Star Trek: Film (1979)

Od začátku třenice, nakonec ale si všichni padli kolem krku. Muselo být strašně fajn vidět po takové době ty herce, ale z dnešního pohledu tomu chybí větší tempo nebo kratší stopáž.

Star Trek (1973) (seriál)

Animace je ryze úsporná, jinak ale lepší než průměrné díly v hraném Star Treku. Tvůrci si tady mohli mnohem víc dovolit, což je vidět i na posádce, třeba kočkoidní šelma Mress s dabingem vrněním a předěním:) Kratší stopáž je rozhodně ku prospěchu, takže se, narozdíl od hraného Star Treku, nenudíte. Jenom ale prostě chybí opravdoví herci, u hraného mě držel právě výraz pana Spocka a slečny v minisukních:)

Star Trek (1966) (seriál)

Původní seriál Star trek má některé výborné epizody, většinu průměrných a pár otřesných. Nicméně nastavil standardy a často se jimi další série inspirují. Nejvíce se mi líbili diplomatické díly, kde bylo minimum akce a více dialogů a myšlenek. Posádka byla fajn, nadčasovou se stala postava Spocka. Další hlavní protagonisty byl většinou kapitán Kirk, Spockův protipól, doktor "Kostra" McCoy a trochu níž inženýr Scotty. Do srdce se mi z vedlejších zapsala hlavně Uhura. Je tu několik společných známek originální série. Vedle dobově přehnaného herectví a papundeklových kulis, téměř v každém díle zařve nějaký červený, v každém dílu je vedle hlavních chlapů nějaká nová krásná ženská v minisukni a umělá romance...Nejlepší díly podle mě: The Trouble with Tribbles, Journey to Babel, Is There in Truth No Beauty? Nejsilnější je 2.série.

Star Trek - V opačném čase (1974) (epizoda)

Vtipný alternativní vesmír, kde lidé mládnou do kolébky, což postihne i posádku...ještě že měli na palubě důchodce...

Star Trek - Vtipálek (1974) (epizoda)

Odlehčený díl, Enterprise si dělá z posádky šprťouchlata.

Star Trek - Orionští piráti (1974) (epizoda)

Jeden ze slabších dílů, pirátská rasa je zajímavá jen tím, že při neúspěchu páchá sebevraždu.

Star Trek - Mor (1974) (epizoda)

Doktor McCoy je obviněn z vraždy tisíců. Naštěstí se vše vysvětlí a zase skončí všechno smírem.

Star Trek - Bem (1974) (epizoda)

Pěkný díl s poučením. Tentokrát zde není žádný nepřítel, všichni uznají své chybí a v míru se rozloučí.

Star Trek - Jiná perspektiva (1974) (epizoda)

Jeden z dílů, kde se znovu popustila fantazie v zobrazování mimozemšťanů díky animovanému zpracování. Zde je Civilizace slimáků s IQ v řádu tisíců, lidé jsou cenným přírůstkem do jejich zoo.