Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (1 460)

plakát

80 for Brady (2023) 

Jane Fonda (85), Lily Tomlin (83), Rita Moreno (91) a Sally Field (76) jsou mladý holky, který si na stařenky jen hrajou. A Tom Brady je nádhernej chlap a hvězda NFL, co jim skrze obrazovku dolévá šťávu do života a ony si chtějí splnit sen – vidět ho naživo. Tenhle film zaručeně nedostane Oscara, ale pomůže na chvíli zapomenout třeba na artrózu a nebo si naopak vzpomenout, že v kůlně rezne kolo a olejnička stojí hned vedle něj, takže směle do toho a příjemnou jízdu.

plakát

Buko (2022) 

Každá správná polévka pro duši se vaří z koně. A z rejnmena. Jak šel čas, přestala jsem myslet a užívala si špicózní Marthu Issovou a toho koníčka vlastně taky. Ad paní Anna Cónová - dobrý neokoukaný tah.

plakát

Muž jménem Otto (2022) 

Muž jménem Otto změnil původního Oveho na laskavé omalovánky. Jestli máte podobného souseda, zkuste mu na dveře zabouchat s enčiládas, buď to po vás hodí nebo si uvědomí, že dluží nebožce manželce a z piety roztaje a sází dobré skutky. Věříte tomu? Pak směle do toho. Forrest Gump zestárl, ale pořád jede.

plakát

65 (2023) 

Vše, co už jsme spolkli mockrát v opulentnějším hávu a stejně nenadchlo, nebo ve skromném a přesto oslnilo, dosaďte si kombinaci sami, ale občas se jednoduše stane, a důvod nevymyslíte, že je vám se scífkem a potvůrkami tak jako nekomfliktně a mile přesto, že některé působí jak z ábíčka a postrádají pud sebezáchovy. Když se vychytá ta správná chvíle....  A když je tam Adam Driver! 3 a půl, a že jste zlí (50%), tak za 4*.

plakát

A pak přišla láska... (2022) 

Kolem českých filmů posledních dekád našlapuju hodně velkým obloukem a zřídkavá odvaha se mi obvykle vymstí. Tohle se mi líbilo moc. Při mládí pana režiséra obdivuju, jak vyhmátl podstatu věci, a neodpustím si kouzelnou formulku: cesta je cíl. Nakonec je jedno, jestli v zoufalství z toho, že nevíte kudy kam, vymalujete byt nebo zaplatíte balík za víkend u čarodějnice, stejně vymalováno bude. Mělo by být. Úvodní a závěrečný průzkum byl jak natočený skrytou kamerou. Ženy blábolí naposlouchané formulky o škodlivosti reklam, sociálních sítí a potřebě lásky. V kontrastu toho jsem zbožňovala střízlivost Sáry - "Do prdele, mami, ty tomu věříš?". Ale to je jen drobeček z hostiny, kde nechyběly úžasné herecké výkony, maximálně civilní a uvěřitelné. Za všechny zmíním Pavlu Tomicovou, jejíž psycholožka/mamka/odmítaná partnerka zacyklená ve zmatku a sebelítosti vzbuzovala potřebu jí odtáhnout kamkoli mimo kontaminovaná místa a jemně s ní zatřepat. Díky.

plakát

Aftersun (2022) 

Film, u kterého jsem se tak bála, že nešlo dát ho na jeden zátah. V jednom kuse se cosi plížilo a to cosi magnetizovalo a děsilo mě nepoměrně víc, jak nejpůsobivější horor. Ta holčička byla naprosto senzační.

plakát

No není to romantika? (2019) 

Rebel Wilson ještě s nadváhou a říkám si, kolik lidí to dokáže prodat jako bonus? Moc ne, ona je neskutečná a tahle komedie mi sedla do okamžiku. Stejně jak Natalie nemám ráda přeslazený romantický komedie s tunou profláknutých klišé, které si tenhle film podává na lopatě. A taky mě baví, jak Rebel tančí a vůbec se toho nebojí :).

plakát

Kodachrome (2017) 

Ano, jistě, kdo říká, že je to plné žánrových klišé, není daleko od pravdy, ale když jste v rozpoložení trochu si zabilancovat, trochu se zalitovat, zavyčítat, tak nasedněte. A nebo se na sebemrsk vykašlete a nechte se unášet a dojímat výletem pod povrch a dočkáte se blahého uvolnění. A k tomu ještě ten soundtrack ... Pearl Jam a spol.

plakát

Tár (2022) 

"Mám užvaněný filmy ráda, ale neni to už moc?" řekla jsem tomu vedle a s každou další minutou podléhala úchvatnému rozkladu před očima. Abych pochopila konec, musela jsem Lydii poznat v začátku, dlouze a skoro otravně, jak je usazená na trůně, jistá si svou důležitostí, přezíravě blahosklonná, dokonalá a tím vším vlastně podmanivá. Tár je o tom, jak málo stačí k efektu sněhové koule a ta se většinou nevalí nahoru. Z posledního záběru běhá mráz po zádech a Cate má, myslím, letos Oscara v kapse.