Zběsilý útěk (2006)

Nechápem to veľké nadšenie pri tomto filme. Ano vizualne je to premakané, ale celý ten príbeh je až príliš prepísknutý a celý film ma napadalo, že cesta toho chlapca by sa skôr mohla volať Rad Nešťasných Prihod, pretože ani tie siroty nemali taku smolu ako Oleg. Okrem toho niekoľko logických prešľapov, napriklad: prečo, bral na Joey Olega zo sebou keď išiel pre pištoľ? Nelogicke chovanie takmer všetkých postáv a záverečné zvraty a koniec uplne nasilne našrobovaný na už ukončený film, z ktorého sa musel každému obrátit akýkoľvek pozivitvny dojem z filmu na totálnu sračku. Najkrajšie na celom filme boli práve záverečné titulky k filmu, ktoré ma iba presvedčili o tom že spojitosť so Series of Unfortunate Events napadla aj niekoho iného.

Temný obraz (2006)

Kniha je geniálna a nie nudná, Linklater je fanda Dicka a okrem toho zaujimavý rezisér. Takže očakávania su veľké.

Prolomit vlny (1996)

V profile Triera tu na CSFD je napísané, šokujúci film, ktorý sa bez prižmúrenia oka dá označiť za porno. Tak to teda prrŕ. To je čistá degradácia tohto diela. Pokiaľ mi pamäť slúži tak pravá pornoscéna sa v tomto filme neobjaví, na rozdiel od napríklad IDIOTOV, kde to porno je uplne natvrdo. Fantastický film o bezhraničnej obetavosti s genialnou Emily Watson.

V jako Vendeta (2005)

Asi najnarchistickejší veľkofilm od Klubu bitkárov. Viac menej neakčné, ale o to lepšie myšlienkovo, dobré vykreslenie charakterov, výborná hlavne druhá polovica. Jednoducho radosť.

Metropolis (1927)

Už viem kde sa Alex Proyas inšpiroval pri záverečnej bitke na streche vo Vrane a kde bohate čerpal pri vytávaraní mesta v Dark City. Dokonalosť sama.

Uzumaki (2000)

Jeden z tých azijských filmov, kde neviem nakoľko herci neuveriteľne prehrávajú až to pôsobí komicky a v európskom filme by takéto výkony nikto neakceptoval, alebo proste je to japonská mentalita. Film inak skvele kombinuje rôzne žánre až do úplnej hrôzy v závere. Tákéto žánrové skoky som videl doteraz len v Save the Green Planet, kde to fungovalo snáď ešte lepšie.

Konkurs (1999)

Neviem, Miike mi nejako nesedí. V tomto prípade mi to prišlo ako dve tretiny veľmi komornej atmofsérý takmer až televíneho filmu o vzťahoch so záverčnou tretinou, ktorá mi nijako logicky nepasovala k tomu čo sme videli predtým.

Nezvratný osud (2000)

Pomerne originalny nápad a celkovo osvieženie v rámci teenagerských hororov.

Nezvratný osud 2 (2003)

Pre tento diel dávam nadpriemer za skvelú haváriu v úvode a celkovo za humor.

Nezvratný osud 3 (2006)

Táto séria má podľa mňa celkom šmrnc. Na to, že je to už tretíkrát to isté, tak som som sa dobre bavil pri každej smrti. A chlapík v posilňovni mal dostal.