Star Trek: Nová generace - Štvanec (1990) (epizoda)

Napínavá epizoda, taková hra na kočku a na myš. Řeší se tu začlenění veteránů do společnosti. Jenom to řešení se mi nějak nezdá, Enterprise tak nějak svou vlastní neschopností něco způsobí a potom prostě odejde.

Star Trek: Nová generace - Cena (1989) (epizoda)

Jednání samotné je docela zábavné, polovina dílu je však telenovela. Aspoň uvidíme Troi a doktorku ve cvičebním.

Star Trek: Nová generace - Svazek (1989) (epizoda)

Asi první slušná epizoda s dítětem, otázka vyrovnání se smrtí blízké osoby vs "virtuální realita".

Star Trek: Nová generace - Zničená planeta (1989) (epizoda)

Na zničené planetě je jen jeden dům se starými manžely. Mám takový dojem, že tento příběh už jsem viděl někde ve staré sérii, nicméně stále působivé.

Na zdraví - Kdo z koho, 2. část (1983) (epizoda)

"Tak co si dáte?" "Dám si šálek čaje." "A já jednu malou sherry." "Ale, to je nápad.Takhle k večeru sklenka sherry, to je velmi dobrá věc.Také si dám raději sherry, prosím, ano?" "Dvakrát sherry." "Anebo, dám si sklenku vína, bílého." "Víno.. sklenku vína jsem neměla už léta. Je to víno suché?" "Ano, jistě." "Tak mi dejte také víno." "Víš, co mě právě teď z ničeho nic napadlo?" "Co?" "Pivo, pivo...to už jsem totiž neměla ani nepamatuju." "Dřív jsem si dávala v létě půlku piva." "No, dnes je ale na to dost chladno." "Když si potom dáš panáka vodky, zahřeješ se." "Och, dva lomcováky, Jima Beama a..."

Na zdraví - Kdo z koho, 1. část (1983) (epizoda)

Velká Samova bolístka, pocit méněcenosti oproti bratrovi. Jeho bráchu bych opravdu rád potkal, naučit se španělský, najít si práci svých snů, proletět se soukromým tryskáčem a setkat se se vzorem antické mytologie zní jako dobrý plán na večer:)

Milionový závod (2001)

Má to svý momenty, člověk si ale pořád říká, že s tou boží sestavou to mohlo být ještě mnohem lepší.