Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (1 431)

Ambulance (2022)

Tak extrémně tupej film se jen tak nevidí.

plakát

Nemocnice Chicago Med - Série 3 (2017) (série)

Třetí sérií se jako červená nit line konflikt doktorky Reesový a jejího psychopatího otce, kterej je na první pohled šarmantní profesor, kterýho studenti žerou. Dr. Charles v kulervoucím podání Olivera Platta se jí snaží chránit, zároveň ale nesmí zradit jeho důvěru, páč magor je jeho klient. Tenkej led a balans nad propastí v jednom a najít zlatou střední cestu, jak jejich vztah - Reesový a Charlese - neohrozit, velmi těžký. Taky jsem si všimla, že výborná je ředitelka nemocnice, na tu herku si musim posvítit.

plakát

Nemocnice Chicago Med - Série 2 (2016) (série)

Druhá série Chicago Med zvedá od půlky lať nebo už jsem tak přimkla, kdo ví, každopádně co člen personálu, to brilantně rozpracovaná dějová linie a zase se mísíme s Chicago Fire a tu a tam i s policií Chicago a všichni znají jen jeden bar - Molly´s. Pod akční složkou bublají povědomé lidské věci a to je občas i dojemné, protože se tam člověk prostě chca nechca vidí. Herecky stále vede Oliver Platt v roli psychiatra Charlese. Je tak dobrý, že bych ho objala a dala bych mu pusu.

Smrt na Nilu (2022)

Celej film jsem si řikala: Proč? A nenapadlo mě jediný: Protože!

The 355 (2022)

Uráží to íkvé houpacího koně, ale já jsem si v tu chvíli žádala vyvětrat mozkovnu a polahodit oku, čehož se mi přesně dostalo. Za Jessicu a Penelopu velkej palec nahoru, zrajou jako víno.

plakát

Nemocnice Chicago Med - Série 1 (2015) (série)

Jako ne, že by to bylo něco objevnýho, co jsme neviděli už mockrát, ale lékařský prostředí bude přitahovat vždycky. Tu a tam se objeví postavičky z Chicago Fire, což taky neni použitý poprvé (míchání postav z více seriálů). Diagnozy se snaží být šokantní, nemoc má vždy super načasování, takže propuká ve správnou dobu a zájem personálu neuvěřitelnej a z oblasti sci-fi, nicméně třešničkou na dortu je Oliver Platt, neskutečně tu vyčnívá jak jeho postava, tak i herecký schopnosti.

plakát

Cvokař od vedle (2021) (seriál)

Kdyby to bylo aspoň trochu plíživý, aspoň trochu nenápadný, ale v týhle kadenci sledovat, jak může bejt někdo tak strašně blbej, skoro až fyzicky bolelo.

Sám život (2018)

Největší plus Life Itself slyším v srdcervoucí písni Boba Dylana Make You Feel My Love, co se všemi těmi větvemi line v různých aranžích jak zlatá nit a kdyby příběh z olivovníků nebyl jak kýčovitá telenovela, kdoví, šla bych na pět, možná i dík Oscaru Isaacovi, kterej se mi sice jako chlap vůbec nelíbí, ale poslední dobou mi nějak nadbíhá a vždycky jdu z jeho herectví do kolen.

Yellowjackets (2021) (seriál)

První díly těžce namlsaj, ale pak to jde do zelí, jak ta Nanynka, a vydržet se dívat na ukňouranou a vyžranou Melanii Lynskey, to je fakt jen pro otrlé zvrhlíky. Kde jsou ty časy, kdy hrála neviňoučkou psychopatku ve Dva a půl chlapa, na to asi někdo sázel, na ten kontrast, ale já jí tady přála rychlou smrt, tedy její postavě. Že jí sbalí pěknej chlap, to zavánělo postranním motivem, protože v přírodě to tak pro nic za nic nefunguje, aby něco tak přitažlivýho vlezlo na takovou ropuchu. Juliette Lewis je sice taky omšelá, ale tak jako sexy a umí sakramentsky hrát, ta mi to chválabohu bohatě kompenzovala.

plakát

Oasis Knebworth 1996 (2021)

Už si fakt nepamatuju, kdy se to stalo, ale onehdy jsem na Oasis byla v Praze. Koncert super, ale pár let po totálním zblbnutí a už jsem byla krapet střízlivá. Tenhle dokument mě trefil jak rána palicí, která dokonale probere a vrátí to všechno zpátky. Vůně, ruchy, vzruchy tehdejších časů, atmosféra, která dík mobilum a udělátkum, co jen odvádí pozornost a plný zaujetí, už nemůže být nikdy tatáž. Je to zázračný, co se těm klukum povedlo. Upletli z ničeho zlatou pomlázku a tohle je dechberoucí svědectví. Nádhera, mám na krajíčku a nestydim se za to.