• Krátkometrážní

O zlaté rybce (1951)

Werich je borec a Trnka jakbysmet. (Plno stráží, které mluvily švýcarsky. hmm. ). Klasika a to jak pohádková tak "filmová" (sestříhané obrázky).

Pérák a SS (1946)

Výborný. Přesně takhle si představuji esesáky. Je vidět, že antifašismus má u nás tradici. Jinak Pérák je pro mě největší hrdina filmové historie.

2012 (2009)

Nic nového pod sluncem. Proboha kdy už konečně někdo natočí konec světa, kde chcípnou všichni. Dvě hvězdy za opravdu pěkné efekty a úžasného Woody Harrelsona. Jinak to bylo o ničem.

Zabití (2005)

Velmi pěkné a hlavně skvělý herecký výkon Jespera Christensena, který mě dokonale vtáhnul do děje a až dokonce nepustil. Pohled na osobnost a jak člověk může v návaznosti na situace měnit názory a stanoviska. Po dělší době zase příjemný filmový zážitek.

Drahý telefone (1976)

Jak krásně se dívá na půvabné britské telefonní budky a u toho se poslouchá příběh o telefonovaní, plný absurdností. Děkuji, pane Greenaway. Po vašem filmu se na telefon dívám jinak.

Zapomenutí (1950)

Pravda, Pravda a Pravda. Takový svět byl, je a bude a Buňuel nám to naservíroval v té nejsyrovější podobě. Pokud nemáš to štěstí a narodíš se v takovém prostředí, jaký nám ukazuje tento film. V prostředí v jakém žijí miliony dětí na celém světě….tak se ze svinstva nevyhrabeš a budeš rád pokud se vůbec dožiješ dospělosti i když kdo ví jestli není náhodou smrt jediným štěstím jaké tyto děti potká.