• Pohádka

Prázdniny (2006)

Půvabné, milé, vánoční. Jak nemusím Cameron Diaz, tady se mi moc líbila, Jude Law je kouzelný chlap, Kate Winslet nádherná a výborná a Jack Black sympaťák. Příběh, vtipné situace, romantika příjemně neslzavá a vynikající Eli Vallach. Jeho příchod do sálu plného lidí byl jediný okamžik, kdy jsem skutečně slzela. Není to Láska nebeská, ale je to film, který se k Vánocům nádherně hodí a myslím, že se zařadí k mým stálicím.

Tančím, abych žil (2006)

Pohádka? Asi jo. Už to tady bylo mnohkrát v nejrůznjším balení (jednou zpěv, jednou tanec, jednou literatura...)? Určitě. A co? Prostě Banderas se nádherně vlní a smyslnost v decentním elegnatním balení z něho jen cáká, mlaďosši se božsky hýbou a vůbec je to hodně koukatelné. Za mě prostě prima a 4 hvězdičky.

Účastníci zájezdu (2006)

Bezvadná letní komedie, kterou prostě můžu. Ani nevím, kdo se mi líbí nejvíc. Vlastně vím: Karel! Myslela jsem si, že to je silně přehnané, neb autobusové zájezdy fakt nepěstuji. Kamarádka, která ano, mě ujistila, že Karel se najde pokaždé. Letos jsem byla autobusem v Anglii. A...jóóó, byl tam Karel. Doplnění 21.1.2018 Po téměř deseti letech se na mém hodnocení nic nemění. Naopak, Účastníky můžu vidět kdykoli znovu, vždycky mě pobaví, příjemně naladí, nadchnou vykreslením jednotlivých postaviček a v některých okamžicích i dojmou. Prostě po mnoha zhlédnutích můžu klidně říct: Tohle je fakt moc fajn.

Anděl Páně (2005)

Po Popelce konečně pořádná zimní pohádka. A po dlouhé době (naposledy geniální Lotrando a Zubejda) konečně ta správná česká filmová pohádka. Dvojice Trojan-Dvořák je dokonalá a Pán Bůh Jiřího Bartošky je prostě famózní. 5 hvězdiček bez mrknutí oka.

Bílá masajka (2005)

První polovina: nechápala jsem, co to ta ženská vyvádí a čím myslí. Druhá polovina: najednou jsem ji začala obdivovat a Lemalian se mi začal líbit, seděla jsem u televize jako přilepená. Takže asi tak.

Casanova (2005)

Tak jako jo :-).

Instinkt zabijáka (2005) (seriál)

Vzhledem k tomu, že jsem viděla jen jeden díl (a za ten bych dala 2 hvězdičky), jednu hvězdu přidám. Co když to nejlepší jsem neviděla, že :-)?

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Vtipná, půvabná pohádka s úžasnou Emmou Thompson. ani ta trocha morality mi nevadila :-). a barvená výprava je...prostě pohádková.

Kriminálka Paříž (2005) (seriál)

A mi se to prostě líbí :-). Líbí se mi Paříž a líbí se mi Pařížané.