Velký strach (1976)

Velice slušné giallo, které jako jedno z prvních naturalisticky zobrazovalo násilí. Režisér Paolo Cavara tímto filmem roztrhl pytel s krvavými giallo-thrillery. Snímek jako takový, pak obsahuje mé oblíbené ingredience giallo filmů jako krvavé vraždy, nahé dívky či šokující pointu. Atmosféru toho gialla pak dokresluje depresivní elektronická hudba. Největší zápory Velkého strachu jsem viděl v místy děravém scénáři, zbytečných vedlejších linií a až na Eliho Wallacha průměrných hereckých výkonů. Za 3,5*.

Velký útok zombies (1980)

Spousta chyb, nelogičností a tupých rozhovorů kazí jinak celkem povedený Lenziho gore-fest.

Vetřelec: Covenant (2017)

A kvůli tomuhle zrušili vysněný projekt Neila Bloodkampa? Že to mělo blbý scénář ? Epic fail. PS: Scott je skvělý režisér, kterému podkopávájí nohy tupé scénáře a Ty CGI vetřelce si mohli odpustit.

Vlak hrůzy (1980)

Jaký žánr na začátku 80. let letěl nejvíce? Slasher. Jaký film vydělal se svým neskutečně nízkým rozpočtem obrovský balík? Halloween. Kdo hrál v Halloweenu hlavní roli? Jamie Lee Curtis. Tak asi po takovéhle jednoduché linii šli tvůrci zdejšího průměrného Terror Trainu. Jednoduchou zápletku o vydařeném krutém žertíku, který vyústil v krvavou odplatu, pak brzdí především příliž dlouhá a rozvláčná stopáž, škoda jí. Horrorově to docela drží pohromadě, nicméně vraždy jsou nezajímavé a atmosfericky je film nevýrazný. Dobrou invencí je neustálá vrahova "proměna", plusové body si zaslouží také maskování vrahovy identity...Jedna z řady lehkých jednohubek pro krví posedlém publiku.

Vortice mortale (1993)

Jestli někdo na přelomu 80. a 90. let opravdu uměl točit gialla, tak to byl Ruggero "kanibal" Deodato. V jeho podání ale nejsou gialla koncipována, tak jak je běžný divák zvyklý. Na Bavova maskovaného vraha v rukavicích rovnou zapomeňte, spíše bych přirovnal jeho styl k pre-giallům, které byly točeny v průběhu 60. a na přelomu 70. let. To znamená thriller se zajímavým spiknutím a vražednými intrikami. V Deodatově provedení okořeněné navíc gore-scénami a sloní dávkou štiplavé erotiky, která velice výrazně podtrhuje budovanou atmosféru zaplivaného postkomunistického Rumunska. Pro milovníky giall a obskurních záležitostí jasná volba! P.S.:Hudební doprovod je opravdu skvostný!

Vrah a polda (1976)

Mé druhé setkání s Lenzim a opět mě tenhle režisér mile překvapil. Umberto si tentokrát nevzal do parádary giallo či horror, ale italský subžánr poliziesco. V hodnocení začnu od toho nejlepšího a tím je spousta dobré akce. Jednotlivé scény totiž mají drajv a s ničím se moc dlouho nezabývají. Hlavní je akce, akce a zase akce. A to je jen dobře. Režisérovi se také povedl velice dobrý herecký casting, jak na straně gangsterů tak i policistů. Posledním plusem filmu je příjemná dobová "synťácká" hudba, která vystihuje přesně 70. léta. Díky tomu všemu, je pak divák schopen přivřít oči nad jednoduchým scénářem a některým "náhodami". Pěkné 4 *.

Vrah mezi námi (1931)

Tleskám. To, co Fritz Lang dokázal v roce 1931 natočit, vezmu-li v potaz, co se točilo u nás, musím hluboce smeknout. Režisér natočil film s brilantní temnou atmosférou, kterou podporuje skvělá mrazivá ústřední pískaná melodie a bezchybný herecký výkon Petera Lorreho. A i přesto že snímku v závěru dochází trochu dech, tak si rozhodně zaslouží plné hodnocení, protože kolikrát dnešní thrillery nesahají M ani po kotníky. Lang byl prostě jeden z největších průkopníků filmu.

Vrah přichází v noci (2001)

Mistrovo lehce nadprůměrné giallo. Na jedné straně stojí skvělá goblinská hudba, slušná mytologie okolo vraha a dobrý úvod a závěr filmu. Na druhé pak příšerné herecké obsazení v čele s Max von Sydowem a scénáristické kopance. K vyššímu hodnocení se ale přikláním, především díky pověstným Argetovým kamerovým finesám. Za 3*.

Vyvrženci pekla (2005)

Snad jen WOW. Tohle jsem po předchozím příšerném díle nečekal!!!!

X312 - Flug zur Hölle (1971)

Jesus Franco byl opravdu plodný režisér, který se vždy dokázal svést na tehdejších vlnách populárních žánrů. V X312 - Flug zur Hölle tak lehce poprvé vstupuje do kanibalských horrorů (dále např. Devil Hunter). A proč jen lehce? Nuže kanibalové se na plátně ohřejí sotva 5 minut a moc toho nepředvedou. Jinak jde spíše o dobrodružný snímek, kdy skupinka lidí uvízne v pralese a snaží se z něj dostat. A aby se děj nějak vyplnil tak je tu ještě scénáristická vata s ukradenými drahými kameny, již zmínění kanibalové a brazilský překupnický gang. Na první pohled si možná řeknete, že by to nemuselo být tak špatné, to by ale nesměl režírovat euro trasher největšího formátu. Film tak trpí příšernou kameru, přehrávajícími herci (Vernonův herecký projev k smrti nenávidím) a vůbec k dokonalosti filmu ve všech ohledech chybí mílové kroky. A proč v mém hodnocení ta jedna hvězda? Inu dle mého názoru jde o režisérův "nejlepší" film, co jsem viděl a svůdné křivky Esperanzi Roy(Anna Maria Vidal) se jen tak neokoukají.