Černý úsvit (2005)

Režijní debut polského režiséra Gruszynskiego. Celkem dobře natočený film s velice slabým scénářem, takže nelze očekávat nějaké ovace. Podle některých komentářů jsem očekával, že Seagal bude mít opět přešvihlou nadváhu, ale není tomu tak, jen někteří užili hlášky, které kdesi zaslechli a tak je museli někde implantovat. Steven Seagal zde jen trochu straší vytahaným, o dvě čísla větším, kvádrem a téměř neužívá bojové umění. Asi relaxuje na větší roli. ;)

Duna (1984)

Nádherný snímek bez emocí, děj křížený pohledem na hodinky... asi mě minulo pochopení toho, co se tam odehrávalo. Holt, jako nestoupenec "hvězdných válek" nemůžu nehodnotit než za 1 (*). :)

Občan Havel (2007)

O dokumentu nelze příliš naplno mluvit, jako spíš o "nostalgické vzpomínce" na tuto osobnost pro "fans" této osobnosti. :) Škoda jen, že to nebylo nějak zpřehledněný doprovodnými popisky... ale fanouškům ex-presidenta jistě jen stačí vidět míhající se jeho láskyplnou tvář.

Zástupce velitele (2006) odpad!

Van Dammea znám dobře jen z jeho počátečních rolí, tak jsem si chtěl vyzkoušet, jak si vede v poslední době. :) Takovou zoufalost jsem už dlouho neviděl! Chudák, bere už jen drobty hodné začínajících greenhorns, tudy asi cesta nepovede... :(

Jackie Brown (1997)

Tarantino asi zapomněl, že už není zrovna nejmladší, aby se mu povedl druhý Pulp fiction, jak o tom svědčí umorousaně dlouhý příběh Jackie Brown. Prostě nevzrušivá story "jednoho všedního dne" středně slušného gangstera a průměrně sebevědomé ženy.

Bolest (2006) odpad!

Za popisky na obal dostal někdo řádně zaplaceno, škoda že také ne za shlédnutí filmu. Ale jelikož především obal prodává, tak i ke mě se dostal zajíc v pytli. Komu se to líbilo, naštěstí nesdíli se mnou stejnou místnost; víc takových filmů (byť jsem k horrorům téměř nekritický) by mě od sledování tohoto žánru nejspíš odradilo.

Frankenstein (2004) (TV film)

Dokonalá sympfonie záběrů a střihu, která plně vyváží rozvláčnělý děj a absenci scénaristy.

Ricochet: Odražená střela (1991)

Co u tohoto filmu dělali v době natáčení režisér, kameraman a pak i střihač? Nic. Podle toho také, jinak celkem dobrý film, dopadne velice průměrně....

Oni žijí! (1988)

Takové náměty scénářů, byť mohou být klišé, mám rád a proto není divu, že se mi to líbilo stejně, jako když jsem to před téměř 20ti lety viděl poprvé. Klidně bych si nechal líbit remake nebo druhý díl. :)

Hurvínkův rok (2003) (seriál)

Spejbl & Hurvínek jsou už od mala mí oblíbenci, ale k mé lítosti tento legendární svět, po smrti Miloše Kirschnera, už nemá co říci. Všimla si toho i publicistika a kdo by tomu i přesto nepříliš věřil, Helena Štáchová to názorně demonstruje na novějším večerníčkovém seriálu Hurvínkův rok. Příběhy jsou bez nápadů a místy to trapností až tříská. Asi si ponechám dojem ze Spejbla a Hurvínka v podání Josefa Skupy a M. Kirschnera, jelikož to paní Štáchové moc nesvědčí. ...inu, když se vedení ujme Mánička, jak to asi může dopadnout. :'(