Monstrum (2022) (seriál)

Nehodnoceno, 2 díly viděny. Proč by měl být příběh tohoto vraha něčím odlišnější a ´´lepší´´ od ostatních viz. Edmund Kemper, Jerry Brudos, Richard Speck, David Berkowitz nebo Dennis Rader..... zajímavější pojednání o sériových vrazích je určitě série Mindhunter

Monstrum (2008)

Dramatické, temné, nápadité, efektní aneb 1 kamera a skupinka přátel bojují o záchranu života před něčím, co do města nepatří.

Ostrov (2005)

Zajímavá látka, která čerpá z několika předchozích děl (např.1984,sexmise). Smrt zaobalená v mystifikaci, na kterou se každý těší a když to náhodou nevýjde, tak snad příště budu mít štěstí :). Ale jak to tak bývá, i u sebelepšího systému se objeví chybka, která vede k prozření, že vysněný ostrov je jen...... moment, raději se podívejte sami.

Padesátka (2015) odpad!

Zimní česká komedie, která se snaží zaujmout diváka humorem cíleným na nejpřízemnější humor a zápletku.... díry ve scénáři a nelogcké chování postav dokresluje fakt, že už nani ty komedie moc neumíme.... holt asi nejsem cílová skupina. jednou stačilo.

Pozemšťan (2007)

Určitě zajímavé téma na zpracování, ALE u pozemstana jsem měl problém s tím (abych nespoileroval), jak mohl být tím kým byl na místech a v dobách, tak zásadních pro naše lidstvo + pověstnou korunu tomu nasadilo uvědomění si jednoho člena osazenstva na chatě (synopse) čím mu je on osobně.... Komorní drama miluju, ale u tohoto jsem kroutil hlavou jak to nebylo logické...... Každopádně koho tento film zasáhl více než mě, tak doporučuji knihu: Případ doktora Karpety

Predátor: Kořist (2022)

Když nemáš sílu na to zabít srnku, musíš najít sílu na to zabít srnku z vesmíru, aneb film o hledání Síly - Ať tě provází Síla!

Příchozí (2016)

Nádherné komorní sci-fi, kdy ústřední myšlenka je opravdu nosná. Vše si nechá až na samotný konec, kdy do sebe hezky vše zapadne bez domýšlení a hledání náznaků. Stačí mít jen mysl otevřenou. Byl to zážitek. PS: otom jak byla využita kompozice záběrování očekávám zisk zlatého plešouna v technické kategorii.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Naturální až na krev, atmosferické a..... nijak moc zajímavé. Ano krásně se na to koukalo, místy se zatajeným dechem. Dlouhé záběry na přírodu jako připomenutí se Birdmanem, ale chyběla mi tam ta pověstná finální přihrávka, tah na branku. Film je to řemeslně zpracovaný výborně. Bohužel v mém případě to vyšumělo jak sklenička sektu po prvním loku.

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

Tento film řadím mezi ty nostalogické. Což znamená, že at mohly být jakékoliv a mé malé dětské duši zanechaly zážitek neuvěřitelných robo-bitev, které se dnes jeví tak amatérsky. v tu dobu to byla lahůdka a rád na ni vzpomínám

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Miluji foglarovky o Rychlých šípech a Stínadlech, přesně takhle jsem si je představoval. Jen dospělost hlavních vontských představitelů je kaňkou a celém seriálu.