúcta tvorcov k intelektu diváka. Alebo potom chýba jasná visačka - výhradne pre žienky domáce s IQ pod hladinou mora. /vopred sa ospravedlňujem všetkým zasiahnutým - na svete je miesto pre každého/

• 21.8.2005  01:49

Bola som sklamaná. Upútavka bola nastrihaná ako komédia, vo filme ale veľa zábavy nebolo. Text distributora navyše o skutočnom filme nič nehovorí. "Despotický otecko" nebol vôbec náročný. Myslím, že chcieť za svoje peniaze aspoň trošku zodpovednosti nie je taký prečin. Kto z nás od rodičov nepočul povestné " Kým ťa živím...." ? Dcérenku by som bola zauškovala od začiatku až po koniec. Hlúpa baba, ktorá nie je schopná vychovať ani seba. Nemožná, egocentrická, nafukaná krava. A k tomu dve 14-ročné deti, ktorých jediná smola sú rodičia a prirodzená zvedavosť. Ku koncu filmumá síce občas trafená Lidia aj dobrý nápad, ale potom musí človek premýšľať, kde ho vlastne vzala...a potom na to príde...niekde predsa museli vykopať happyend. Naozaj nič moc.

• 25.6.2005  17:05
    Xanadu (1980)

To prirovnanie k lizatku u januchy je výborné. Ak máte k 80-tym rokom romantický vzťah a k tomu ešte milujete Oliviu, je to ten pravý film. Ak nie - je mnoho nápaditejších muzikálov. Tomuto filmu chýba akákoľvek nadčasovosť, dokonca nemá ani nápad. Nič moc.

• 9.6.2005  19:01

Jedna za to, ze som mala dobru naladu a so sestrou sme sa zabavili ako malokedy. Slzy nam tiekli po licach, kym ostatni trpeli. Skuste to z tohto pohladu, a mozno prezijete do konca. My sme to vzdali a vdaka tomu sme prezili.

• 14.10.2008  09:54

Boli momenty keď som musela vstať a odísť. A tak som umyla najprv riady, potom sporák a nakoniec ešte aj prach na pár poličkách. Nemehlá a trapáci cítia občas potrebu vidieť aspoň na plátne že sú aj horší? Ak nie, tak vôbec nerozumiem, načo niečo takého stupídne vzniká.

• 1.1.2006  13:48

Skutočne to v blbosti predčilo moje očakávania. Trápnosť súťaží o prvé miesto s nudou a floskulami. Nie som fanda Luďka Soboty, ale toto je ešte aj pod jeho úroveň. Údes.

• 11.12.2005  20:45

Nemôžem tento film ohviezdiť, pretože hviezdy v tejto konštelácii som zvládla iba dočasu. Presnejšie – do prvej posteľovej scény. Potom som už na vzdychajúcu Kim a roztopeného Richarda nemohla pozerať. Odhliadnuc od skutočnosti, že scenár bol mizerný ma zabilo množstvo klišé a manžel, ktorý na uvoľnenie vyžaduje orál. Nezachránila to ani Uma. Jednoducho ma to nezaujalo natoľko, aby som vyčkala záver a to je u thrilleru chyba.

• 9.12.2005  19:53

Vzdávam sa svojho predošlého, podľa všetkého, unáhleného komentáru a v najbližšej dobe si opätovne zodpovedne sadnem pred toto /dozaista skvostné/ dielo a následne pristúpim uvážlivo k premyslenejšiemu hodnoteniu. howg

• 12.10.2005  21:24
    Fortunata a Jacinta (TV seriál) (1980)

Na tento seriál som sa "dívala" ušami. Keďže som sa nemohla dívať na televíziu, počúvala som ho v rádiu. Tak veľmi sa mi páčil - rovnako ako tichá atmosféra detskej izby - príbeh o dvoch ženách, z ktorých každá bola iná. Nemôžem ho ohodnotiť, ale bol to zážitok, ktorý si pamätám aj po dlhých rokoch.

• 24.6.2005  22:32
    Oliver Beene (TV seriál) (2003)

Budem si to musiet pozriet. Deti si na to nastavili pripomienku a moj syn sa sem vterkol a svicol 5 hviezd :o) Pozriem a zhodnotim :o)

1 3 6 7 8 9 10 následující >>