• Thriller

Funny Games USA (2007)

"Funny Games" je bezesporu kvalitní podívaná, která v divákovi vyvolá pocit strachu a on má důvod film vypnout, ale atmosféra je tak hustá, že zkrátka film musíte dokoukat do konce. Mladí chlapci, kteří udělali jedné americké rodince peklo během jednoho večera a v jejich vlastním rodinném sídle, vás zaručeně dostanou svým vystupováním a možností rodinu zabít tím nejrychlejším způsobem. Naomi Watts svou roli zahrála na vybornou. Ovšem herecký výkon Tim Rotha trochu pokulhával a nebyl dost přesvědčivý v roli, kterou hrál. Naopak jsem si myslela, že se diváky snaží zmást svým chováním. Každopádně na remake je horor "Funny Gemes" kvalitně natočen a zaručuje neklidné spaní.

Lev ze Země Oz (2000)

Pohádka mého dětství. Krásné, povedené, úžasné. Nikdy nezapomenu :-*

Ono žije (1974)

Nejedná se o žádné veledílo, ale koukat se na to dalo, protože to své kouzlo mělo. Malé zmutované dítě ihned po narození zavraždí všechny porodní doktory. Začíná to slibně... Nicméně než se nám mutant skutečně odhalí, trvá to asi půl hodiny filmu a tak musíme čekat. Já se ale po jeho odhalení celkem lekla, protože byl děsivě kvalitní a naháněl opravdu hrůzu (je to asi tím, že film je z roku 1974 a kdyby byl mnohem mladší, neměl by v dnešní době šanci, protože většina horrorových labužníků je už téměř otrlá :-) kvalitu filmu také nevynechám. I když film neměl v té době velký úspěch, u mě by rozhodně zabodoval ;-) herce neznám. Nikdy jsem je v žádným jiným horroru neviděla, ale myslím, že nejhorší nebyli, protože dostali celkem scénář na úrovni.

Vlkodlak (1981)

"Vlkodlak" (1981) mě dostal na kolena! :-D Taková parodie mezi horrorama tu dlouho nebyla a ano, jak píší autoři je to parodie parodující sama sebe a to doslova! Líbilo se mi to a to dost! Jak už jsem psala, je to parodie a proto divák musí být připravený na to, že to zkrátka bude komedie a parodie. Vlkodlačí triky. odpovídají kvalitě filmu. Vlkodlak vypadá jako přerostlá opice, ale herec Adam Arkin (ve filmu mu bylo pouhých 25 let) byl zkrátka neodolatelý a okouzlující. Zkrátka celý film tak trochu zlepšil jen.tím, že v něm hrál. Kdybych to tedy měla shrnout je pro mě "Vlkodlak" solidní zážitek, ale užijí si ho spíše fanoušci komedií, protože mi nedal to, co jsem očekávala (krev, brutalitu), ale na druhou stranu jsem se hezky bavila :)

Městečko Grockleton (2007) odpad!

De*il to vymyslel. Kre*én na to sehnal peníze a idi*ti v tom hráli. Jinou sestavu v tomhle děsně nepovedeným filmu nevidím. Mé první okamžiky? Když jsem viděla to děsně nereálné prostředí, začalo mě to odrazovat, ale udržela jsem se a nevypla to. Byla to chyba. To, co následovalo, bylo horší než cokoliv jiného. Nesympatický chlapík je probodnut. Nejen, že to není vidět, ale také mu vůbec neteče z pusy krev a navíc není tak mrtvý, jak se zdá. No pak přišel na řadu nesympatický páreček manželů, který zabloudí a tak se optá na cestu dalšího kreténa s výrazem debila :-D Uf! Film nemá ani půlhodinu a po tom deb*lně divajícím se kre*énovi leze trpaslík? Cože?! Už z toho začíná být spíš komedie :-/ No jako v každým horroru je trpaslík varuje před městečkem Groclenton. Proč? No to se dozvíme později. Manželé odjedou a máme tu v lese nádržené teenagery a žaluda :-D Co následuje? Žádné or*ie, ale jedna pěkně dobře mířená rána do slabých a citlivých míst... :-D Bla, Bla, Bla... "Městečko Groclenton" Vás vítá... Užijete si v něm opravdu moc srandy... naučíte se bojovat o život. Ani nevím, co následovalo po vraždě teenagerů, ale jedno vím. Městečko Groclenton jsem neviděla do konce a je mi upr... jak byl kdo zabit a jestli někdo přežil! "Městečko Groclenton" je zkrátka můj filmový omyl. Nesnažil se vůbec zaujmout. Tvůrci do něho dali sotva korunu a pochybuju, že vydělal víc. Už nikdy se k této blbosti nevrátím!

