Počátek (2010)

Film se tváří chytřeji, než doopravdy je. Chvílema jsou díry viditelné, většinou o tom přestanete po pár vteřinách přemýšlet protože se zase děje něco nového a zase musíte pojmout kvantum nových informací. Těším se až uvidím film po druhé. Zatím hodnotím Počátek jako film s velice zajímavým scénářem. Jedno si ale nemohu odpustit....chtělo to dynamičtější a hlavně rychlejší konec. Půl hodiny velkého finále člověka přetíží.

Osudový dotek (2004)

Skvělý scénař, skvělý Ashton Kutcher. Děj mě naprosto pohltil a konec dostal. Chvílema sice tápete, snažíte se pochopit, to všechno ale je součástí dobře vymyšleného celku, který finišuje více než excelentně. Co víc dodat?

Anglický pacient (1996)

Nejromantičtější film který jsem kdy viděla... Pokaždé u toho brečím a hltám slovo od slovo a notu od noty...

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

"I need your boots, your clothes, and your motorcycle". Nejlepší Terminátor který kdy byl na točen. Stručně a jednoduše.

Červený drak (2002)

Nejdřív jsem byla hodně v rozpacích, jestli se mám podívat na již 3 pokračování milovaných jehňátek. Starlingovou nahradil Edward Norton, Lecter naštěstí zůstal. Když se ale později obejvil Fiennes, všechno bylo jasné. Červený drak a jehňátka se srovnávat nedají. Zde už hlavní postavou není doktor Lecter, který zůstává spíše v pozadí, ale E.Norton a R.Fiennes. Jelikož to ale právě jsou tito dva herci, je červený drak velice napínavá a kvalitní podívaná.

Nebezpečné známosti (1988)

Osudový film, osudový John Malkovich. Úžasná hudba George Fentona, J.S.Bacha a nejklasičtější příběh lásky který byl kdy napsán. Kvůli tomuhle filmu nechci umřít. Leda že by mi ho v pekle pouštěli každý den:)

Mlčení jehňátek (1991)

Další z nejlepších thrillerů všech dob. Člověka nefascinuje ani tak děj, jako sám doktor Hannibal Lecter/Anthony Hopkins. Koneckonců, v dějinách FBI, ještě nikdy nebyla tak půvabná agentka, jako je agentka Starling.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Poprvé jsem si řekla: " Co to bylo za blbost? ". Po druhé, jsem se místy i bavila. Po třetí jsem se stala věrnou fanynkou hlášek z Pulp Fictionu a "Tvoje prdel pozná středověk" říkám místo pozdravu. Člověk na Tarantina musí mít chuť a hlavně to většinou chvilku trvá, než mu zachutná. Pulp Fiction zůstane ovšem nejlepším filmem od něho, a nějaký Kill Bill apod blbosti, si o podobné kvalitě můžou nechat jen zdát.

Někdo to rád horké (1959)

Ten kdo neviděl Some like it hot, neviděl v životě tu nejlepší komedii. Nepřeberné množství hlášek, krásná Marilyn a především úžasný a nepřekonatelný Jack Lemmon, kterému to v ženské podobě sluší snad ještě víc, než v mužské. Film který se musí líbit i těm největším odpůrcům tohoto žánru.