Osvícení (1980)

Famózny Nicholson z ktorého ide strach v takých dávkach, že máte obavu či nevylezie s tou sekerou cez monitor rovno na vás. Práve vďaka takejto práci ostane Kubrick navždy nesmrteľným.

Olověná vesta (1987)

Prvá polovica je úchvatná. Krutý výcvik, porovnateľný s drilom, aký predvádzal pravidelne v každom filme Kubrick na svojich hercoch. 9/10. Akonáhle sa však dej ocitne na bojisku u mňa to ide s kvalitou zásadne dole. Pomalé tempo, málo akcie, nedostatok výraznejšej myšlienky, ktorá by ma zdrapila za srdce 6/10. Celkovo hodnotím tak na 70%. Škoda nevyužitého potenciálu. Na druhej strane, vidím, že som jeden z mála, ktorému na tomto filme vôbec niečo vadilo.

Spalující touha (1999)

Svojím posledným filmom pred smrťou Kubrick natočil jeden z najvzrušujúcejších filmov, aké som doteraz videl. A na druhej strane to nešlo na úkor kvality. Klobúk dole.

Božský Bruce (2003)

Na prvý pokus s bráchom 80%, repríza s ex priateľkou už o niečo slabšie - 60%. Aj tak veľmi príjemne strávený čas s mojim obľúbeným Jimom, ktorý ma aj dnes svojimi grimasami baví výborne. Nesmiem zabudnúť ani na fakt, že tento film objavil skvelého Steva Carrela. Už len kvôli tomu tvorcom veľká vďaka.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Skutočná filmová lahôdka, ktorá snáď ani nepotrebuje ďalší komentár. Radšej stokrát vidieť, ako raz písať!!!

Čtyři pokoje (1995)

Prvé dve poviedky nič moc, ale potom to stojí za to.

Kids (1995)

V časoch puberty, keď sme dennodenne s chalanmi brúsili lavičky na skejtoch boli Kids doslova našou modlou a vzorom. Skúšala sa gandža, šľahačkové bombičky napustené do balóna, proste identický život, ako nám ho predstavil Larry Clark. Uvedomujem si, že to ten chlapík nemá v hlave úplne v poriadku (viď veleúspešný KenPark), no Deti sú vynikajúcou sondou do reálneho života danej populácie.

Unaveni sluncem (1994)

Som rád, že som to celé mohol precítiť priamo v prítmí kina. Dlhánska stopáž nevadila a príbeh náramne zaujal. V závere som sa zmohol len na dokorán otvorené ústa. Drsné, ale moc dobré.

Mlčení jehňátek (1991)

Pôsobivá Jodie a mrazivý Anthony = fungujúci thriller plný napätia.