• Pohádka

Ďábel nosí Pradu (2006)

Tento film vystihuje jedno slovo a to je bezduchost. Podle mě tento film nemá námět,hlavní myšlenku ani poselství ....a zasvěcení do světa mody,to mně na dnešní poměry příjde trochu malý motiv na natočení dobrého filmu. Rozhodně se přikláním k názoru,že tento film k nim rozhodně nepatří. Myslím k dobrým filmům. Ale vyzdvihnu dvě osobnosti,které nechávají film na té průměrné úrovni. Samozřejmě Meryl. Lepší herečku nemohli tvůrci angažovat do této role. Opět se ukázalo,co všechno může Meryl vytřískat z ničeho.... A dále je to herecký výkon Stanleyho Tucciho. Kdybych ho asi potkala někde na ulici,tak mu uvěřím,že je to homosexuální módní návrhář a nad ničím se ani nepozastavím. To je asi ale vše,co patří ke kladům tohohle filmu. Pokud se ale ve mně nějaký den vzbudí neovladatelný pocit ženské sounáležitosti a možná nějakých chuti po světě módy,sáhnu pak asi po tomto filmu.

Chirurgové (2005) (seriál)

Když jsem začínala s "Chirurgami",tak to bylo na popud reklamního shotu na primě. Do té doby jsem ani nevěděla, že nějaké Grey's Anatomy existuje. První tři série jsem shlédla v češtině. Člověk si řekne, jaká to hanba, protože drtivá většina seriálů je naprosto příšerně nadabovaná, ale u tohohle seriálu mi to vůbec nevadilo. Jde asi o zvyk. Navíc tady dabovali poměrně už otrlé dabingové postavičky jako Mahdal, Špráchalová, Jandová, Hybnerová atd.... Pak ale v originále je to jiná podívaná... teď už nedám na angličtinu dopustit a když jsem pak slyšela předabované nové postavy jako Hunt nebo Arizona, tak to je příšerný...nedá se to poslouchat. (Jelikož zde se stále vysílá 5. řada, v Americe je již na programu 7.) Ale k seriálu. Další seriál z nemocničního prostředí. Po všech Pohotovostí, Nemocnicí Chicago Hope atd. je tohle rozhodně u mě na první příčce, co se týče seriálů z lékařského prostředí . (Nepočítám-li House, protože na rovinu co jiného děla House Housem než samotný House). V Grey's Anatomy,jako v každém seriálu nechybí spletité vztahy, které ale nedělají seriál tak dobrý. Pokud se zamyslím, tak co mě osobně nejvíce fascinuje, tak jsou jednotlivé případy. Takových libůstek a netypických a opravdu kuriózních případů je tam stále dost. Mám-li hodnotit seriál jako celek, tak jednoznačně 5*, ale rozkouskuji-li to do jednotlivých sérií, tak každá bude mít jiné hodnocení. 1.,2. řada = 4-5*, 3.řada= 3,5*, 4.řada=4*, 5.řada=5*, 6.řada=3*. Bohužel 6. řada je pro mě obrovským zklamáním. Zajímavých případů po málu, děj málo spletitý, vztahy jaksi ochladly a moc se nevyvíjí. Šesté sérii bych dala jen dvě hvězdičky, nebýt opět unikátního posledního dvoudílu. Ten nabízí napětí,jako za celou sérii. Rozhodně nedoporučuji si ho pouštět ve dvě v noci, budete potom totiž ještě dlouho "psycho". Myslím, že to byl nejlepší závěrečný dvoudíl, jaký jsme mohli vidět a předčil dokonce skvělý konec 5. řady. Někdo se mnou souhlasit nemusí, ale tak to vidím já. Navíc v šesté řadě postrádám Katherine Heigl (Izzie) a bez T.R.Knighta (George) je to smutné. Bohužel postava Arizony mi je stále nesympatická a nepřirostla mi k srdci a moje oblíbenkyně Kim Raver a její postava Teddy je trochu bezduchá a nudná. Zde se scénáristé moc nevyřádili. Ellen Pompeo se chystala především na porod