• Pohádka

Pozadí událostí - Paridův soud (2022) (epizoda)

Kdo to je, ta Katarzia? Buď je naprosto nemožná a hrát neumí, nebo je naopak tak skvělá, že hraje, jako by to vůbec neuměla. Faktem je, že tak nesympatická, sebestředná a protivná baba jako její postava se hned tak nevidí. Jinak mě tam baví všichni, Jitka Čvančarová a Petr Vančura jsou dokonale protivní, Jiří Havelka sympaťák na kvadrát a celkově to jde. Lepší 3 hvězdy a třeba to ještě zvednu.

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda)

Tak to tedy bylo něco. Konec tedy zajímavý (toho doktora jsem z nějakého podrazu podezírala celou dobu, ale to jsem asi nebyla jediná), mně se po celou dobu líbila Martha Issová. Ovšem ty dvě scény u děkanky... to jako se myslelo vážně nebo co to jako mělo být? Za mě tedy nepříliš povedená záležitost, bohužel. A to jsem se na to fakt těšila.

Promlčeno (2022)

Tak tohle bylo sakra dobré! Nejlepší český film za hodně dlouho. Chytne a nepustí až do konce. Ani nepamatuju, kdy mě nějaký český film takhle vtáhnul. Skvělý Karel Roden, Bára Bočková, Vilma Cibulková a Denisa Barešová.

Přání k narozeninám (2022)

Bavila jsem se. Herecké obsazení výborné, vzájemně to fungovalo, malí byli bezvadní.

Spolu (2022)

Štěpán Kozub opět dokazuje, jak vynikající herec je, Veronika Žilková potvrzuje, že umí a Kamila Janovičová ukazuje, že není jen ta loupežníkova dcera z Bambitky. Krásný film. Místy mě rušili chechtající se diváci na místech, která k smíchu nebyla, byť chování Kozubova Michala "vtipné" bylo. Ale co už. Že jsou tam dva nesmysly (o autismu získaném úrazem jsem neslyšela a o tom, že by v našem právním prostředí bylo možné převést opatrovnictví jen tak, podpisem jakéhosi papíru, už vůbec ne), jsem přežila. Právnický nonsens zřejmě vychází z francouzského prostředí a pokud by tvůrci důsledně dbali na to, jak to musí být u nás (bez soudu tedy ani ránu, pokud jde o opatrovnictví), tak by ten důležitý moment, bez nějž by to nešlo, chyběl. Jinak to byl film hodně emotivní, místy jsem se smála, hodně často mi bylo těžko a někdy krásně u srdce. A na konci jsem slzela. K tomu bezchybní herci, takže 4 hvězdičky dávám bez zaváhání. A kdyby šly dát půlhvězdičky, ještě bych tu půl hvězdičky přihodila za excelentního Štěpána. :-)

Stíny v mlze - Hlasy (2022) (epizoda)

O něco lepší než první díl, tak o půl hvězdy a za Štěpána (byť tam měl štěk) další půlka. Na Ostravu se mi hezky kouká a stále nechápu, proč si říkají Černý a Malá. Možná nám to má podsunout, že jsou stejně dobří jako Dempsey a Makepeace, Mulder a Scully nebo již zmínění Mach a Šebestová. Nejsou. :-D

Stíny v mlze - Klec (2022) (epizoda)

Tak Ostrava tam byla, no. Ovšem proč tam, krucinál, není v hlavní roli Ostravák? My tady máme dobré herce. Vyorálek dobrý, ať mluví, jak chce, ten tam není za Ostraváka, ale ten zbytek? A celkově docela nuda. Tak dám ještě jeden díl a třeba se to zlepší.

Stíny v mlze - Prank (2022) (epizoda)

Po prvním dílu jsou všechny ostatní o dost lepší a tak nějak nastejno, takže se koukám pořád dál. Kormě linky s Hanušem, která mě drží, mě nejvíc zajímá, jestli se Plesl spustí se slečnou z orchestru a Špalková s Vyorálkem,. Přijde mi to o dost zajímavější než detektivní zápletky. :-) Což by asi úplně tak být nemělo u kriminálky, myslím. Ale jsou o dost horší záležitosti a v podstatě se na pondělky těším. Prima oddechovka. doplnění 21.2.2022 Jo, spustil se. :-) A matka na to přišla, tak uvidíme, jestli to praskne nebo se synek vzpamatuje.

Špunti na cestě (2022) (seriál)

A víte co? Mě to prostě baví. Hlavní představitelé jsou hrozně fajn, létní atmosféra nemá chybu a malá Kačenka je skvělá. Kdo od toho čeká umění, je jistě zklamán. Kdo se chce rochnit v letní atmosféře a jen tak se usmívat, ten bude spokojen.

Špunti na cestě - Karel Veselý (2022) (epizoda)

Tak jo. I když jsem věděla, že narozené mimčo bude Karel a čekala jsem něco smutného a dojemného, stejně mě to dostalo. Brečela jsem a bylo to (byť pekelně kýčovité) krásně dojemné.