• Pohádka

Ptačí klec (1996)

Jedním slověm VÝTEČNÉ! Nejprve jsem viděla tenhle remake a teprve potom francouzský originál. Který je lepší? Nevím, jeden za 18, druhý bez dvou za 20. V dobrém. A to se u remaků opravdu nestává moc čast. Vlastně...ani o žádném jiném nevím. Takže zcela zaslouženě 5 hvězdiček. A teď je fičím přilepit i francouzské Kleci bláznů :-).

JAG (1995) (seriál)

D.J.Elliot je nádherný chlap...na tři hvězdy stačí :-).

Nevinné lži (1995)

Zvláštní, Gabrielle Anwar byla výborná.

Falešná hraběnka (1994) (TV film)

Nebylo to nápadité, nebylo to vtipné, nebylo to romantické. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. ale Téa byla krásná a kouzelná, pravá hraběnka vtipná (jediná) a Vinnie sympaťák. Sinclair otravný nezajímavý hňup, Dawson sympoš, ovšem tu lásku od počáítku jsem mu taky nežralala. Takže dvě hvězdy a podruhé se na to opravdu dívat nebudu.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Píseň krásná,jinak otrava, nuda, šeď. Pavel Řezníček je zajímavý a pěkný chlap, ovšem tady byl tak trapně vzorný, že i na pohádku to bylo moc. Princezna postrádala šmrnc, Jaromír Dulava je sice obvykle dost dobrý, ale tady byl stejně děsný jako všichni kolem. Byl tam někdo zajímavý? možná pánové Langmajer a Dobrý, o Dobrém můj syn pravil, že to je hajzl od pohledu :-).Tak za to jedna hvězda. Pohádky miluju, ovšem tohle fakt už nikdy nemusím vidět.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Pěkná kravina, to je fakt. Ovšem Gedeon Burkhardt, který přišel po Tobiasu Morettim (ten se mi nikdy nelíbil), je aspoň pěkněj chlap. A když člověk leží doma nemocný a od čtení ho bolí za krkem, tak aspoň koukne na fešného chlapa. Takže za Gedeona 2 hvězdy.

Komisař Rex - Konečná stanice Vídeň (1994) (epizoda)

Včera jsem viděla snad po dvaceti letech. Překvapivě mě uchvátil Tobias Moretti, který mě jinak nijak nebere  a Rex byl samozřejmě k sežrání (ta smutná očka u hrobu mrtvého páníčka! :-( Ten pejsan byl lepší herec než mnozí lidé.), takže normálně tři, ale za Rexe, Tobiase a nostalgii jedna další hvězda navíc.

Leon (1994)

Luc Besson + Jean Reno + Natalie Portman + výborný příběh = pět hvězdiček.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nádhera, dokonalost, moudrost...nevím, co víc psát. Na konci jsem zase brečela (decentně, viděla jsem to včera v autobuse cestou z Anglie :-)) a měla jsem husí kůži. A to přesto, že jsem tenhle nádherný film viděla poněkolikáté.