a myslím, že se to dost odrazilo na postavě Meredith. A musím uznat, že mi chybí i Kate Walsh (Addison) . A tak si ji připomínám a spravuji chuť sledováním Private Practice. Zde mám naopak pocit, že každou sérii úspěšnost a kvalita roste a rozhodně je na stupínku mého hodnocení momentální výše. Celkově však přesto dávám Chirurgům o hvězdičku navíc, protože převládají mé pozitivní pocity z opravdu skvělých momentů a případů. Doufám, že sedmá řada se rozjede ve velkém stylu a bude to šmrncovní unikátní zakončení, protože to si takový seriál zaslouží. Myslím, že je nejvyšší čas skončit i tento seriál a číslo 7 by byl úspěch. // Bohužel už běží 10. série a já nemůžu jinak, než dát o jednu hvězdičku míň. Jdete to opravdu do kopru.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Předsudky. Nikdy nemějte předsudky. Já je mám dost často a pak se klidně nechám připravit o tak senzační počin jako HIMYM. Když si lidé kolem vás rok denodenně povídají o tom úžasném seriálu a vyprávějí si ty hlášky a vy vedle nich sedíte a nechápete, tak se naštvete, sednete k počítači a zjistíte, proč o tom všichni dokolečka "melou" . Chybný přístup je si to pustit s odporem. (o Ordinaci v růžové zahradě si také všichni po odvysílaném dílu vyprávěl, ale to není důvod k tomu, abych se na to musela dívat) Takže jsem si vlastně tak trochu podvědomě zakazovala, aby se mně seriál líbil. Koukla jsem se na prvních 7 dílů první řady a přeskočila jsem na pátou řadu. Tu jsem shlédla celou a vždycky jsem čekala na nové díly, jenže mi každý říkal, že to nemá cenu a že nemůžu spoustu věcem ani rozumět. Já ale tvrdila, že mi to nechybí a že těch 99 dílů nebo kolik, co jsem přeskočila, je jako bych o nic nepřišla. No a nakonec, když skončila sezona seriálu (myslím vysílání všech mých rozkoukaných seriálů v USA), jsem si řekla, že když není na co koukat, tak si pustím zbylé díly. Nojo, ale já vlastně přišla na to, že mi toho chybí hodně a najednou jsem si všechno dávala dohromady. Takže jsem začala úplně nanovo. No ten seriál je prostě skvělý. Neříkám, že každý díl , ale v každé sérii se alespoň z 80% řežu smíchy. Musím uznat, že nebýt Neila Patricka Harrisa alias Barneyho, tak se seriál z horka těžka objeví ve "dvoustovce". Barney je polovina úspěchu. Ale celkově je to typický seriál s partou přátel, který má jasný model.Praštěná, lehce opožděnej, věčný řešitel, sukničkář a krasavice. Tenhle seriál už vstupuje do 6. řady, ale ještě stále mě neomrzel, i když mi Ted s Robin občas lezou na nervy! :) Jedno ale musím uznat, a to ,že jistou podobu s Přáteli tu vidím. A to nejen v konstrukci seriálu, tématu, ději, ale srovnáme-li tak trochu postavy. Někteří se podobají víc, někteří méně Monica-Robin, Ted -Ross, Phoebe - Lily, Joe - Marshal a Barney - Chandler :) Občas si pusťte díl HIMYM a hnedka díl Přátel. Ale musím říct,že Himym mi přirostlo více k srdci, má větší šmrnc a zasměji se u toho asi tak 60 víc než u Přátel. A abych se smála skoro celý díl u seriálu, tak to se mi stalo snad už jen u Big Bang. No vidíte ... a když rovnám TBBT a HIMYM, tak zatímco možná TBBT je ještě větší psina, tak dějově je HIMYM více rozmanitější. Je tam více emocí a takových těch běžných "normálních" životních problémů :)

Pýcha a předsudek (2005)

