• Krátkometrážní

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (2019)

║Rozpočet $-miliónov║Tržby USA ║Tržby Celosvetovo $43,121,792▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Nie už tak účelovo trefné ako predošlí kinofilm ale z načrtnutého "UFO" námetu si čo to dokáže uchmatnúť a sparodovať, pobavilo. /60%/

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $1,604,466▐ Hystérka Alexandra Daddario, čo vykecá aj čo nevie a do cesty jej vojde nový šéf firmy. Zo začiatku tu je jedna trápna scéna za druhou ale nie až tak aby to hneď odpudilo, otrávilo, trocha strpenia a ako tak sa to ustáli a začne fungovať ako taká ľahká skoro romantická komédia. Posledná tretina samozrejme príde s ostrielaním schématickým klišé ale tomu sa už proste asi nedá vyhnúť. Nakoniec ako tak aspoň priemer na hrane to ustálo, zopár dobrých zábavných nápadov sa tu nájde. /50%/

Hrátky s ohněm (2019) odpad!

Rozpočet $29,9miliónaTržby USA $44,451,847Tržby Celosvetovo $68,151,103Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Strašná ale strašná blbyna. Nechával som tomu voľný priebeh, však vieme čo dokážu amíci ukuchtiť ale po pól hodine som bol už úplne otrávený tým tupým prízemným humorom, fakt zle, ruky preč. /5%/

Prvotní vztek (2018)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $21,497Tržby Celosvetovo $73,383▐ Taký béčkový Gore Indiánsky Predátor. Niekto tu je teda veľký fanúšik original Predátora (1987), v druhej polovici filmu ho priam dokonale kopíruje. Dobre napätie ako tak hmatateľné, masky fajn, gore aj nadmieru, tam sa vybláznili, Indiánska baba jaga priam ohavná, herci na ametérov ujdu ale až na tú bandu ochlastaných pytliakov, ktorý následne po strete s neznámou entitou padajú k zemi ako huby. /50%/

Ježek Sonic (2020)

║Rozpočet $85miliónov║Tržby USA $148,974,665║Tržby Celosvetovo $319,715,683▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,358,990║ Tržby za predaj DVD v USA $23,156,216║ Na moje veľké prekvapenie sa to dalo. Dosť som sa obával tej animácie a hlavne Jima Carrey. Carrey aj keď už dosť ošuntelý sa tam dosť dobre chytil a zas sa predvádzal v tom čo vie najlepšie, tie jeho eskapágy nemali chybu. Sonic a policajt Marsden si dobre sadli, akcia mala ráz a zábavnosť dobre sadla, neotravovala. Takže nakoniec celkom fajn oddychovka, kde ten bláznivý svet v celku fungoval a hlavne bavil. /videl v kine: 65%/

Dolittle (2020)

║Rozpočet $175miliónov║Tržby USA $77,047,065║Tržby Celosvetovo $251,410,631▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,751,092║ Tržby za predaj DVD v USA $8,256,250║ Ďalšia rádoby zbytočnosť, nezachráni to ani Robert Downey Jr., nepomôžem ale skôr tam len tápa, je to tuctové a dosť nevyrovnané. Miestami dosť prepálené až gýčové, zábavnosť v závere padne úplne dole. /40%/

Cahill, U. S. marshal (1973)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo ▐ John Wayne v klasickej polohe nedobytného, neotrasiteľného kovboja (zo šerifskou hviezdou) a aj po x-krát ma to sním v tejto polohe bavilo. Nikto si na neho nevystane, každého dá primerane do late, vysype pár hlášok, dobieračky nemôžu chýbať. Dejovo určite dobre vyskladené, zauzlené, má to svoje napätie aj vyhrotené scény. /75%/

Deštivý den v New Yorku (2019)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $20,765,165▐ Šibal Woody Allen, ten si vie pohrať s citmi, prekrútiť všetko na hlavu to je jeho. Je tu veľa hviezdičiek ale nepomôžem si niekedy nie úplne pasujú do daných úloh (Gomezka, Luna). /55%/

Králíček Jojo (2019)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $32,262,604Tržby Celosvetovo $82,536,937Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Satira ako sviňa. Taika Waititi vie prekvapiť a mohol ešte čo to vymáknuť v tomto jeho diele ale aj tak potešil. Decká sú podarené v každom ohľade, úvod je razantný, úderný, Sam Rockwell a Scarlett Johansson sú dominantný vo svojich úlohách. /80%/

Trojitá hrozba (2019)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $76,289Tržby Celosvetovo $345,900▐ Preveliká škoda, dať dokopy v jednom filme toľkých karate bitkárov, ktorý sa vedia vo veľkom predviesť, kto ponúkne razantnejší kopanec a vytrieskať z toho len zlepené béčko, nooo, fakt škoda. Miestami príde na fakt nezmyselné scény, strieľanie od pása, takže zbytočne preplácané. /45%/