• Krátkometrážní

Miley Cyrus: Wrecking Ball (2013) (hudební videoklip) odpad!

Mám pocit, že na videoklip k songu o nevydařeném vztahu nic jiného, než houpání se nahá na demoliční kouli a lascivní olizování kladiva, ani nepřicházelo v úvahu... Zvláště když klip začíná pohledem na aktérčinu tvář, se stékající slzou!

Nejsmrtelnější kořist (2013) odpad!

Předpokládám, že za dalších 25 let tu bude třetí příspěvek. Tentokrát se budou Denton, Hogan a obtloustlý bratranec Thorntona nahánět na kolečkových křeslech po domově důchodců! Richard Linklater se svým časosběrným Chlapectvím je naprostý čučkař! Nekompromisní pecka, opravdová od Priora!

Hunger Games (2012)

Je až s podivem, jak je druhá, potažmo akční půle nezajímavá a zdlouhavá. Dokud se film odehrává mimo arénu, je docela zajímavé sledovat rozdíly v prostředí i v přístupu vlastně všech zúčastněných. Nepřináší sice nic nového, neznamená to ale, že by byla úplně nevýživná. Jakmile se ale děj přenese do arény, sklouzne to do hluboko vyjetých kolejí standardní mainstreamové, hollywoodské produkce, kdy hodní jsou hodní, zlí jsou zlí, láska kvete navzdory všemu a čas se bohužel táhne k očekávanému výsledku her, v němž ale vypořádání se s nastalou situací je vyřešeno v souladu kritiky společnosti a tudíž pro mě uspokojivě.

Paul McCartney: My Valentine (2012) (hudební videoklip)

Song je moc pěkný a přesně podle mého vkusu, ale klip stoji za houby. Nemastný, neslaný a nudný. Johnny Depp vypadá, že zrovna vstal, dal si kafe a potáhl gandžu a teď čeká, až to bude celé hotové, ať se může jít vysrat. Natalie rozkošná a křehká, ale to je tak všechno. Nějaké klasické schéma "osudového malého příběhu" zasazeného do kavárničky francouzského ražení za deštivého odpoledne, by se mi k tomu líbilo mnohem víc.

Raubíř Ralf (2012)

Animovaný film roku, jenž strká Rebelku do kapsy. Pixar tentokrát dostal od Disneyho na prdel. Dětinská laciná podbízivost byla nahrazena komplexním a sofistikovaným příběhem, kde rádoby komické postavy přenechaly místo překvapivě životným a nestatickým hrdinům. Promyšlené, hravé, zábavné i dojemné zároveň.

Captain America: První Avenger (2011)

Je to americké až na půdu. Je to ale i krásně naivní a dobové s jasným a přímím tahem na bránu a překvapivě svižným dějem i v momentech, když se na plátně nekoná žádná akce. Té bohužel není moc a mohla by být i moderněji a svižněji vyvedená. Fascinuje mě, jak Marvel navzájem propojuje své komiksy a jejich hrdiny. Kapitán sice neoplývá nejmodernějšíma vymoženostma, civilní retro kulisy jsou ale příjemně neokoukaným prostředím, Chris Evans není až tak gay jak jsem se bál, romantická linka je věru zbytečná a nevěrohodná a Tommy Lee Jones suše vtipný ("Well, if it isn't the star spangled man with a plan. What's your plan today?"). Solidní komiks, kde 3 hvězdy jsou na ohodnocení málo, ale 4 už přeci jen asi trochu moc. Takže čisté 3,5*.