Nešika (2011) (seriál)

Jenna so svojimi životnými potiažami a trápeniami mi tento týždeň povinne robila spoločnosť pri raňajkách, pri obede, pri večeri aj pri učení. Nemohla som sa nabažiť. A stále nemám dosť! Ani neverím, že som Awkward. stihla prelúskať tak rýchlo. GOOD JOB, really.

Nezvratný osud 5 (2011)

Scénár piateho pokračovania Nezvratného osudu nabral nezvratne predvídateľný dej, ktorý bol zo začiatku okorenený pomaly parodickými scénami. Úvodné titulky boli slabším a dlhším odvarom začiatku štvrtého dielu, v ktorom to malo aspoň nejaký šmrnc. Herci však, narozdiel od minula (ak počítam posledný diel), palec hore. Nechutností bolo menej, a koniec nabral rýchly a nečakaný spád. Aj keď tvorcovia troška nedoriešili myšlienku retrospektívy (koroner).

Princ a pruďas (2011)

Troška moc úchylné, v takom duchu som nečakala, že sa to bude celé uberať, ale ja ako neoficiálny úchylák som si to užila vo svojej voľnej chvíľke a aj som sa schuti zasmiala. Bolo by to za 4 hviezdy nebyť JEDNEJ OSUDOVEJ SCÉNY, ktorá mi tam vyslovene príde odveci - **PRE TÝCH, KTORÍ VIDELI!! tak je to práve scéna s veľkým čarodejom. S tou jeho fajkou mi nenormálne pripomína housenku z Alice s nejakou žiariacou prisatou medúzou na hlave. A na to, že v Amerike majú prachy na rozhadzovanie, tak túto, dovolím si tvrdiť, najúchylnejšie nechutnú postavu mohli aspoň pre oko prijateľnejšie spraviť. Aj to otváranie úst a hlas nešlo moc dokopy.** Inak ako nemám moc čo vytýkať. Natalie+Zooey - skvelý výber :) Páčili sa mi úvodné titulky.

Strašáci (2011)

Remake "strašákov" jednoznačne patrí k tým lepším. V originál verzii s Dustinom Hoffmanom vyznel síce vzťah medzi Davidom a jeho ženou Amy trocha inak (aspoň mne sa zdá, že pôvodná Amy mala väčšiu slabosť pre Charlieho a David sa jej ku koncu filmu už nezdal taký dobrý). Zmeny v prerábkach ale nie sú nič nečakané. Treba predsa vniesť do toho aj niečo nové a niečo dobové (futbal, roztlieskavačky) aby to malo zmysel. Preto sa nám z matematika Davida píšuceho knihu stal David píšuci scénar pre film a z Amy, ktorá Charlieho z vlastnej vôle pustí dnu Amy, ku ktorej sa Charlie dostane násilím proti jej vôli. Interesting. Záverečná scéna ale rozhodne vyhrala v pôvodnej verzii (tu bol z nej len slabý odvar). Hodnotenie 2,5 (zaokrúhlene 3).

Stud (2011)

Ono to nie je zlý film. A isto má aj VEĽKÉ kvality /if you know what I mean/. A hlbšiu pointu. Vypovedá o dnešnej dobe. Ale keď už chcem dobrý film tak zvolím dobrých hercov. Ako sa tam teda Carey priplietla? To by rovno mňa mohli obsadiť. Ale nejdem byť zlá. Ani som nemala v pláne byť. Ale musím. Teraz bude nasledovať mierny SPOILER. Človek si podreže žily, ešte moja rodina, pokrvné puto a ja namiesto toho aby som nejako zastavila rozumne krvácanie tak budem rukami tlačiť do tých žíl? WTF! Toto proste nie. Však si strhnem tričko/košeľu a nejako poriadne tuho to zaviažem nech tam nie je krvi ako z prasaťa. A keď si chce človek žily podrezať, akože nadobro, tak nech to robí poriadne aspoň. Toto bolo jasné volanie o pozornosť. So pathetic.. Táto scéna si to posrala. Za to nie je ospravedlnenie.

Šťastný Nový rok (2011)

Nový rok mať v apríli to je niečo :D Klasická sladká romantická komédia s kopou kvalitných hercov (niektorí však dostali také mizerné roly až mi ich ľúto bolo napr. taká Alyssa Milano - to čo bolo? som si ju ani nevšimla v prvom momente) a klasickým(i) happy endom. To by sa nám žilo keby sme v takýchto filmoch žili, svet gombička. Čo ma ale mrzí najviac je fakt, že pri záverečných nepodarených scénach som sa nasmiala viac ako počas celého filmu. Tomu venujem jednu hviezdičku PLUS.

Umělec (2011)

Nemám slov. Pre mňa dokonale krásny film s hudbou, ktorá je pohladením pre uši a hereckými výkonmi, ktoré boli bravúrne aj bez slov.

Velká vánoční jízda (2011)

Podarený vianočný animák, síce určený skôr pre tie nižšie vekové kategórie, ale pobavili sme sa. Navnadilo ma to na Vianoce ešte viac. Keďže ich Artur zachránil a ja osobne som aj poslúchala, tak hádam mi donesie tiež nejaký ten "pink bicycle".

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Vidno, že to bolo robené na 3D pozeranie. Škoda teda toho 2D.. Na Vianoce niečo "nové" v podobe Kumara a Harolda dobre padlo a pobavilo. Neil a Machete ako bonus! :D

Zkažená úča (2011)

Od začiatku bolo jasné, že to bude len klasická priemerná komédia. Cameron už starne a začína to byť vidno. Takéto roly jej už moc nesedia! V Green Hornetovi bola dosť iritujúca, toto sa dalo prežiť. Začiatky, keď bola really BAD TEACHER sa ku koncu zlepšovali. Jason Segel, aj keď sa tam moc nepretŕčal, tak tomu celému dodal iskru. Postava Lynn pobavila.