sioned

sioned

<< předchozí 1 2
    • 23.11.2012  19:01

Věřím, že pro někoho to může být výborný film. Já si ale musela dát přestávku, protože jsem tu ukecanost charakterů už prostě psychicky nezvládala a vlastně celé prostředí téhle žurnalistiky mi bylo silně nesympatické.

• 26.11.2011  20:59

Můj první a zatím jediný Troma film. Po překonání prvotního šoku, který si vynutil druhé shlédnutí hodnotím na 4 hvězdy. Kaufman má skrz Shakespeare rozhodně co říct a jeho interpretace rozhodně není úplně od věci. Surové pojetí zženštilosti Romea a Juliině touze po nezávislosti v sobě zahrnuje zároveň spoustu problémů dnešní společnosti. Film se tak dá i považovat i za určitou kritiku doby, ve které (stále ještě) žijeme. Zároveň však následuje Shakespeara a moc lásky zde ještě podtrhuje několika scénami, ze kterých lze vyčíst, že láska není jen o tom, co je napovrchu. Kaufman zároveň otevírá problematiku homosexuality, zvrácenost některých církevních příslušníků, poměry v rodině a mnoho dalšího...

• 26.11.2011  20:49

Tak tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Co je moc to je moc a doukoukala jsem to jen pro to, že jsem nemohla uvěřit tomu, že je to taková kravina. Vtipné momenty tam sice byly, ale už jsem byla filmem tak otrávená, že to vůbec nepomohlo. Tomuhle filmu bych asi neholdovala ani s LSD.

• 19.9.2011  21:45
    Šmoulové (2011)

Přemýšlela jsem, jestli tři nebo čtyři hvězdičky, ale pak jsem si řekla, že jsem se u filmu zasmála dost natolik, aby si ty čtyři hvězdičky zasloužili.Vůbec si neumím představit, že bych na film nešla v originále, protože ty vtipy v něm prostě nemůžou jít dostatečně přeložit. Hlášky jako "garbage smell" a "smurfect" jsou prostě kouzelné a za celý film mě neomrzely. Navíc se užíváním slova "smurf" docela dobře paroduje rozmáchlost slova "fuck". Pravda - charaktery postav jsou ploché, jenže je třeba uvědomit si, že je to přeci jen animák pro děti.

• 19.9.2011  21:37

Tak tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Pomalé filmy ve kterých do sebe děj začne zapadat až ke konci můžou být velice dobré. Tento film však konec ani prolínající se časové linie nezachrání. Ještě nikdy jsem neměla takové nutkání se v kině v sebeobraně snažit usnout. Dokonce jsem i prvně zaregistrovala, že z něj předčasně odcházeli diváci, kteří to evidentně už psychicky nezvládli. Co na to říct - hlavní hrdinové nebyli příliš sympatiční, snímky nebyly absolutně vizuálně zajímavé, děj rozvláčný a pro mě absolutně nicneříkající. Na konci jsem měla tendenci zatleskat - takovou jsem měla radost, že je po všem.

• 15.8.2011  22:51

Nemůžu se přenést přes věk herců. Julietina počáteční nevinnost mi prostě k více třicetileté herečce nesedí. Juliina proměna v ženu mi pravděpodobně díky cenzuře přijde značně nedůvěryhodná a láskyplné projevy hlavních hrdinů často připomínají spíše projevy sourozenecké. V druhé polovině filmu Norma ukázala, že umí hrát, ale produkce 30 let zkrátka není pro mě.

• 24.5.2011  18:35

Originálně zpracovaný Shakespeare přináší něco nového nejen co se do vizuálního zpracování týče. Postava Juliet je mnohem křehčí a jemnější než v jiných verzích a přesto má vnitří sílu, která si Romea podmaní. Film je víc zaměřený na na akci a ukazuje nám spíše než Julii Romea, cože je zajímavá změna. Na rozdíl od Zefirelliho verze si Romeo zachovává jemnost bez toho, aby budil dojem přílišného "ukňouránka".

• 24.5.2011  18:24

Nádherná scéna setkání Romea a Julie je brzy přehlušená podivně ztvárněnou balkonovou zcénou podle mě odfláklým zpracováním soubojů.. z tohoto námětu se dá rozhodně vytřískat více.

