Mise (1986)

Na tomto snímkku mě zaujalo několik velmi silných okamžiků. Například pokání De Nira má jistě svou hloubku, a dokonce - i když trochu klišovitý - závěr.

Příběh rytíře (2001)

Jeden z filmů, který považuji za svůj osobní. Velmi přesvědčivý, dokonalé herecké kulisy, výkon Paula Bettanyho je naprosto strhující. Ale to lze říct v podstatě o všech hl. rolích. Některé momenty jsou nabyté určitou důstojností, kterou dnes (ve většině) nejsou filmaři schopni znovu odhalit. Příběh rytíře je pro mě zkrátka neuvěřitellně cenný...

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Tohleto je zábava pro fanšmejkry, co se nebojí života, co nesedí zalezlý a ušlápnutý v koutě, co dokážou chápat a vidět ve všem srandu! Ať je nás co nejvíc... Podle toho, co tady ve většině píšou ostatní, se mi zdá, že 90% vtipů vůbec nepochopili... Ostatní animáče si na něco hrajou, madagaskar je sám sebou, pro mě jeden z nejlepších

Dokažte mi vinu (2006)

Film o grázlech, které se nepodařilo dostat za mříže. Nevím proč, ale z nějakýho důvodu mě to rozladilo. Akorát herecký výkon Linua Roache mě naprosto uchvátil. Tak trochu sem se s ním ztotožnil a jeho postoj mi přišel hodně blízký, rovněž výkon Petera Dinklage byl vynikající

Společnost mrtvých básníků (1989)

Naprosto ojedinělý film. Slyšel jsem o něm už dřív, takže jsem ho dal na doporučení a můžu říct, že jsem rozhodně nebyl zklamán. Je možné, že některé momenty, které zaujaly z mnoha důvodů mě, nemusí ostatním připadat tak stěžejní, ale mám pocit, že tady si může to své najít každý. Tohle prostě není obyčejný film o školácích, ta nadčasovost, tragičnost je úchvatná...

Sedm (1995)

dokonalý film, málokterý mě dostal, jako tenhle. Člověka donutí přemýšlet... O Morganu Freemenovi ani mluvit nemusim, Brad Pitt také odvedl nadprůměrnou práci. Skvělý thriller.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Vynikající zpracování Pratchetovy knihy, užasná Michelle Dockery... celý film díky ní dostává nový rozměr :)

Mechanický pomeranč (1971)

Zdá se mi to příliš těžko uchopitelné, myšlenka je evidentní, ale než se k ní režisér dostane, trvá to hodinu a půl. Kdybych film neměl doporučený, nikdy bych ho asi nedokoukal. Nijak zvlášť mě ani nezasáhl způsob, jakým je film natočen, ale je to styl a nemusí se líbit každému. Podle mě je to kvalitní film, ale musíte se připravit na to, že se vám všechno určitě líbit nebude. Jinak si myslím, že zpracování globálních témat je vždycky problém a Kubrick se s tím vypořádal vesměs dobře. Zasadit do tak intimního problému celou vládu a dokonce záměr vědy chce trochu odvahy a hlavně umu...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

No asi jsem od filmu očekával příliš. Moc nechápu, jak může být označen za nejlepší film. Asi nikomu moc nevadí. Samozřejmě je to kvalitní příběh, těžko bych mohl něco vytýkat, ale to je možná to, proč nehodnotím film na 100%. Film, který zasáhne, máme při něm příjemný pocit jako z velmi dobrého filmu, ale za týden už nevíme, že jsme jej viděli. Je spousta lepších filmů... jen Freeman byl na 100% jako vždycky

Chalupáři (1975) (seriál)

úsměvné, vtipné momenty, jindy opravdové se pozastavení nad mentalitou vesničanů (můžeme-li to vůbec nazvat mentalitou). Ale jinak je tento seriál propagandou téměř nezastižen, což je pochopitelně pozitivní. Herci - vyjma Sováka a Kemra - jsou naštěstí nepříliš výrazní a tudíž je nezastiňují. Bohdalová mi tady víc než jinde nesedí.