Armageddon (1998)

Kedysi som nechápal ako môže mať tento film také priemerné hodnotenia. Dnes to už cítim aj vidím, ale stále sa bavím viac ako dobre :).

Go (1999)

Určite nič svetoborné, ale pozrieť sa to veru dá. A nielen raz. Zábavné, svojim spôsobom aj zaujímavé a plné hereckých hviezdičiek na ktoré sa ja osobne veľmi rád pozerám.

Training Day (2001)

Duo Washington - Hawke vo filme, inak dosť priemerného Fuquu, odohralo nezabudnuteľné a strhujúce herecké party.

O Schmidtovi (2002)

Veľmi príjemný, melancholicky plynúci príbeh so skvelým Nichoslonom v hlavne úlohe. Zaslúžená nominácia.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Milovať je síce zábavné v každom veku, no v tomto prípade by som si radšej pozrel Jacka a Diane aspoň o 20 rokov skôr. Niežeby Diane stratila niečo zo svojho mladíckeho šarmu alebo nebodaj Jack kus zo svojho hereckého umenia, to rozhodne nie. Škrípe to v scenári, ktorý baví len na pol plynu. Nebyť spomínanej dvojice, bolo by to ešte o poznanie horšie.

Král Artuš (2004)

Tentoraz sa aj ja pridávam k početnej menšine, ktorá bola aspoň z časti divácky uspokojená. Nemôžem odolať zvodnej Keire a skláňam sa nad hereckým progresom Cliva Owena. Samotným príbehom som sa tiež slušne bavil a aj keď to nie je pálka z rangu Training day, Fuqua ma opäť raz presvedčil, že nad ním netreba lámať palicu.

Půlnoční expres (1978)

Určite jeden z najlepších väzenských filmov vôbec. Už len ten nádych skutočného príbehu dodáva filmu potrebnú zimomriavkovú atmosféru a vyšší level atraktívnosti. Nezabudnuteľné ostanú aj výrazné herecké výkony. Dobre sa pozerá hlavne na, medzičasom zosnulého, Brada Davisa a tiež v tom období v laufe hrajúceho Johna Hurta.

Dospívání po americku (1993)

Už tu ma v dobrom slova zmysle odrovnal sopliak DiCaprio. Zaujímavé je však sledovať chameleóna De Nira, ktorý si zastane s prehľadom každú rolu. Moc dobrý nenápadný film.

Gangy New Yorku (2002)

DiCaprio a Day-Lewis v jednom filme? A ešte pod Martinovov taktovkou? To nemohlo dopadnúť zle. A keď si predstavím, ako dlho sa na realizáciu tejto látky čakalo.. V Scorseseho mysli to za tie roky zrelo ako kvalitné víno, a je to vidieť.