Dobrá manželka - Divadýlko, vaše ctihodnosti (2014) (epizoda)

Když se s postavami dožijete páté série, máte je pod kůží a náhlá smrt vás prostě sebere, ať už je číkoli. V jedné chvíli jakoby se spoluhráčům v očích zračila skutečná bolest a beznaděj, jakoby to zapomněli hrát a začali to žít.

Bohemian Rhapsody (2018)

Bohemian Rhapsody je krása s nesmírnou duší. Já ji dík zde získané deformaci hodnotila jako film a děkuji za příležitost si na podruhé uvědomit, že přátele a lásky, co formují váš život a dostanou vás z depek do výšin, je takhle vnímat hambárna. Kdo nezná a chce dál plout na vlně, ať si dá Tribute … jedinečné rockové díkuvzdání Freddiemu do nebe.

Vinylová láska (2018)

Kniha Julie, demoverze se mi líbila skoro tak moc jako onehdy Všechny moje lásky a co se filmu týče jsem opět nadšená, ale ne tak jako hlasitě a freneticky, spíš zasněně s nostalgií v duši, s myšlenkou na všechny blázny posedlé modlou, jejíž pomyslný život se pitvá skrz naskrz a dolují se infa, kde si jejich idol právě prdnul a přestože idolu je to úplně putna, nám posedlým to život osladí. Ethan Hawke a Chris O´Dowd nemohli být ve větší pohodě.

Dobrá manželka - Kopnutí do vrtule (2013) (epizoda)

Alicia vystrčila růžky a rozčísla to, bez ohledu na starou lásku, co nerezaví, bez ohledu na loajalitu. Co to je? Já chci jet na svý triko, protože … protože bagr. A adrenalin jako hrom.

Dobrá manželka - Vzácná komodita (2013) (epizoda)

Kdo smí rozhodnout o nenarozeném díděti? Matka nosnice nebo rodiče obsahu jejího těla a kdo má právo celou tu srandu ukončit, když je dítě kazové? Laskavý čtenář promine, ale uvozovky by musely být skoro na každém slově. Etika, logika, právo? … Šílený!

Dobrá manželka - Všechno končí (2013) (epizoda)

Mrtvý muž přichází a snaha o jeho záchranu probíhá už skoro s křížkem po funuse. Alicia zatím kuje pikle, že se z firmy trhne, s Willem pod jednou střechou je to horká půda a tenký led současně, jenže …

Šíleně šťastná (2016)

Dvě holky za okrajem nervového zhroucení a přesto napěchované životem s kyvadlem tu v citovém strádání, tu v přívalu lásky na rozdávání. Jestli něco v tomhle úžasném filmu trčí nad vším, tak jsou to Valeria Bruni Tedeschi, kterou už znám a která mi zvlášť tady tolik připomíná temperament Monicy Vitti, a Micaela Ramazzotti, v níž vězí křehkost i síla, smutek i naděje, ani nemusí promluvit. Od Krásného úniku se vezu na vlně Paola Virziho a Šíleně šťastná se do mě opět přesně trefila.