Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

To takhle vezmete to nejlepší od DC, konkrétně třebačtvrté dějství "Návratu temného rytíře" od Milera, přihodíte "Supermanovu smrt", před to nacpete devadesát minut nesouvislých scén. Tenhle výsledný film pak necháte rozehnít v septiku jedno horké léto. Pak naservírujete kravaťákům, co to nechají "opravit" za dvěstě milionů dolarů tím, že se přidá hromada cool efektů a výbuchů a pak to vypustíte do kina. Mám rád DC, mám rád Batmana, mám rád Supermana, mám rád Wonder Woman. Ale co nemám rád je vzít vše tohle a splácat z toho ...vždyť to nelze ani nazvat filmem............. 1* ne za ale PRO Afflecka, snažil se co mohl, ale když vás táhne skoro všechno ostatní ke dnu, tak to nejde 1% pro toto jako celek za to, že tam byl Affleck

Metalocalypse: The Doomstar Requiem - A Klok Opera (2013) (TV film)

Po prvním shlédnutí geniální, po druhém fantastické....po osmém se těšim, až to pustim po deváté. Jednoduchý a přitom propracovaný scénář, perfektní "dialogy" a parádní hudba. Víc takových.

Lincoln (2012)

Další průměrný film od průměrného režiséra, co si kdysi udělal jméno a od té doby utápí ve filmech přepumpovaných patosem milióny. Hvězdička je tedy za herecké výkony Day-Lewise a Tommy Lee Jonese, kteří to tak nějak celé táhli, druhá pak za to, že si pan režisér vzal na mušku a mrvil dějiny Ameriky, nikoliv Evropy.

Skyfall (2012)

Když jsem to sledoval a dosledoval, asi se mi prostě musela vybavit komiksová tetralogie od Franka Milera popisující poslední vzestu a finální pád Temného rytíře, jen se tu 007 v pozici Batmana místo se Supermanem potýkal s jiným mentálním nevyrovnancem a bandou jeho pohůnků, které sice stejně jako Temný rytíř Supermana porazil, přesto za velkou cenu a důsledek v podobě osobní změny, byť, pro dobro Bondovek, MGM a vůbec ne tak zásadní. Co tím chci ale říci, je fakt, že ten příběh i scénář je prostě cítit skrytým klišé, ale dobrým klišé, dobře skrytým a vůbec je to řemeslně celé sakra povedené, za opomenutí klasické bondgirl tleskám ( tu slečnu, co ji po pěti minutách odstřelili snad počítat ani nelze a těším se zas za dva roky.

Atlas mraků (2012)

Co napsat jiného, než že zkrachovalci jako Hanks, Grant nebo Berry byli vytaženi ze stoky plytkého mainstreamu do mainstreamu alespoň trochu originálního, stále se ale svým přehráváním snažící zastínit skutečné herce, v tomto případě Weavinga. Cloud Atlas je prostě jasným ahem na oskarovou branku a minimálně masky za Grantova kissáckého divocha nebo Hanksova motha-fuka pisálka nějakou tu sošku zaslouží. Očekával jsem kvalitnější blockbuster plný rádobyatmosférického patosu, hloupého filosofování, akce a efektů, s trochou nápadu navíc a odešel jsem naprosto spokojen. Cloud Atlas je prostě jen kvalitní Béčko maskující se za AAA kvůli cenám té velmi pochybné americké akademie, nic víc a nic méně.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

4* jen s odřenýma ušima ale co, po dvou koncertech elfů je to prostě pšíjemná oddychovka. Doufám však, že důvod, proč má tak natřískaný rozpočet, tkví v podpoře zaměstnanosti a ne jen naprosté neschopnosti štábu, ono s pořádným scénářem by se to bez pořádné části z těch peněz obešlo a ještě by to i nějaké uznání zasloužilo. Přesto je Hobbit jednotka příjemným překvapením, už jen tím, že se tam něco děje a ne jen elfové zpívají a obrnění páni v lesklých zbrojích ve velkých počtech proti skřetům v počtech ještě větších pochodují.....takže protentokrát 7,000001 / 10

Doblba! (2005)

5 hvězd a za co. Perfektní odpočinkovejfilm, což je tak za 3-4, ovšem je to český film, tak budu trochu tolerantnější...Kéž by takovýchto snímků vznikalo více na úkor rádoby umělecké pozérské produkce bez myšlenky a pointy, kterými nás česká produkce od revoluce těžce zaplavuje.....

Sherlock (2010) (seriál)

Kolegovi, co se o tom mezi řečí zmínil, bych měl asi zaslat dárkový koš. Sherlock Holmes přenesený do současnosti má hodně co nabídnout a na rozdíl od mnohé jiné seriálové tvorby jsou jednotlivé díly postavené na promyšleném scénáři a výborných hereckých výkonech, nikoliv absurdních wow momentech. Prostě paráda a za prvý díl druhé sezóny by zasloužil celý štáb zlaté sousoší a 8/5 hvězd. ( 5 základ, 1 navrch za Irene Adler, 1 za konec s úžasným nábojem a 1 za rozuzlení situace při setkání s Moriartym, to byl prostě moment zabiják...:)) 1. Sezona A Study In Pink 90% The Blind Banker 85% The Great Game 100% 2.Sezona A Scandal in Belgravia 160% The Hounds of Baskerville 100% The Reichenbach Fall 105%

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Roztomilý dokument o dvou podvodníčcích, co na rozkrádání nápadů ostatních a podvodech vydělali majlant.......celkem chápu, že jde o neautorizovaný životopisný snímek, většinu z toho, co se tam děje si Gates a hlavně Jobs určitě do rámečku nedali....:)......Na TV dokument hodně solidní, čili za 4*

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Celé je to Hollywoodsky debilí, hvězdu tak jen za zvuk, to že Peter Jackson naučil prasata kvičet elfsky a pak měl tu odvahu tím zaplácat celý film, za to má mou naprostou úctu a obdiv