Soukromé životy Pippy Lee (2009)

Pippa Sarkissian - poslušná dcéra, túžiaca po matkinej láske, neskôr rebelská femme fatale, potulujúca sa svetom drog, zachránená Herbom Leem. Pippa Lee - milujúca matka, túžiaca po láske svojej dcéry, ochotne sa starajúca o svojho starnúceho muža Herba napriek všetkému, čím si životom prešla. Interesantný príbeh silnej ženy, ktorá si nenechala zničiť život ani faktom, že jej muž ju podvádza s jej dobrou kamarátkou (oveľa mladšou). Však kto by sa s tým nevyrovnal, keď má po boku potetovaného a nešťastného Keanu Reevesa, ktorého opustila žena? :)

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Tomuto hovorím nepotrebné pokračovanie. Dej filmu sa odohráva predtým ako sa udiali udalosti z jednotky a dvojky a tým pádom bola väčšina vecí už dávno povedaná. Síce detaily sa troška zmenili (Sonyine vlasy v prvom dieli boli plavé až blond a zrazu sú čierne; Lucian sa zrazu rozhodne odtrhnúť len časť prívesku zatiaľčo v prvom dieli si ho vzal celý; Sonyine šaty záhadne zmenili farbu a Victor sa rozhodol, že sa na smrť svojej milovanej dcéry nemusí pozerať, atď atď) ale pointa ostala. A aj keď som bola najpr rozčúlená, že čo to zase vymysleli a kde je Selene a Michael, nakoniec som sa odhodlala si to pozrieť a celkom ma to prekvapilo. Teda hlavne Michael Sheen (stále vyzerá sexi s tými dlhými vlasmi :)). Bez neho by ma ten film určite moc neoslovil. Takže aj napriek tomu, že toto "pokračovanie" je zbytočné, myslím si že nikomu neublížilo a spĺňa to taký štandartný priemer. Preto dávam 3 hviezdičky :)

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Hmm. Knihu som zhltla, stála fakt za to. Samozrejme filmové spracovanie (ešte k tomu so Sarah) som si na porovnanie nemohla nechať ujsť. Klasická Amerika. Všetko si prehodí do svojho prostredia - pôvodný Villete v Slovinsku sa nám ocitol pozdĺž rieky Hudson. Kopec mrakodrapov na začiatku to jasne naznačil. Takýchto postrehov, ktoré boli pozmenené (vrátane mien Claire = Zedka, Dr. Igor = Dr. Alex Blake) od Coelhovej slovinskej predlohy Veroniky bolo viac. Kniha je predsa vždy len kniha. Ale tu hodnotíme film takže k tomu: vzhľadom na to, že som pointu vedela, tak som len s chuťou pozerala výrazy prekvapenia na sestrinej tvári. Mňa nič neprekvapilo. Skorej mi tam vadili/chýbali určité veci. Aj moje predstavy boli konieckoncov trošililinku iné. Takže filmovo to bol taký priemer. Nič to vo mne nezanechalo. Žiadne slzy, smútok, nadšenie. Knihu som práve naopak precítila do každého detailu.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Vtipný animák s bohovskými nápadmi špekulatívneho mladého vedca zo Swallow Falls. Konečne po dlhej dobe niečo fajn pri čom sa človek z chuti zasmial. Flintov otec s obočím ako Frida ma dostal, keď zahlásil niečo v tom zmysle, že "pozri sa mi do očí a sľúb mi, že nič nevyvedieš..." Pretože kedy Flint niečo nevyviedol :)

Znuděný k smrti (2009) (seriál)

Pohodový seriálik so sympatickým Jasonom Schwartzmanom a so Zachom, ktorý vždy vie ako človeka rozosmiať. Rozhodne som sa neunudila k smrti, takže si určite pozriem ďalšie série. Po prvej zhliadnutej hodnotím 4*.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Prvá séria - zo začiatku som sa dostávala do toho prostredia, ľudí a hlavne ich zvláštnych a rôznorodých charakterov. Potom však prišla už presne nešpecifikovaná scéna po pár zhliadnutých dieloch, kedy u mňa nastal zlom a tento seriál sa mi vštiepil do srdca. Spolu s celou "Jeffovou" Study Group. Druhá séria na moje veľké sklamanie započala nejako divne, niečo mi tam stále chýbalo, boli tam fóriky, boli to tí istí ľudia ale nemalo to tú iskru.. (too much community?).. našťastie to takto u mňa fungovalo len do polky série a potom to zase začalo naberať tie staré dobré kvality :) Paintball na konci, klasika. Tretiu sériu mám rozpozeranú, ale čo pozriem, to mi spraví úsmev na tvári. SUPER, len tak ďalej :)

500 dní se Summer (2009)

".. but you should know upfront, this is not a love story." Konečne romatická komédia, ktorá nie je len o happy-ende, ale ukazuje skutočný pohľad na vzťah. Reálny vzťah. Ktorý niekedy končí nepekne. Zaujímavo prepletené striedanie dní – začiatky, keď sa postavy na svet pozerali cez ružové okuliare striedajú scény pred koncom vzťahu, keď si jeden z dvojice uvedomí, že už nemá sily ďalej pokračovať. V takom duchu sa nesie celý film (Day 15 -> Day 222 -> Day 58 -> Day 303, etc.). Obsadenie filmu prekonáva očakávania, Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel tvoria perfektný „pár“. Soundtrack je jedna veľká pecka, ktorá sa dá počúvať over and over again. 500 Days of Summer len tak niečo neprekoná!

Camille (2008)

Úvodné titulky sa mi zdali nadarmo zdĺhavé a pri prvých scénach som mala pocit, že to nebude stáť za veľa a chystala som sa to vypnúť. Potom sa to však zrazu nejak celé zvrtlo a začalo sa to uberať zvláštnym smerom. Niečo na tom celom bolo také iné a chutné, že som to nakoniec s chuťou dopozerala a takmer mi slzička ušla pri záverečnej scéne :)

Das Mädchen mit den gelben Strümpfen (2008)

Mne sa to páčilo.. pozerala som to na youtube a tento komentár to presne vystihol: "I liked it. I don't know if you have to "get it." The whole "get it" thing implies that there's a single truth there and you apparently Win if you take it away and Win even more if you're the first to find it. I think you just watch it; experience it; take away what you do. Maybe she instinctively realizes that marriage is where love goes to die. Maybe she wanted to see if he turns into an abusive jerk if he doesn't get his way. Maybe she wanted to be pursued at least as long as Moscow." (ThePstjtt)