Bunkr smrti (2008) odpad!

Začátek nudný. Bez atmosféry. Žádný nádech to nemá. Žádnou krev. Zkrátka nic, co by diváka zaujalo. Jak film běží dál a dál, nic se nemění. Stejná nuda. Nic, co by mě oslovilo. Po 50 minutách mě to nakonec uspalo a já neměla sílu ani chuť to dokoukat. "Bunkr smrti" je tedy pro mě nezáživný, nudný a prázdný film, který nemá divákovi co nabídnout a proto ho nedoporučuji!!!

Critters 4 (1992)

Je to trapné, hloupé, příšerné, ubohé a nudné. Série "Critters" pro mě skončila druhým dílem, i když jsem třetímu dílu dávala šanci. Po směšném díle, tedy "Critters 4", jsem musela zamouřit všechny oči, abych se vůbec udržela. Tvůrci pokračování jsou jako komáři. vysávají všechno z předchozích dílů a z toho, co vysají chtějí zase vytvořit "to pravé ořechové." Jenže ouha! Není to ono a nikdy nebude. Proč to tvůrci dělají? To nemají dost zpackaných pokračování? Hloupý si neodpoví, chytrého to trkne... Špatný příběh hraje hlavní roli v mizerném provedení tvůrců "Critters 4". Divák si počká pěkně dlouho, než se na scéně objeví krvežíznivé potvůrky a když jsou konečně na světě, nestojí za nic. Jsou to laciné gumové hračky a je to bohužel až moc vidět... Objeví se na pár minut, udělají pár kousnutí a hned zase zmizí. Pak se divák musí opět prokousat nudnými dialogy až do samotného konce a ani si při té podívané crittů nevšimne. "Critters 4" tedy hodnotím jako levný a zbytečný film. Jediné, co je na něm dobré je fakt, že je poslední a že muka v podobě pokračování skončily. Tedy alespoň u série "Critters"

Megalodon (2002) odpad!

Nudné, špatné, trapné. Kdy už se tvůrci poučí a dojde jim, že lepší film, než Čelisti zkrátka nenatočí?! Špatné prostředí, které bylo digitální, mě tak odradilo, že jsem to chtěla vypnout, ale chtěla jsem tomuto filmu dát šanci. Jenže ouha! Digitální nebylo nejen prostředí, ale i samotný žralok, který vlastně ve filmu nebyl tak důležitý, jak se na první pohled zdálo. Samotný příběh se točí pouze okolo nějakého objevu v ponorce, ve které jsou herci, ale na hodně mizerné úrovni. Žralok neukousne žádnou končetinu. Krev nestříká. Je to nuda. Velká nuda, takže se tomuto filmu raději vyhněte!

Noc drůbežích mrtvol (2006)

Společnost Troma trhá divákům žaludky. Režisér Lloyd Kaufman (Atomové gymnázium, Toxický mstitel) se ve svých filmech doslova vyžívá v nechuťárnách a jde mu to opravdu skvěle. Ve filmu "Poultrygeist: Night of the Chicken Dead" to nebylo jiné. Jde o totálně brutální, ujetý a zvrácený film posílený humorem a několika muzikálovými představeními. Kaufmanovi to zkrátka sluší mezi zvratky, krví a slizem vytékající ze zombie kuřat. Vše se točí okolo protestu lidí proti masu v McDonaldu a jídlo je zde hlavní "atrakcí". Brutalita téměř dosahuje na úroveň povedeného splatteru "Braindead", ale rozhodně ne kvalitou. Plusem je také hlavní hrdina, který to ve svém slušivém kostýmku slečny pokladní rozjel na maximum. "Poultrygeist: Night of the Chicken Dead" je drsný, pobaví, ale slabým žaludkům ho rozhodně nedoporučuji ;)