• 24.5.2011  18:20

Rozhodne velmi dobre zpracovani, ale nemuzu si pomoc a musim ubrat hvezdicku za prilis hystericky pojateho Romea... Merkucio v tomto zpracovani opravdu vyborny

• 14.12.2010  22:51

Hvězdičku za to, jak jsem se u toho nasmála. Pravda - sice to bylo spíš v sebeobraně,ale v podstatě to byla dobrá parodie na kde co :)

• 4.12.2010  23:39

Šla jsem na film s nulovým očekáváním a udělala jsem dobře, protože se mi to nakonec snad i díky tomu líbilo. Pravda - ve filmu se toho zase tak moc neděje, ale to ostatně v k první polovině knihy taky ne. Film oproti předchozím dílům úplně změnil atmoféru a s kina jsem odcházela se správně zasmušilým pocitem - jak to má být. Za zmínku určitě rozhodně stojí vykonstruování příběhu o třech relikviích smrti - opravdu hodně dobré.

• 27.11.2010  23:58
    Pan Nikdo (2009)

Ohledně tohoto filmu nějak nemůžu učinit rozhodnutí. Rozhodně to bylo zajímavé, vizuálně a hudebně uspokojující, mělo to myšlenku, ale zároveň to byla hrozná kravina. :D

• 20.11.2010  19:30
    Barva kouzel (TV film) (2008)

Musím dát pět hvězdiček, protože když se podívám na filmové adaptace jiných fantasy, tak je to povětšinou s přehledem strká do kapsy (ještě teď se budím zborcená potem při vzpomínce na zprznění Eragona). Srovnávat s knihou se to samozřejmě nedá a tak se o to ani nepokouším. Dvoukvítek a Smrtť byli výborní - jediné co mě zamrzelo bylo, že zavazadlo nikoho nesežralo. :D

• 6.10.2010  12:11

Film se mi líbil moc,ale z velké části to bylo tím, že knihu miluji a ve filmu pak vidím to co chci. Běžný divák to tam ale víceméně nemá šanci najít. Sarah se mi jako Veronika moc líbila, ale role Edvarda mohla být podána a zahrána lépe. Jinak dle mého soudu hlavní myšlenka knihy (teda alespoň ta co přišla nejdůležitější mě) tady prostě schází...

• 14.8.2010  13:58
    Wanted (2008)

Od filmu očekávám myšlenku a propracovanost postav... to bych ale asi chtěla trochu moc. Pokud vám jde jen o efekty a koukání na sexy Angelinu, tak se na to podívejte, ale pro mě to bylo veliké zklamání.

• 16.5.2010  14:22
    O moudré Sorfarině (TV film) (1995)

Důvod pro počty hvězdiček většiny uživatelů mi zůstává skryt. Kulisy strašné, dialogy vesměs taky, příběh jak z telenovely a zaměřitelnost na publikum podle mě nulová. Já to sledovala s fascinací jaká hrůza se dá natočit, matka u toho usnula, protože na tu kravinu nedokázala udržet pozornost a pro malé dítě je to moc komplikované. I když..je to trochu že živote - prince je rozmazlenej zmetek, jeho snoubenka pekna trubka, do toho dve nemanzelsky decka - z cehoz jedno je opuštěno skoro na rok a hozeno na krk prarodičům.

• 19.4.2010  17:23
    Little Ashes (2008)

Pro mě bylo shlédnutí tohoto filmu opravdu zážitek. Je pravda, že jsem čekala, že se toho dozvím víc o Dalího životě a tvorbě a díky tomu taky nedávám 5. Možná to časem přehodnotím,ale pro teď jsem okouzlená. Krásný film složený z obrazů, básní, krásné hudby i ticha a pro mě po emocionální stránce velice obohacující. Některé scény jako by byly sami obrazem. Scéna prvního polibku byla prostě vizuálně dokonalá, ač skoro až kýčovitě. Poprvé jsem opravdu upřímně fandila lásce dvou mužů. Dalího promněna sice nebyla moc popsána,ale to co film ukázal na mě působilo přesně tak, jak asi Dalí svého času na lidi působit chtěl. Tleskám víkonu Roberta Pattinsna - opravdu bych to do něj neřekla.

• 13.3.2010  13:10
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Z počátku jsem tímhle seriálem jen zabíjela čas, ale časem jsem se přistihla, že mě opravdu dostal. Mytologickou tématiku a romantické příběhy jednotlivých charakterů jsou prokládány ironií, vtipem a místy mají až nečekanou hloubu. Jednotlivé postavy jsou prostě geniálně vykreslené a vlastně to nakonec často ani není hlavní hrdinka, kdo je v seriálu nejzajímavější. Poslední série mě pak prostě rozsekaly.