Bohužel je to jeden z mála případů, kdy jsem film viděla dříve, než jsem si stačila přečíst knižní předlohu. Tudíž má fantazie byla u čtení trochu ochuzena. O to více jsem byla překvapena, jak jsem při shrnutí zjistila, že mi tento systém vyhovuje. Místo nějakého srovnávání filmu s knihou, kde bych nadávala, co všechno ve filmu chybí a co je odlišné, jsem si jen doplňovala detaily a zkrášlovala si ještě více příběh. Rozhodně perfektně vybraní herci. Matthew MacFadyen je dokonalý pan Darcy a hned jsem se do něj zamilovala. (řečeno s nadsázkou) Zatímco Carey Mulligan v této "Austinovce" nedostala tak velký prostor narozdíl od Northanger Abbey, tak Jean Malone excelovala. Samozřejmě musím dodat, že mi šíleně lezla na nervy, ale svou rozmarnost vystihla dokonale. K Donaldu Sutherlendovi nemám co dodat. Keira i Judi Dench opět ukázali v čem je jejich síla. V herectví! No a ostatní také byli velmi velmi dobří. Osobně mám příběh ráda a možná to je důvod, proč hodnotím film nejméně 84%. Ačkoliv na druhou stranu je zpracování opravdu na vysoké úrovni a z "Austinovek" je to rozhodně nejlepší film !

Hon za svobodou (2004)

Jako každá ženská mám ráda romantické komedie, ale už jsem doslova zhnusená z těchhle americkejch béčkáren! Mě by zajímalo, jestli mají jednoho univerzálního scénáristu, který má na svědomí všechny tyhle filmy, protože jsou jak přes kopírák. Jednu hvězdičku dávám aspoň za to, že umí vybrat celkem pohledného herce do hlavní role. Tím to pro mě končí.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Pokud se chce někdo tzv. " pomastit", musí koukat na tohle. Partička tupých modelek s tupou (ale krásnou) Tyrou Banks v čele. Nejlepší na tom byla asi v porotě Twiggy. Dávám jednoznačně hvězdičku za úchvatné fotky. Některé jsou opravdu luxus.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Upřímně jsem si ke Dvoum a půl chlapa hledala cestu dlouho, ale poslední dobou se vždycky těším, až na Smíchově naladím nadrženýho opilce Charlieho, zoufalce Alana a jeho obtloustlého natvrdlého žroutského synátora Jakea. Výborný gegy, dobrý hlášky, příjemný herecký obsazení a prostředí. Proč ne! Je fakt, že někdy je to trochu na stejný brdo. Hvězdičku dolu proto dávám, že námět není vždy duchaplný a originální. Navíc úroveň trochu klesla po odchodu Charlieho Sheena a i když ho Ashton Kutcher poměrně úspěšně nahradil, což bych po prvním díle neřekla, přesto seriál trochu ztratil jiskru. Jake byl naprosto dokonalej jako dítě, ale jeho herecký projev a kouzlo toho malého buřtíka ke konci dočista zmizelo. Rozmýšlela jsem se mezi 3-4*, ale nakonec jsem musela být fair k lepším seriálům a filmům, které jsem ohodnotila čtyřmi hvězdami a se kterýma bych sitcom nechtěla srovnávat. Oblíbené postavy: Charlie a Berta

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Když jsem četla v programu název, slyšela herecké obsazení a viděla žánr romantická komedie, tak se mně zas dělaly mžitky před očima, protože jsem přesně viděla před sebou celý film. No ale ono to docela i překvapilo. Konec klasickej romantickej happy end, herecký výkony průměrný (stejně jako film, a to myslím jako pochvalu), ale byla to docela prdel, to se musí nechat. Především, když se Kate Hudson opravdu urputně snažila, aby se s ní Matthew rozešel, tak jsem se fakt řehtala. Při nedělním dopoledni, když se chci válet v posteli, tak proč ne. Na to, že hlavní protagonisté nejsou zrovna moji herečtí favoriti, tak to i po stránce chemie celkem ladilo, takže za mě průměrně hodnocení a něco kolem 60%.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Vždycky se objeví nějakej skeč, kterej je slabší a najdou se tam i hluchá místa, ale v drtivé většině vtipů je to fakt dobrý.

Vítejte doma! (2003) (pořad) odpad!

Některý ty proměny nejsou zlý, ale proč to natáčet? Jó proto, aby z toho byla nekoukatelná americká sračka, kdy všichni furt řvou a říkají své dojemné příběhy, jak nemají ani na rohlík. Ten hlavní afektovanej buzik mě na tom rozčiluje jednoznačně nejvíc. Zlatý Jak se staví sen !