Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Sa mi páči ako POMO "vyrástol" a už nie je naštvaný na systém ako bol v osemnástich (Fight Club) ani nie je duchaplným liberálnym intelektuálom (Saló) ako bol v sedemnástich. Neviem prečo, ale prijde mi to skôr smutné ako vtipné...Som zvedavý od čoho sa dištancuje najbližšie. A v systéme sa už pohybovať naučil.....

Showgirls (1995)

Žiaden prúser, Verhoeven natočil film presne tak ako zamýšľal, tak ako hlavné hrdinky nie sú žiadne intelektuálky a konajú hlúpo tak vyznieva aj celý film, proste je zámerne hlúpučký presne ako jeho predstaviteľky. Tanečné čísla sú dobré a herecké výkony určite minimálne priemerné. Titul najhoršieho filmu je uplná blbosť. U mňa Verhoeven klasicky boduje.

Domino (2005)

Michael Bay sa moze ucit od Tonyho Scotta ako ma vyzerat klipovy strih. Nechápem celkové znechutenie z tohto filmu, podľa mňa skvelá jazda s jasným nadhľadom, ( kopou vtipov, týpci z BH 902 10 sú proste super), nesklamal ani Scott ani Kelly.

Vesnice (2004)

Asi najlepši Shyamalanov film. Po tom veľkom hype okolo šiesteho zmyslu išli jeho dva ďaľšie filmy Vyvolený a Znamenia u mňa skôr do slabších hodnot. Na tento film som preto nemal veľmi chuť, zvlášť aj po nie veľmi nadšených kritikách. O to väčšia bola moja radosť po dopozeraní tohto filmu. Po všetkých stránkach vyvážené a čisté.

Milénium (1996) (seriál)

Nie až tak dobré ako Akty X, trocha sa to podľa mňa viezlo na vlne zaujmu o film Sedem. Niektoré diely výborné, niektoré podpriemer

Akta X (1993) (seriál)

Prvé dve, tri serie za 5 hviezdičiek, potom za 4. Klasika

Sexbomba od vedle (2004)

Asi najlepšia teen komedia. Jedna z mála pozerateľných a dokonca veľmi príjemných prekvapení

Hranice života (2005)

Marc Forster už pri svojom Plese Príšer ukázal že má pre film cit, a že dokáže vybudovať atmosféru a silný pribeh aj v podstate klasickými filmovými postupmi. Pri Finding Neverland už pridal viac filmárskych nápadov aby sa následne úplne vybláznil v STAY. Latku kvality udržal aj teraz vysoko a ponúkol vizuálnozvukovú chuťovku s výbornými hercami a príbehom, ktorý sa dlho tvári ako brat LOST HIGHWAY, aj keď v tomto prípade sa dočkáme aj rozuzlenia. To zase až také uplne originálne nie je. Film si určite nájde skalných fanúšikov, ale asi vačšina priaznivcov Forsterovej predchádzajúcej tvorby tento film asi odmietne.

Dům z písku a mlhy (2003)

Výborný film, ktorý má skvelú myšlienku, stavia proti sebe v podstate dve kladné postavy, ktoré bojujú o svoje právo a ukazuje, že nie vždy existuje jednoznačne správne riešenie. Nie len v otázke domu, ale aj v otázke vzťahu policajta a Jeniffer Connelly. Film má veľmi pomaly plynúce tempo a ešte v polovici filmu som ho odhadoval na silné 3 hviezdičky, v druhej polovici sa však charaktery postáv hlbšie prekreslili a film rapídne stupol na kvalitách. Nádherná kamera, réžia veľmi umiernená ale precízna, nádherná Jennifer Connelly znova raz na bielom móle, jednoducho absolútne uspokojujúci filmový zážitok, ktorý núti diváka zamýšľať sa aj po jeho skončení.

Hostel (2005)

Horory mam rad, ale americku hlupost neznesiem. Aby nas takto vykreslili to si nenecham pacit. Okrem toho ten film je fakt podpriemer, tych gore scen je tam ako safranu a atmosfera je nulova. Eli Roth ma nepresvedcil svojou Cabin Fever a Hostel len dokazal, ze je to pan Beckar.