• Thriller

Monstrum (2008) odpad!

Málokterý divák si nespletete tuto sr*čku se stejnojmenným filmem a ze stejného roku, ale rozhodně s lepším a kvalitnějším výstupem herců a s příběhem, ze kterého mrazí. Naštěstí Já si ho nespletla, ale stejně se mi tato pí*ovina dostala, ač nechtěně, do rukou. Dvě Američanky jedou do Japonska. Natáčí každou debilitu i svoje mastný ksichty s nevymáčknutýma beďarama. Náhle začne v Japonsku zemětřesení. Ony se jdou schovat. Dostanou se k nějaké Japonce a pak narazí na reportéra. Dál děj komentovat nebudu. Nuda.  Nuda. Nuda. Problém v tomto filmu byl, že se snažil byt napínavý,  zajímavý a strašně důležitý. Ani jedno z uvedených mu nevyšlo. Rozklepaná kamera mi nevadila. Stupidní a nudné dialogy se daly přežít. Co bylo, ale až neskutečné a drzé byl fakt, že se to hrdě vnutilo do žánru horror a přitom to s hororem nemělo NIC SPOLEČNÉHO! Obalům na DVD jsem už dávno přestala věřit, ale nevěděla jsem, že někoho napadne vymyslet takovou zhovadilost, jako v tomto filmu. Krev nulová a asi v polovině filmu, kdy divák čeká na to "slavné" monstrum, které je na DVD obalu tak vychvalováno, se dočká akorát animovaných šeredných chapadel a neustále se vypínající kamery, což mě sr*lo asi ze všeho nejvíc. Premiéra tohoto filmu byla pro mě jako noční můra a každou minutou jsem měla pocit, že umřu zhnusením. Pokud si chcete ušetřit nervy a peníze,  tak se tomuto filmu vyvarujte. Nervy si nechce na jinou slátaninu a peníze si hoďte třeba do kasičky.

Saw (2003)

James Wan natočil už v roce 2003, před svým hitem "Saw" malou ochutnávku o skvělém vrahovi Jigsawovi. 9 minutový "film" nám ukazuje první začátky skvělého režiséra a návrh na realizaci filmu "Saw". I když samotný film nakonec dopadl jinak, myslím si, že scéna v tomto "nacrtku" nebyla vůbec marná a i když ji režisér nakonec do svého, o rok mladšího snímku, nedal. Avšak brutality si tam užijete dost.

Liška a pes (1981)

Nádherný, dokonalý příběh o pravém přátelství a lásce. Animace je úžasná a Já si vychutnávala každičkou minutu této krásné pohádky.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Úvodní scéna s Ivetou Bartošovou mě nakopla k tomu, abych film ihned vypla, ale díky celkem slušné "vraždě" jsem se rozhodla, že film zkouknu do konce. Češi v horrorech dobří nejsou a "Poslední výkřik" to jen potvrdil. Vykrádající děj z filmu Vřískot byl pro mě ostudou a drzostí v České kinematografii. Film postrádá kvalitní herecke výkony, jelikož herci strašně přehrávají a snaží se o "psycho", ale opravdu jim to nejde. Miro Šmajda byl snad nejhorší v této stupiditě a předvedl nejhor6si vy6kon ve sve herecké "kariéře". Nemluvě o tom, že po celou dobu filmu jsem se příšerně nudila, protože to bylo nekutečně stupidní, ubohé a zbytečné. Hudba mi trhala ušní bubínky až jsem začala mistra hudby proklinat. Nevím, co si Češi chtěli dokázat, ale mně dokázali jen to, že jsou v horrorrech neschopní a do svého "cirkusu" si najali "cvičené opičky" a ty předvedly akorát chaos. Vrah s pláštěnkou mě pobavil. Opravdu jsem ráda, že tento film nebo spíš sra*ku současnosti už neuvidím.

Nemrtvý virus (2008)

Snobska debilní blbustka,  ktera me nudila od začátku az do konce. Chabý výkvět scénáře i herecky nesnesitelnych výkonů,  ktere byly opravdu na mizerne úrovni.  Samotný nápad dat dohromady tuto serednost,  muselo byt opravdu za nestrizliveho stavu, protoze režisér to zrejme ani nemohl myslet vazne. Ale stalo se a nepovedlo se. Masky zombiku jsou opravdu malym plusem,  který Vidim na teto debilite. Jinak se pro me tento film stal smysluplnym jen v případe pokud ho vyhodím do odpadkového koše.

Boa - V sevření hrůzy (2006) odpad!

Už od svého dětství jsem si myslela, že asijská kinematografie je na vysoké úrovni, ale od shlédnutí tohoto filmu si nejsem už moc jista. To, co se mi přehráno před očima byla moje skoro smrt. Tak špatný, nudný film jsem snad v životě neviděla. Chabé až otresne, ne-li otravne herecke výkony a to jsem ještě moc mirna. Had v pocitacove upravene podobizne mi dal zabrat. Musela jsem se držet, abych ten film nevypla a nehodila rovnou do koše. Bolely me z něho oci. Jsem ráda, že ho mám za sebou a už nikdy ho nepozru. Ani kdyby me mučili. Tohle bylo totiž me prave mučení.

