V žáru noci (1967)

Nezabudnuteľný S Poitier. Pamätám sa , že tento film dávali dosť často v TV. Je to výborný film.......80%.

Trapéza (1956)

V prvom rade veľmi kvalitné obsadenie. Pekný príbeh z cirkusového prostredia. V lete som bol vo Viedni a dostali sa mi do rúk staré filmové články. Tento film je tam dosť uznávaný. Ja ho hodnotím 65%.

Ginger a Fred (1986)

Federico Fellini skoro na konci svojej cesty ešte vytvoril zo svojimi obľúbenými hercami ( Masina + Mastroianni). Nás len môže tešiť, že táto hviezda svetového filmu hrala aj v našom filme ( Perinbaba). Fellini bol veľký kúzelník slova a obrazu a život týchto starých tanečníkov je nezabudnuteľný. Moc pekný príbeh 85%.

Hrabě Monte Christo (1954)

Tento film som videl v televízii ako chlapec. Vtedy sa mi moc páčil, no dnes to bolo pomalé a strašne dlhé. Ale J.Marais je J.Marais 80%.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Bohužiaľ podla mňa to vôbec nedosiahlo úroveň prvého dielu, veľká škoda. Mne sa najviac páčil O.Ševčík.45%.

Vratné lahve (2007)

Film od už klasickej dvojice otca a syna. Svěrákovci nesklamali. Film je o živote a zo života. Film ma pobavil a pohladil na duši.Výborný Pavel Landovský.... Ja ho hodnotím 80%.

Intimní osvětlení (1965)

Dnes už klasický film českej filmovej vlny, vtedy jeden z podobných diel. Bola to doba jednoduchých filmov, plnej pohody, plnej nehercov. Tieto diela sú dnes plné nostalgie na krásné časy našej mladosti - detstva. 70%.

Evropa tančila valčík (1989)

Snaha natočiť historický film. Historický film to je ale dosť dokumentárny. Pomalé a nudné....50%.

Kronika žhavého léta (1972)

Jiří Sequens natočil strašne dlhý film o živote na hraniciach po vojne. Je to prehliadka výborných českých hercov. Už to má dnes historickú cenu. Mnoho z nich už bohužiaľ nieje medzi nami. Film je dosť populistický a nahráva dobe v ktorej sa točil. Ale aj tak , ja mu dávam 55%.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Dobrý krimi seriál založený na štvornohom Rexovi. My čo sme vyrástli na " Šarikovi", nám to pripomína detstvo. Ale k Rexovi. Prvé dve série sú výborné ale postupne to upadá, už sa to moc opakuje. V seriály si zahral aj Marian Labuda. Viedeň je krásne mesto 50%.