Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Pohádka
  • Akční

Recenze (489)

plakát

Přání k narozeninám (2022) 

Bavila jsem se. Herecké obsazení výborné, vzájemně to fungovalo, malí byli bezvadní.

plakát

Madla z cihelny (1933) 

Hugo Haas ční nad Baarovou, Borským (to je tragéd) o kilometry. Hlavně kvůli němu jsem to dokoukala. Mám filmy pro pamětníky moc ráda, ale tenhle mi přišl jako jeden z nejslabších. Hlavně ta scéna, kdy si matka přišla pro Madlu a ona srdceryvně vysvětlovala, proč tam byla nešťastná. Zdatně tomu v následující scéně sekundoval Borský. No, ale zase to napravil klasik Hugo Haas a ten rozkošný prcek na konci. Za ty dva to jsou tři hvězdičky. :-)

plakát

Princezna Lada (1969) (TV film) 

Pohádku jsem viděla dneska ráno u snídaně. Mladinká Jana Preissová (tehdy ještě Drchalová) je krásná, přirozená, vtipná, na ní v podstatě celá pohádka stála. Pravda, pavoučí nohy Petra Olivy v šílených botách (hned jsem si vzpomněla na "kozačky" z Pelíšků) byly drsné, ale asi poprvé jsem tady zjistila, že Petr Oliva byl někdy fešák. :-) Jiří Pleskot jako kuchař generál mě taky bavil a vlastně se mi to líbilo. P.S. Jana Preissová vážně byla nádherná.

plakát

Smysl pro tumor - Epizoda 8 (2024) (epizoda) 

Skvělý závěr, ta scéna v nemocnici mě úplně sejmula (což nebylo těžké, v podstatě celý díl jsem proslzela).  Vynikající seriál, skvělý casting a a Filip Březina s Alžbětou Malou jsou určitě  herci, o kterých ještě hodně moc uslyšíme.

plakát

Matka v trapu (2024) 

Komedie to moc nebyla, film pro ženské jo. Ještěže to dopadlo tak, jak to dopadlo, kdyby se konal velký sladký romantický návrat, bylo by to hloupé. Knihu jsem nečetla, přečtu. Podle jedné z recenzí se při filmování někam ztratil humor, který v knize je, tak jsem byla připravena, přesto mě to neuchvátilo. Ovšem mladá Valerie Vachková je krásná a talentovaná slečna, její "brácha" se mi taky líbil a z dospěláků pro mě byla nej Lenka Vlasáková. Petry Hřebíčkové je v poslední době tak nějak moc a na jedno brdo.

plakát

Franta mimozemšťan (2024) 

Ano, je to neuvěřitelná kravina. Ale s tím jsem na to šla. A smála jsem se skoro celou dobu. Bylo tam hluché nudné místo, ale naštěstí netrvalo dlouho a pak jsme se smáli všichni. Ne, není to inteligentní humor, ne, není to umění, ne. Ale jestli vám nevadí nesmírná hovadina, pobavíte se. A až to bude v telce, klidně se podívám znovu. Abych nezapomněla: Jakub Prachař je skvělý a partička Kikinčuk, Fridrich, Teplý a Noha je prostě boží.

plakát

Smysl pro tumor - Epizoda 4 (2024) (epizoda) 

S každý dílem lepší a lepší. Všichni hrají civilně, uvěřitelně, Filip Březina je skvělý. A na konci jsem samozřejmě brečela jak želva.

plakát

Zbožňovaný (2021) 

Tak...blbost od začátku do konce. Ženská (předpokládám ne úplně hloubá, když vystudovala medicínu) je 38 let milenkou ženatého chlapa a najednou jí prdne v kebuli a chce být něco víc? OMG. Chlap po mrtvici, který má ochrnutou levou stranu, skoro nemluví, ochrnutý obličej, je na vozíku a on se sám zvedne z postele, doleze k autu, odřídí to, pak si vytáhne vozík a sedne na něj? Co tam bylo zábavné? Langmajer a Štěpán Kozub rozdávající lásku. Ten mě bavil. :-D Dost málo na takhle kvalitními herci našlapaný film. Ale tak, když si člověk potřebuje zacvičit a nechce se mu moc myslet, je to akorát. Dvě hvězdičky až až.

plakát

Il Boemo (2022) 

Přiznávám, nevydržela jsem do konce. Těšila jsem se moc na film, kde Vojta Dyk má co hrát a na krásnou hudbu, kostýmy, příběh. No, nudilo nás to, takže jsem to po necelých dvou hodinách vypla. Ano, Vojte umí hrát, hudba krásná, výprava taky, ale prostě mě to nechytlo. To ale neznamená, že to není dobrý film, proto dávám tři hvězdičky. Jo, a nejvíc mě štvalo, že tam byly nic moc ženské. Dvě se mi docela líbily, dvě ani trochu. :-D Škoda, že tam nebylo víc takových scén jako s malým Mozartem.