Dracula (1992)

Existuje mnoho filmů o Draculovi, ale žádné nedosahují tolik kvalitních a dokonalých triků jako "Dracula" z roku 1992 režiséra Francise Forda Coppoly. Mistrovské dílo a příběh obohacený něčím víc, než bylo v původní španělské a americké verzi (jsou to 2 verze). Spisovatel Bram Stoker přispěl do horrorové kinematografie svojí knihou o hraběti Draculovi a převést tuto kniho do filmové podoby bylo dobrým nápadem a velkým úspěchem, především pro verzi z roku 1992. Skvělé herecké výkony herce Garyho Oldmana a mladého, v té době netalentovaného, herce Keanu Reevese. Do toho skvělý Anthony Hopkins jako van Helsing, který roli dostal díky svému úspěchu ve filmu "Mlčení jehňátek". Skvělý scénář Jamese V. Harta mě dostal do větších a větších útrob a jakoby jsem cítila, že Dracula semnou sdílí moje lože. Každopádně film byl tak dokonale napínavý a plný krvavých scén, kdy jsem ani nedutala, bylo pro mě slastí koukat na tento film a dvouhodina byla pro mě tím nejlepším ve filmové branži a přímo jsem se vyžívala v Draculově krvi jeho obětíjako kdybych kapičku ochutnala. Dracula mě vtáhmul do své mysli a do svého příběhu. Byl pro mě dokonalým zážitkem, kdy jsem nevnímala nic okolo, jen ten film. Je to skvělý horror na který nedám dopustit a rozhodně si ho příště vychutnám ještě více, než minule :)

Posedlost (1976)

Brian De Palma dokázal, že je skvělý režisér u filmu "Carie" a opět to dokázal u "Posedlosti" (1976). Fascinující thriller s nádherně mrazivou hudbou, jenž ve mně probudila zášť a lítost, mě dokanale uspokojil. Bez kapky krve natočil Brian De Palma skvělý a naprosto dokonalý thriller, který se může řadit mezi šokující filmy a který díky skvělému výkonu Cliffa Robertsona (Kruh - 2002) do mě nasál atmosféru, jenž panovala po celou dobu filmu. Začátek je pomalý, ale v polovině filmu si divák bude kousat nehty netrpělivostí, protože se dostane do stavu napětí a bude chtít vědět, jak to dopadne. Vrcholné rozzuzlení je neuvěřitelně šokující. Režisér se dostal divákům do hlavy a závěr, který se odhalí na samotném konci, divák jen tak z hlavy nedostane. "Posedlost" je jednoznačně a bezpochyby skvělý thriller s šokujícím koncem a nádhernou hudbou, která zaujme i toho nejnáročnějšího diváka :)

Megakrajta versus Gatoroid (2011) (TV film) odpad!

Nebylo to vtipné, zábavné a ani nijak smysluplné. Asylum dává divákům pořádně zabrat a to čím dál tím drsněji a drsněji. Chápu tu nevydařenou animaci na kterou jsem si už měla možnost zvyknout, ale nepochopím vůbec důvod další tvorby těchto atypických filmů, kteří divákovi nedají prakticky nic, jelikož v nich nic není. Jsou prázdné. Bez hereckých výkonů, bez špetky něčeho zajímavého, bez smyslu vytvořit něco jiného, než brakovou animaci ze které akorát bolí oči. Jediné, co se mi na tomto "filmu" líbilo byla ta živoucí příroda, která dala mým očím alespoň něco pozitivního. Jinak byl film "Megakrajta versus Gatoroid" jistým omylem, který rozhodně už nevezmu podruhé do ruky a nevložím jej do DVD mechaniky...

Mroží muž (2014) odpad!

Film mě nezaujal. Nebyl zabavny, i když pokus o vtipné pasáže tam byly více než pasáže hororove, což mě přišlo v tomhle smyslu dosti hloupé a zbytečné, protože film sám o sobě se tváří docela vážně. Justin Long neni špatný herec, ale ne můj oblíbený. Nezahral to špatně, ale dostal špatný scénář i postavu trochu nepohledneho mladíka. Stopaz byla dle mě dlouhá, táhla se nesmírně dlouho a scénář samotný byl řekla bych jednoduchý, ale příliš zdlouhavy. Maska mroze mě dostala na kolena, protože byla na mě až příliš dramatická, ačkoliv jsem od toho čekala více. Třeba že konec bude jiný, protože ten, který vymyslely byl sice překvapivý, ale nenaznacil vůbec nic a spíše mě přesvědčil o tom, že ti kamarádi mroze neosvobodili, ale spíše mu způsobili větší utrpení. Každopádně "Tusk " bych zařadila mezi horory kategorie Zvířata a lidi v jednom. Hazim ho do odpadu, je mi líto. Žádné plus na něm nevidím.