Happy (2008)

Ztřeštěná učitelka Poppy mě naprosto nadchla svým optimismem, bezstarostností a bláznivými modními kreacemi. Z ní by si měla vzít příklad Mašková! Určitě to není film pro každého, je důležité jet na stejné vlně jako hlavní hrdinka, ale mě zvednul náladu minimálně na týden dopředu. Nezapomenutelná scéna: Poppyina těhotná sestra zakazuje manželovi hrát playstation.

Zrcadla (2008)

Aja mě ještě nezklamal a i tady se mu daří natočit víc než jen oslnivej videoklip. Poblázněnej Jack Bauer a kolem něj spousta hutný atosféry, občas z někoho vyteče krve jak při transfúzi motorovou pilou a každej logickej nesmysl přehluší dvojnásobná dávka strachu. Tak to má být. Nezapomenutelná scéna: Sestra.

Kim Novaková se v Genezaretském jezeře nikdy nekoupala (2005)

Složitej název, ale jednoduše půvabnej film. O dvou klucích a jejich snaze vecpat se mezi dospěláky umí na severu - kde jinde! - vypravět vkusně a se svérázným kouzlem. Nezapomenutelná scéna: Šmírování u sexu.

Italština pro začátečníky (2000)

Roztomilá romantická laskominka pro nás cestovatele. Dánové maj nádhernej smysl pro humor, trochu krutej, ale vevnitř jemnej jako nejlepší pařížská šlehačka. Proto je mám ještě radši než Švédy :o) Nezapomenutelná scéna: Happy-end. U Dogmatiků se moc nenosí.

Smrtonosná past (1988)

Když akci pod stromeček, pak Smrtonosnou past. To tvrdím jako mírumilovná osoba, kterou k Johnu McClaneovi přivedla až parádní dvouminutová animákovina Die Hard (seženete i na YouTube) kde je všechno podstatné napasováno do čených čárek na bílém pozadí. Ale s úctou! :o) Nezapomenutelná scéna: PIstole na zádech.

Travička zelená (2008)

To fakt nepůjde k nám do kin? Velká chyba! Na cestách jsem moc milejších filmů neviděla. Hulit ve filmu jde i hodně chytře a s dvojkou Rogen & Franco (ten kluk je kráásnej :o) byste to ocenili klidně i podruhé a potřetí. Akorát by mohli natočit i apatowovku o holkách ... :o) Nezapomenutelná scéna: Daleův skok.

Mexická jízda (2001)

Erotické dusno a neopakovatelná atmosféra léta, mládí a sexuálních fantazií. Cuarón je chameleon. Nezapomenutelná scéna: Žhavá akce na zadním sedadle :o)

Tropická bouře (2008)

Nejztřeštěnější palba roku, po který je můj bůh Robert Downey jr. nadbohem, co vládne všem ostatním obyčejným bohům. Tak málo pigmentu a přesto tolik geniálních zápichů! Kam se hrabe prdící Jack Black i svalouš Ben Stiller. Upoutávky před filmem byly geniální, hlavně Pařák :o)) Nezapomenutelná scéna: Rozstřílený Stiller si dělá srandu z Čety a "diriguje" do rytmu.

Hluboký spánek (1946)

Poslední dobou doplnuju své znalosti mého oblíbeného filmu noir, tak jsem si nemohla nechat ujít ani tuhle klasiku. Přes nadšené ohlasy ostatních uživatelů jsem byla trochu zklamaná. Brilantní herecké výkony, to se musí nechat, ale příběh je tak překombinovaný, že jsem se od začátku ztrácela. Nezapomenutelná scéna: když Carmen svádí Marlowa, který přišel navštívit jejího otce.

Labyrint lží (2008)

Leo běží. Leo telefonuje. Poblíž něco vybuchne. Leo se zamiluje. Leo běží. Leo telefonuje. Zas něco vybuchne. Leo telefonuje. Leo běží a zároveň telefonuje. Leovi jde o život. Leo telefonuje. Titulky. Konec. Spousta práce pro uchvátaný a asi nakonec i průměrný bijásek. Nezapomenutelná scéna: Russell Crowe telefonuje s čurajícím synkem. A mučení.