• 9.3.2010  22:04
    Líbáš jako Bůh (2009)

Většinu filmu jsem se modlila ať už je konec a nakonec jsem to vzdala a v sebeobraně jsem usnula. Až na občasnou vtipnou hlášku je tenhle film až děsivě nudný. Možná mu porozumí více ženy ve věkové kategorii nad 40, ale to z něj dobré dílo stejně neudělá.

• 9.3.2010  22:02

Zápletka otřepaná, ale co se týče tehdejší kinematografie, tak vlastně ne až tak otřepaná. Přestože, se toho ve filmu vlastně zase tak moc nedělo a místo slov byl provázen pro mě na nervy jdoucí hudbou, nelze popřít, že natočený je opravdu výborně a během filmu jsem se občas i zasmála. Mimika některýchh postav byla místy úžasná. Přesto - tyhle filmy nejsou nic moc pro mě.

• 5.3.2010  00:43

úžasný film, který jsem jako všichni ostatní nepochopila a to me depta natolik, ze proste nemuzu dat pet hvezdicek

• 13.2.2010  19:36

Komedie, která mi ale opravdu nepřijde ani trochu vtipná a rozhodně nepřináší v žádném směru vůbec nic hlubokého ani zajímavého.

• 12.2.2010  15:11

Slovo bizardní vystihuje tohle dílo víc než cokoliv jiného. Přestože tohle fantasy ala pohádka není ušité zrovna mě na míru, nelze neobdivovat neoprýskanost krerou přinesl do filmového světa. Svět jakoby ztvořený z podivných snů umělecky založeného šílence je ponurý, děsivý, fascinující a krásný zároveň.

• 19.1.2010  18:41

Od takového námětu by se dalo čekat mnohem víc. Spoustou nechutných záběrů se občas problesklo něco dost úsměvněho - například svíjející se těla v látce při hudebním vystoupení psychopatických vrahů. Navíc sebevražda přeci neznamená, že necítíme bolest - v tomhle filmu ale jako by fyzická bolest ani neexistovala. Některé dosti šílené způsoby ukončení života by si myslím nikdo nevybral. Navíc by mě opravdu zajímalo, jak spousta pubertálních dětí vůbec rozlouskla kódy skryté v plakátech a CDs. Možná jsem tenhle film jenom nepochopila, ale rozhodně se na to už znovu nepodívám a neověřím si to.

• 8.1.2010  17:49

Film který mě po vizuální stránce naprosto dostal. I přes to, že se v něm toho vlastně zase tak moc neděje, je vše tak dokonale zahrané a natočené, že mě to úplně pohltilo. I přes ten prapodivný konec, se kterým jsem se ještě plně nesrovnala se tak zařadil mezi mé oblíbené filmy.

• 1.1.2010  19:55

Výborný a neotřepaný film o neobyčejně nezajímavém životě jednoho člověka, kterého hlas komentující jeho myšlenky a kroky přivede k uvědomnění si sebe sama a změní tak jeho život. Brzy však zjistí, že hlas nejenom komentuje co se děje, ale také ho směřuje k nezvratnému a tragickému konci. Ke konci tak poetickému a dojemnému, že se s ním nakonec smíří i sám Harold.

• 1.1.2010  19:49
    Pianistka (2001)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem byla šokovaná dostatečně, což očividně bylo i záměrem jeho tvůrců. I přes dobré herecké výkony mě však film místy nudil a rozhodně to není nic, na co bych se ráda podívala dvakrát.

• 28.11.2009  16:16
    Stmívání (2008)

saga twillight je tak strasne poplarni z jednoho jednoducheho duvodu. autorce se podarilo vykreslit neodolatelneho hlavniho hrdinu ve kterem se misi "spatnost" s dobrym srdcem a hrdinku co se bezhlave zamiluje nehlede na cokoliv jineho zpusobem, co bysme si vsechny prali zazit.

• 28.11.2009  15:25

Tenhle film byl pro me sice trochu zklamanim, ale rozhodne nechapu enorme negativni hodnoceni tolika lidi. Vybrali a zkombinovali dulezite pasaze z knizky prekvapive smysluplnym zpusobem a tak vse melo hlavu i patu. Film me dojal, rozesmal a vlastne jsem se dobre bavila. Jen ta hudba v nem se mi ale opravdu vubec nelibila a ke snimku se nehodila.

• 14.10.2009  19:53

lidi často ztratí i to co mají, když chtějí pořád víc

<< předchozí 1 2