Pistol (2022) (seriál)

Nejsem cílovka a možná i proto mě nesrovnalosti nerušily, naopak musím vyzdvihnout výběr herců, až na Malcolma teda, i když zas dikci měl skvělou :). Bavilo mě to a nějak mám pocit, že to bavilo i Dannyho Boyla.

Pistol - Skladba 6: Kdo zabil Bambiho? (2022) (epizoda)

Jedno memento na druhý. "Malcolm je jen ztracenej kluk, kterej spálí les, aby trefil domů." .... "Co ty o tom víš, jsi jen ženská, co šije." A stejně největší punkerka byla Vivienne. A Sid.

Kde zpívají raci (2022)

Kdo knihu četl, bude srovnávat, kdo ne, má šanci si film, kde se pořád něco děje, vychutnat. Kyu jsem si takhle nějak představovala, kniha je ale proti filmu jiná především v té tíživé samotě a smutku, s jakým musí vystrašené dítě zdolávat každý jeden den, rok za rokem, s matnou představou, že je pro ty na pevnině jen špinavé zvířátko.

Pistol - Skladba 3: Těla (2022) (epizoda)

Díl, kde dostane Rotten od Viv ukázkovej stěr, složí písničku a ukáže svou citlivou stránku a taky kde má hranice. "Kurva, tohle je kuchyň mojí mámy!"

Pistol - Skladba 2: Prohnilý Johnny Rotten (2022) (epizoda)

Scéna, kde Rotten předvádí svoje pěvecký kvality, je jak z noční můry Alice Coopera. Působivý a legrační zároveň. Úvod s neviditelnou pláštěnkou za zvuku You don´t own me... taky nádhera.

Pistol - Skladba 1: Plášť neviditelnosti (2022) (epizoda)

Chápu, že bylo nutný Pistoli trochu zdrcnout a poupravit, jinak bychom tu skuhrali, že se to vleče a nudí. McLaren vypadá jak dítě ze základky, ale já si zvyknu. I na Viv, která se tu prezentuje jako hrozná tvrďačka, ve skutečnosti měla už dvě děti a k tomu firmu a sebestřednýho Malcolma na hrbu. Co na mě funguje naprosto husinotvorně, je dokonale vystižená atmosféra a autentický hudební bonusy. Bowie, Hendrix, T.Rex, Floydi. Jsem překvapená, jak se mi to líbí.

Lékořicová Pizza (2021)

Že je to jen o jakémsi poflakování mi nevadí zdaleka tolik jako Alana Haim. Kvůli tomu, že kapele Haim točim klipy, pošlu svuj film do kanálu? Myslete si, co chcete, ale o co je Cooper Hoffman lepší, o to víc je ona marná a hlavně je šeredná, to si toho nikdo nevšiml? A ono by to ani tak nevadilo, on taky neni žádnej manekýn, ale je roztomilej, přirozenej a talentovanej, taťulda by na něj mohl být pyšnej, ale bohužel k sobě nemá ženskej protějšek, dík kterýmu by člověk mezi nima cítil nějakou chemii. Škoda, přeškoda.

Physical - Season 2 (2022) (série)

Zatímco v první sérii je vocas manžel, v této se jaksi překlopí misky vah. O co dravěji jde dopředu ona, o to submisivnější je on a je fajn ten vývoj pozorovat. A porovnávat. Rose Byrne mi na roli posedlé aerobicem a hamburgry přijde poněkud bezkrevná, ale i to je něco, co není klišé. Vymazlená atmosféra doby a pozor, není to o aerobicu. Super posilu představuje Murray Barlett z White Lotosu.