• Krátkometrážní

Charlie zlodějem (1916)

Nadprůměrný snímek. Charlie tentokráte jako nepoučitelný zlodějíček, kterému se opět nic nedaří:) takže nezbývá nic než zavolat policii a párkrát si oběhnout dům: DÁLE HRAJÍ: James T. Kelley (Drunk) Leo White (Fruit Seller /Flop House Proprietor/ Policeman) John Rand (Policeman) Fred Goodwins (Fake Preacher) Billy Armstrong (Dubious Character) Bud Jamison (Dubious Character) Paddy Maguire (Man in Flop House) George Cleethorpe (Policeman)

Carmen (1915)

dle mého názoru nadprůměrná groteska....je pravdou, že vše stojí a padá na Chaplinovi....momenty, kdy se na scéně neobjevuje jsou při nejmenším nudné, ale jakmile se objeví je příběh mnohem zajímavější a hlavně vtipnější. DÁLE HRAJÍ: Ben Turpin (Don Remendado) Leo White (Officer of the Guard) John Rand (Escamillo) Jack Henderson (Lilias Pasta) May White (Frasquita) Bud Jamison (Soldier) Frank J. Coleman (Soldier) Lawrence A. Bowes (Gypsy) Fred Goodwins (Gypsy)

Kletba kočičích lidí (1944)

S Kočičími lidmi to má opravdu pramálo společného...což je škoda, protože tak je z toho jen půměrný film, s nudným scénářem, ale za to s pěknou kamerou

V neděli odpoledne (1919)

aneb rodinka na výletě:....doporučuji závěrečnou scénu s policistou...DÁLE HRAJÍ: Marion Feducha (Small Boy) Bob Kelly (Small Boy) Tom Wilson (Large Husband) Loyal Underwood (Angry Little Man in Street) Albert Austin Jessie Van Trump

Zahaleči (1921)

skvělá a neprávem opomenutá groteska. Chaplin je jako vždy skvělý, ale i jeho společníci předvádějí to nejlepší. Jedna z nejveselejších scén se odehrává na golfovém hřišti, zajímavostí je, že Chaplin osobně golf neměl moc v oblibě. DÁLE HRAJÍ: Allan Garcia (His Neighbour on a Park Bench and Guest) John Rand (Golfer and Guest) Rex Storey (Pickpocket and Guest) Lillian MacMurray (Maid) Lillita MacMurray (Maid) Loyal Underwood (Guest) Mrs Parker Lolita Parker Howard Olsen Edward Knoblock Granville Redmond Carlyle Robinson Joe Van Meter + Bruce Belamator, William Thompson, William Hackett, Jack Mortimer, B. W. McComber, Charles Aber, Jim Collins, Jack Sydney, Duffy Kirk, Jack Lott, George Bastian, Howard Johnston, Joe Campbell, Richard Brewster, Mrs Ross Lang, Miss Helene Calverley, Margaret Rishell, Miss M. Parsons, Gertrude Pedlar, Ruth Darling, Joe Flores, Miss Grace, Carl Brown, Anita Walton, Miss Egbert, Lura Anson, Catherine Vidor, Gladys Webb, Mary Land, California Truman, Marie Crist, Lottie Cruz, Helen McMullin, Hugh Saxon, Harold Kent, Harold McNulty, Helen McKee, Gladys Baxter, Dolly Rich, Robert Badger, Jack Woods, C. S. Steele, Fred Wilson, E. C. Holkin, Miss Wicks, Mary Ann Bennett, Harriett Bennett, Vera Wilder, Ethel Childers, Anita Simons, Melissa Ledgerwood, Nel Foltz, Ruth Foster, Evelyn Burns, ean Temle, Bertha Feducha, Pearl Palmer, Arnold Triller, Jack Underhill, John Sweeny, Clyde McCoy, George Milo, William Moore, George Mistler, J. A. Beaver, Charles Meakins, W. R. Denning, L. Chandler, L. Swisher, R. Pennell, Jules Hanft, Bob Palmer, Waiter Bacon, Art Hanson, Harry Tenbrook, Bill Carey, Joe Anderson, Paul Mertz (Extras)

Pryč od minulosti (1947)

Pryč od minulosti je hlavně brilantně hláškující Robert Mitchum v hlavní roli. Skvělá atmosféra, zajímavý příběh a nečekaný, nebo spíše netypický konec.

Kočičí lidé (1942)

Vynikající snímek, který má sice do hororu daleko, ale i tak má tento zajímavý příběh svou atmosféru

Žijí v noci (1948)

vcelku zajímavý příběh o dvou, dle mého názoru hodně naivních, lidech....tahle naivita je jediné, co mi na filmu neskutečně vadilo. Ale za to má povedenou kameru a sympatického hlavního hrdinu, takže doporučuji

Chaplin vystěhovalcem (1917)

Jedna z opravdu klasických Chaplinovek, jejichž klíčové scény zná snad každý. Hořkosladký příběh o chudáku imigrantovi, který připlouvá do Států...nejlepší scéna - u jídelního stolu: DÁLE HRAJÍ: Kitty Bradbury (Her Mother) Loyal Underwood (Small Immigrant) Stanley Sanford (Gambler on Ship) James T. Kelly (Shabby Man in Restaurant) John Rand (Tipsy Diner who cannot pay) Frank J. Colernan (Ship's Officer / Gambler/ Restaurant Owner) Tom Harrington (Marriage Registrar) Stanley Sanford (Gambler on Ship) William Gillespie (Café Violinist)

Chaplin odhadcem v zastavárně (1916)

velice povedená groteska, nejlepší část je scéna, které nám Charlie názorně předvádí, jak rozebrat budík... DÁLE HRAJÍ: John Rand (The Other Assistant) James T. Kelley (Old Bum and Lady with Goldfish) Frank J. Coleman (Policeman)