• Thriller

Psycho (1960)

Tenhle film se mi líbí už proto, že tam nechybí špetka napětí a mrazivá hudba. Nejvíc se mi ale líbil Norman, kterej to uměl zahrát

Hrůza na jevišti (1987)

Tohle je první italský horor, kterej se opravdu povedl už proto, že ho nerežíroval Fulci a také že to mělo hlavu i patu a dobré herce i když né moc známé, ale rozhodně nadané, protože to zahráli opravdu dobře.Tento film doporučuju všem kdo mají rádi hodně napětí a krve.

Vřískot (1996)

"Vřískot" je směs naprosto dokonalých, vtipných scén a dialogů. Jinak to nejde nazvat. Horor to není. Spíše vtipný thriller s prvky horroru. Tedy vraždy horroru odpovídají, ale některé scény a dialogy opravdu ne. Jinak režisér Wes Craven i přes to natočil jednu z nejlepších sérii, která se dočkala už tří pokračování a mluví se nyní i o seriálu... Ale kdoví, jak to bude. Každopádně první díl je na vysoké úrovni. Příběh je jemný. Na nic si nehraje. Nemá v sobě nelogiku. Všechny scény do sebe zapadají. Jede si své tempo. Nikam nespěchá. Stopáž odpovídá filmu. Divák se nenudí. Líbilo se mi i to, že i když na tom mejdanu bylo hodně lidí, vrah je nezabil a počkal si až odjedou. "Vřískot" je zajímavým námětem na knihu. Rozhodně se mi líbila postava Gail Wheathers, v podání Courteney Cox. Taková svi*ě až to nebylo hezké Každopádně její proslov na konci byl povedený. "Masakr na odlehlé farmě..." Dobrý námět pro napsání knihy Samozřejmě Gail nebyla jediná postava, která se povedla. Mluvím také o hlavních hrdinech a to ať už těch, kteří přežili, nebo ti, kteří byli zabiti. No takže tam patří Randy (Jamie Kennedy) a jeho teorie, kam vrah ukryl vnitřnosti první oběti No zajímavé Dále pak určitě hrdinka celé série Sydney (Neve Campbell), která má opravdu talent a zahrála to skvěle a přesvědčivě. Herců je ještě víc. Policista Dewey (David Arquette, později šerif. Billy ( Skeet Urlich) a Stuart (Matthew Lillard). "Vřískot" nastartoval horrorovou mánii, kde vrahem je vždy teenager a od té doby se podobné (ale ne rozhodně povedené) horrory točily a točí stále. Na "Vřískot" ale nikdo nedosáhne, protože je to originál všech originálů

Halloween (2007)

"Halloween" z roku 2007 je ukázkovým příkladem toho, jak má vypadat slušný remake. Nekopíruje originál. Pouze nám vysvětluje některé nedostatky, které jsme v originále nedostali. Dostává se více do hlubin myšlení vraha Michaela Myerse. Víc vypráví a víc se také dozvíme. Režisér Rob Zombie se do "Halloweenu" pustil zodpovědně a na talíř nám naservíroval parádní jízdu, kterou si opravdu užijete! S tímto režisérem mám dobrou zkušenost, co se horrorů týče. Ani ne před rokem jsem viděla jeho film "Dům tisíce mrtvol" a byla to opravdu zábava! Při "Halloweenu" se dost zapotil a myslím si, že výsledek opravdu stojí za to. Obsadil skvělé herce a Michaelovi Myersovi dal novou tvář, což si myslím, že není špatný nápad. V roli Michaela Myerse se představil Daeg Faerch, který byl hrůzostrašný a měl ďábelské oči. Zkrátka se do role perfektně hodil. Jako dospělého Michalel Myerse poté skvěle zahrál Tyler Mane a skvělého doktora Loomise Malcom McDowell. "Halloween" jsem brala jako horror dokonalý s pěknou dávkou krve. Pak ale přišla část druhá. Nudní a dětinští teenageři a jejich dialogy typu "Čau kočko" nebo "Nemyslím si, že si štětka!" atd. :-/ I přesto "Halloween" hodnotím jako nadprůměrný snímek s velkou dávkou krve a pořádnou akcí!

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Tento seriál jsem si oblíbila, protože jsou tam úžasní herci a příběh je taky moc dobrý. První řada je nejlepší, ale druhá taky ujde, protože se tam odhalí spusta tajemství a taky je to dost napínavé. Třetí řada není ono, protože tam už nejsou vězni z první řady, ale to neznamená, že to bylo špatné. Jsem zvědavá na čtvrtou řadu.

Saw: Hra o přežití (2004)

Zamotaný spletenec událostí,  který rozpoutal v roce 2004 krvavou hru o přežití.  Vynikající režisér James Wan natočil perfektní kombinaci strachu, brutality a násilí. Nacházíme se ve špinavé místnosti,  kde jsou uvězněni dvě hlavní postavy.  Adam a doktor Gordon jsou nuceni hrát nelítostnou hru se šíleným maniakem zvaným skládačkový vrah. Hra začíná. Pekelná hra, kde čas je proti vám a "hráči" se musí řídit podle pravidel. Čas nelze zastavit a je ho málo a obětí přibývá.  Herec Tobin Bell v roli Jigsawa zaslouženě vstoupil do hororové říše díky právě tomuto filmu. SAW je nelítostná zábava plná mučení a krve, která vám poněkud pocuchá nervy a zamotá hlavu.

Dům voskových figurín (2005)

Film se mi velice líbil už proto, že herci předvedli dobrý výkon.Taky děj se velmi povedl, protože neni vůbec složitý na pochopení.Jen co na tomhle filmu zkazili byla Paris Hilton.Ta se do toho vůbec nehodila, protože to není typ co utíká před vrahem.Jinak film nemá chybu.

Zkrocená hora (2005)

Krásný příběh s krásnou hudbou a herci, kteří opravdu předvedli nejlepší výkon.Pro mě nejlepší drama.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Je to dlouho... ale pamatuju si na to, jako by to bylo včera. Před očima se mi otevřel nový svět. Jmenuje se "Texaský masakr motorovou pilou". I když je to pouze remake se slabými efekty, trochou brutality, u mě si získal velké sympatie a já ho velice obdivuju. Režie se ujal Marcus Nispel a oživil tak legendu masového vraha Ed Geina (ve filmu Thomas Hewitt). Nádherně mrazivou hudbu složil Steve Jablonsky a kamera Daniela Pearla dodala filmu to pravé kouzlo. Držela krok z herci. Nijak se neklepala. Zkrátka s dokonalou kamerou byl natočen dokonalý film Celkově působí "Texaský masakr motorovou pilou" velice autenticky. Prostředí, které se odehrává v zapadákově, kde kolem Vás není skoro nic, jen stromy, v divákovi vyvolá strach, který dostane už s prvními scénami filmu a úvodním krátkým komentářem. Také se nesmí zapomenout na skvělou Jessicu Biel, kterou jsem si díky její role Erin dost oblíbila. Zahrála to velice slušně. Zkrátka z tý holky šel strach! Hrála to realisticky. Další hvězdou se stal skvělý Andrew Bryniarsky, který si nasadil masku a stal se dokonalým masovým vrahem. I přes hrubé chyby se pro mě stal "Texaský masakr motorovou pilou" nejlepším a nejdokonalejším horrorem :)