• Romantický

Angie (1994)

jako kulisa k uklízení docela fajn. ale má to dost hrozný dabing, nejhorší chvíle přichází, kdy všichni zpívají ve chvíli, kdy Angie rodí. ale ten motiv s postižením dítěte mě překvapil, čekala jsem, že vše proběhne hladce a ona bude mít krásné americké miminko.

Bobule (2008)

Pro lidi, kteří mají rádi víno, povinný film. I když jsem ze severní Moravy, tu jižní mám hodně ráda a tento film mě přesvědčil, že tam prostě někdy na konci nějakého takového horkého léta musím zajet. Krásný, milý a přitom nekýčovitý film, můj velmi oblíbený Kryštof Hádek a docela uvěřitelné postavy..a záběry na krajinu a hudba se v kombinaci výjimečně povedly.

Svéráz národního rybolovu (1998)

občas jsem sice moc nechápala, jak a proč se tak rychle a nečekaně přesunuli na ponorku, loď a jiná plavidla, ale to nevadí. hlavně, že vodka je přítel a vždycky pomůže:-) ale pořád jsem čekala, že se ještě nějak dořeší ta linie s mořskou pannou/ rusalkou.

21 gramů (2003)

S každým dalším zhlédnutím mě ten film dostává nějakým novým, dříve netušeným, momentem. Miluju Seana Penna a Naomi Watts a Benicia Del Tora..tenhle film je takový nářez, jaký se moc často nevyskytuje. Všeho je tam tak akorát, vše je dotažené do dokonalosti a vše do sebe krásně zapadá. Pro mě jeden z těch filmů, které potřebuju vidět minimálně jednou ročně.

Vše o mé matce (1999)

První film, který jsem od Almodovara viděla. Naprosto mě dostal přesně tam, kde mě chtěl mít. Zírala jsme s otevřenou pusou, brečela jsem a říkala jsem si, jak tohle může někdo sakra natočit? TAK nádherný film, smutný jako máloco, ale přesto neuvěřitelně krásný a vyvážený. A dvě hlavní ženské postavy (Manuela a Rosa) jsou pro mě nejlepšími ženskými postavami vůbec. protože..tohle je prostě ono.

Láska nebeská (2003)

před Vánocemi, během Vánoc i po Vánocích prostě povinnost :) dokonalé s každým dalším zhlédnutím.