Nevinné lži (2013) (seriál)

Hra ***, Moje Pravda *****, Druhy dech ***,

Velká nádhera (2013)

Naprosto boží kamera a střih, několik nezapomenutelných scén a přes prvotní skepsi se našel příběh i myšlenka. Můj první artový film na pět hvězdiček.

Temný rytíř povstal (2012)

To jsem viděl jiný film než ostatní? Prvních 40 minut bylo ucházejících. Sice se nic moc nedělo, ale bylo to aspoň vyprávění. Dál to byly dvě hodiny laciných střihů tam a zpátky, s odbytým zvukem a stupidním scénářem. Zimmer odvádí dobrou práci, jen se u toho dunění nedalo spát.

The Startup Kids (2012)

Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit brněnské premiéry (super akce, díky Lukášovi Hrdličkovi), ale hype, který okolo filmu byl, nesdílím. Pozitivně hodnotím, že jsem se párkrát usmál, nicméně všechny příběhy byly variacemi na téma: jak jsme dřeli a pak vydělali spoustu peněz - a to mi jako myšlenka přijde docela málo.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

První série byla fajn (4*), dokonce jsem si místy i bál. Když vyšlo najevo, jak to všechno je, začalo to být podstatně slabší (zejména poslední dva díly). Naprosto boží byla mladá gazdina. Obdobně je na tom druhá série, která svůj potenciál promrhala ufony a naprosto trapným zakončením (3*), ale žral jsem ďábelskou Marie Eunice. Třetí série byla naprostá hovadina (1*) a po prvních šesti dílech už jsem si to nechal jen odvyprávět.

Drive (2011)

Naprosty souhlas s verbalem. Kycovite lepene romanticke sceny do akcniho filmu. Jedeme autem a koukame na sebe nez dohraje pisnicka... a protoze mame kratkou stopaz, tak si to dame jeste jednou v blede modrem, tentokrat ale bez prcka. Lacine zabery kamery - treba ten z boku na vopici, kdy se po 5 minutach (opet natahujem stopaz) rozvisti svetla a shodi ho na plaz, asi jen tak nezapomenu. Predvidatelny dej (i kdyz me prekvapilo, ze tak brzo zastreli Standarda). Strih jedna scena, strih neco uplne jineho. To je jako pest na oko. Trailer a hodnoceni sliboval hodne. Chvalim hudbu a kdyz uz bylo vrazdeni, tak bylo efektni. Takze mit to 40 minut, vynechat blondynu a netvarit se porad jak mrtvola a pak dam i pet hvezd.

Jiroovy vysněné sushi (2011)

Mně ho je teda líto. Mít práci jako jediný smysl života mi nepřijde jako něco, čím by se měl člověk chlubit. Dokument řekl všechno podstatné v prvních 10 minutách, takže 2* za to, že jsem se zbylých 70 nudil.

Krev v mobilech (2010)

Před koncem filmu jsem měl chuť mrsknout svým mobilem o plátno. Zpětně uznávám, že by to bylo velmi nešťastné řešení. Životy lidí z filmu bych tím osobně hodil do kontejneru. Je to hnus, co se děje na světě. Zbytek večera jsem nenáviděl lidstvo. Zase mě jen další věc utvrdila v tom, že se tu máme nádherně, žijeme v luxusu a bezpečí, a že lidi jsou omyl přírody, který měla dávno příroda sama vyhubit.

Občanský průkaz (2010)

Nejvic se mi libil ten lidsky a uveritelny scenar. Patou hvezdicku si film nezaslouzi za misty hodne slabe herecke vykony. Ale Machacek a ten maly fasista maji plus za to, jak se mi svirala pest kdykoliv jsem je videl.

Robin Hood (2010)

Do půlky jsem si říkal, že když se povede závěr, možná se dostaneme i na čtverku. Ve chvíli, kdy si začal hrát na hodného landlorda, mi došlo, že bych měl svoje očekávání snížit. Posledních třicet minut bylo plných zhnusených údivů a komentářů "tak tohle je doufám největší zhovadilost filmu". Spletl jsem se, několikrát. Scott natočil Black Hawk Down a Gladiátora? Nějak se mi tomu nechce věřit.